Fotograf czy dwóch na wesele? Usługi ślubne pod lupą

Image

Planujecie wesele? Zastanówcie się nad wyborem fotografa. Może warto zatrudnić dwie osoby?

Fotograf, który uwieczni wielki dzień

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu. Przygotowania do niego są zawsze pracochłonne i niejednokrotnie – stresujące. Dlatego też, żeby zaoszczędzić sobie nerwów w dniu uroczystości, warto zadbać o to, aby zatrudnieni przez nas usługodawcy byli naprawdę profesjonalni i zadbali o wszelkie szczegóły uroczystości. Jedną z takich osób jest ślubny fotograf. Fotograf ślubny powinien być zarazem kimś o duszy reportażysty, a równocześnie - artysty. Powinien uwiecznić najważniejsze momenty uroczystości, ale też te małe, zabawne, sentymentalne drobiazgi – dzieci sypiące kwiaty, babcię, której pokulała się łza po policzku, spojrzenia zakochanej w sobie Pary Młodej. To właśnie do takich zdjęć najchętniej się wraca. Wydaje się, że ten wybór jest niemożliwy? Nieprawda, na rynku operuje obecnie naprawdę mnóstwo zdolnych ludzi. Dla przykładu podać można, że sama tylko lista fotografów ze Stalowej Woli obejmuje aż 108 usługodawców. Bez problemu więc znajdziemy kogoś, kto spełni nasze oczekiwania, niezależnie od tego, w jakim regionie Polski szukamy.

Jeden fotograf czy dwóch?

A może warto rozważyć zatrudnienie dwóch fotografów? Wtedy mogliby być bardziej "wszędobylscy" i tym sposobem uwiecznić więcej elementów. W czasie ślubu jeden z fotografów może wtedy zająć się wyłącznie Parą Młodą, a drugi – robieniem zdjęć gościom. Podobnie też na weselu - dwóch fotografów może rozdzielić zadania. Jeden zajmuje się oprawą uroczystości, drugi w tym czasie robi zdjęcia portretowe. To będzie niezwykle miła pamiątka dla Pary Młodej i dla gości – zdjęcie, które idealnie nadaje się do ramki i powieszenia na ścianie. Bez trudu znajdziemy dwie osoby na jeden termin, albo nawet – współpracujących ze sobą artystów. W sieci oferuje swoje usługi wiele osób, z którymi możemy się skontaktować i dogadać szczegóły planowanej uroczystości.

Obrazek

Jak szukać usług

Poszukując fotografa i kamerzysty na wesele warto zrobić sobie najpierw właśnie listę usługodawców. Jeśli na przykład ślub odbywa się w Stalowej Woli, dobrze jest popytać znajomych o usługi, z których korzystali, poszukać specjalistów w sieci. We wstępnej selekcji pomogą gotowe zestawienie ofert kamerzystów z okolicy i bazy usług fotografów z cennikami i portfolio. Teraz można przystąpić do eliminacji. Zacznijmy od skreślania tych, których wykonania nie wpisują się w naszą stylistykę i oczekiwania. Kolejnym kryterium może być budżet – warto jest na wstępie ustalić, jaką kwotę możemy zapłacić (a trzeba się liczyć z kosztem kilku tysięcy złotych, konkretna cena zależy od popularności danego atelier i dokładnego zakresu usług). Następne kryterium nie do końca zależy od nas, jest nim bowiem terminarz danego fotografa/kamerzysty. Warto jak najwcześniej zainteresować się tym aspektem uroczystości i zarezerwować sobie u kogoś termin, popularni profesjonaliści mają często kalendarze wypełnione na długi czas naprzód. Przed podpisaniem umowy dobrze jest się spotkać i obgadać wszystkie szczegóły, zakres usług i nasze oczekiwania. Później warto wszystko zostawić w rękach fotografa. Tak naprawdę, w czasie uroczystości nie powinniśmy się już zajmować tym, co zlecamy innym osobom. W czasie ślubu i wesela powinniśmy tylko i wyłącznie cieszyć się chwilą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.