Dzielnicowi nie czekają na ujemne temperatury
Opublikowano: 5  PaĽdziernika  2018

Stalowowolscy dzielnicowi nie czekają, aż temperatura spadnie poniżej zera. Jak co roku w okresie jesiennym kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy i schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych były pustostany, klatki schodowe, ale również tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

W nocy temperatura powietrza już znacznie się obniża. To sygnał dla dzielnicowych, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenia, a w późniejszym okresie zimowym, nawet na zamarznięcia. Stalowowolscy dzielnicowi po raz kolejny sprawdzali, podczas obchodu swoich dzielnic miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące schronienia.

Wczoraj stalowowolscy dzielnicowi, wspólnie z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, przeprowadzili kontrole kilku miejsc na terenie miasta, gdzie mieli przebywać bezdomni. Podczas sprawdzeń wspólny patrol ujawnił czworo bezdomnych. Pomimo przeprowadzonych rozmów motywujących do udanie się do schroniska, żadna z osób nie chciała skorzystać z oferty pomocowej.

Bezdomni nie zważają na to, że większość miejsc, w których nocują, nie nadaje się do przebywania w nich i bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu. Po za tym, nocowanie w tego typu miejscach, może okazać się niebezpieczne z uwagi na spadki temperatur.

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową - nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań na rzecz osób bezdomnych.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i wybrać odpowiednią ikonę, zaznaczając to miejsce na mapie. Wskazane miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy innej osobie.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Kolo
Nie nocowali pod policją tylko chlali bełty I nie wytrzymał
Dodano: 10  PaĽdziernika  2018  19:45:01
~sus
Szukali daleko, w ostępach leśnych a tu trach za ogrodzeniem komendy umarł bezdomny, tam na ławce nocował. Czy nie jest to chichot historii?
Dodano: 8  PaĽdziernika  2018  13:07:13
~marek
Lans jaka policja w Stalowej Woli jest świetna a za dwa dni blisko policji umiera bezdomny i policja nie widziała że tutaj nocują to bardzo dziwne.
Dodano: 8  PaĽdziernika  2018  08:40:37
~dziadek
do "olo" popatrz młody to jest cena społeczeństwa po rzadach "grubej kreski" ale czy ty jestes w stanie zrozumiec to????
olo to udzielajacy sie na innych artykułach tego portalu pseudo "PO..litolog"
Dodano: 7  PaĽdziernika  2018  21:36:18
~Taki jeden
Gdyby nie napisy na ubraniach, trudno byloby odroznic jednych dresiarzy od drugich.Milicja miala bardziej eleganckie mundury.
Dodano: 7  PaĽdziernika  2018  18:24:10
~BrawoTy
Ciekawe jak Ci ludzie się czuli podczas tej sesji zdjęciowej?
Dodano: 7  PaĽdziernika  2018  08:41:45
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe