Stracili prawo jazdy za prędkość

Image

Wczoraj w południe, w miejscowości Wólka w gminie Harasiuki, policjanci zatrzymali do kontroli dwie osoby kierujące pojazdami. Kierowcy za zbyt szybką jazdę stracili uprawnienia i zostali ukarani mandatami. Kontrole drogowe w tym rejonie to efekt zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wpłynęło zgłoszenie o przekraczaniu prędkości w miejscowości Wólka w gminie Harasiuki. W ramach weryfikacji zgłoszenia we wskazane miejsce systematycznie kierowane są patrole ruchu drogowego. Wczoraj, w ciągu niespełna godziny, zatrzymane zostały dwie osoby, które nie stosowały się do ograniczenia prędkości 50 km/h. Obie jechały z prędkością przekraczającą 100 km/h.

O godz. 12.50, zatrzymany został do kontroli drogowej kierujący kią. Mieszkaniec Harasiuk miał na liczniku 105 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Na kierującego został nałożony mandat karny. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.

Kolejną zatrzymaną do kontroli osobą był kierowca citroena. Mieszkaniec Jaworzna jechał z prędkością 102 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy i nałożyli mandat karny.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. W części interaktywnej pozwala zgłaszać przypadki zachowań, czy sytuacji, które przeszkadzają mieszkańcom. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112.

KPP

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jan

... na Podlasiu poseł PiSu gnał w terenie zabudowanym ponad 100 i też stracił prawko ... ale na chwilę, sami mu odwieźli, brawo ,,dobra zmiano", władza musi być kryształowa, a władza pisowska nie demoralizuje, nigdy ...właśnie wczoraj Ziobro przemawiał i mówił że prawo działa jednakowo wobec wszystkich bez względu na profesje którą uprawiają ....

~kierowca

Pieszy tez ma obowiazak uwazac, nie robic swietej krowy z siebie

~Kris

Jakby poszukać to i cztery by się znalazło

~jadzia2

na alejach są jeszcze ze trzy przejścia bez świateł damianku.

Damian1989r

Jadzia jak auta mają zieloną falę, to przechodnie mają czerwone światło, to gdzie ty chcesz przechodzić ?

kabi

e2rds, nie ma co dywagować jak przekroczył 50-kę są konsekwencje i bardzo dobrze

~allo

OLO BOLO

~Olo

KONSTYTUCJA KONSTYUCJA

e2rds

Przekroczenie prędkości i jazda np. 110 km/h to uwierzę, ale 102 km/h to naciągane, błąd urządzenia wynosi więcej, tzn. tolerancja podawana przez producenta to +/- 2 km/h, w praktyce jest to 3% i w tym tkwi problem, czy jechał 100, to i tak dużo, czy 102, bo konsekwencje są różne.

~jadzia

Na Alejach teraz się ciśnie na ;szybkiej fali; aż strach przechodzić.