Czy roznosili ulotki w godzinach pracy?
Opublikowano: 5  PaĽdziernika  2018

Były prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak zarzucił obecnemu prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu, że w godzinach urzędowania jego pracownicy roznoszą po domach ulotki wyborcze.

- Przed paroma dniami obok bloku, w którym mieszkam zobaczyłem grupę pracowników Urzędu Miasta z torbami wypchanymi ulotkami. Okazało się, że roznosili ulotki wyborcze obecnego prezydenta Stalowej Woli. Taką też ulotkę znalazłem w swojej skrzynce- pisze na swoim fb Andrzej Szlęzak.

A że było południe, zaczął zastanawiać się, dlaczego ludzie prezydenta, w czasie gdy powinni pracować, chodzą po mieście z ulotkami.

- Uznałem to za skandal i ewidentne nadużycie. Powiedziałem o tym sąsiadowi (Jakub Kopyto- dopisek red.), który akurat kandyduje do Rady Miejskiej. Sąsiad jest najmłodszym kandydatem wśród wszystkich startujących do Rady Miejskiej. O tym zdarzeniu napisał w internecie- informuje Szlęzak.

Jakub Kopyto swoje rozważania na ten temat umieścił 28 września na swoim profilu.

- Dziś złożyłem wniosek o udostępnienie informacji publicznej do Urzędu Miasta w kilku sprawach, z których jedna mnie szczególnie zainteresowała. Jak Państwo wiedzą startuję w okręgu drugim i w tym okręgu PiS w przyszłym tygodniu robi spotkania. Rozniesione zostały koperty z zaproszeniem dla mieszkańców na spotkanie z przedstawicielami PiS. Otóż jedna rzecz jest dla mnie bardzo niepokojąca i dlatego domagam się na podstawie ustawy o dostępnie do informacji publicznej udzielenia odpowiedzi na pytanie: Dlaczego ulotki zostały rozniesione przez urzędników pracujących w urzędzie miasta w godzinach ich urzędowania? A drugie pytanie brzmi: Ile nas (podatnika Stalowowolskiego) kosztowało rozniesienie tych ulotek przez tych urzędników? Podkreślam, że nie odpuszczę tej sprawy, dopóki nie dostanę prawdziwej odpowiedzi ! (pisownia oryginalna)

Prezydent Lucjusz Nadbereżny nie omieszkał odnieść się do tych zarzutów.

- Napisał między innymi, że to wszystko o czym poinformował mój sąsiad nie jest prawdą. Wpis obecnego prezydenta był bardzo protekcjonalny, a autor silił się na elegancką formę, ale wyszło wręcz prostacko. To buńczuczne prostactwo wyszło szczególnie w żądaniu przeprosin od młodego kandydata. Mój sąsiad rzeczywiście trochę się przestraszył, ale gdy przeczytałem jego wpis i wpis prezydenta, wysłałem sąsiadowi informację; panie Kubo idziemy do sądu. Tymczasem prezydentowi "zmiękła rura". W internecie przyznał, że urzędnicy roznosili jego ulotki, ale żeby to zrobić akurat tego dnia specjalnie wzięli urlopy. Nie miałem przesadnie dużego mniemania o intelekcie tego pana, ale aż o tak idiotyczne tłumaczenie raczej bym go nie posądzał. Ile trzeba mieć tupetu i buty z jednej strony, a głupoty z drugiej, żeby w biały dzień, w godzinach pracy Urzędu Miasta wysyłać urzędników do roznoszenia materiałów wyborczych? I jak trzeba być podłym, żeby kogoś, kto to wytyka straszyć sądem? Dlatego powiedziałem sobie, że tej sprawy nie odpuszczę. Skonsultowałem się z prawnikami, którzy po zapoznaniu się z okolicznościami sprawy stwierdzili, że - jak się to fachowo określa - działanie obecnego prezydenta wyczerpuje znamiona czyny przewidzianego w artykule 231 kodeksu karnego, czyli mówiąc zwyczajnie jest to nadużycie władzy. Da się również podciągnąć to pod kilka innych artykułów z kodeksu karnego i kodeksu wyborczego. Jak widać członkowie PiS-u idą na całość. Czyżby byli tak pewni bezkarności? Zbierając informacje z Przemyśla, teraz ze Stalowej Woli, a i z innych części Polski widać, że PiS jest gotowy zrobić każdą niegodziwość, żeby tylko nie oddać władzy. Czekam na pozew do sądu, ale i sam jestem gotowy oskarżać. Takie draństwo nie może być bezkarne. A Państwo co radzicie. Pisać pozew?- czytamy na fb Andrzeja Szlęzaka.

A oto co napisał prezydent:

- Szanowny Panie Jakubie, jest Pan młodym człowiekiem rozpoczynającym swoją karierę polityczną. Z tej racji, jako również młody człowiek, pozostaję w sympatii do Pana osoby oraz chęci działania na rzecz miasta. Właśnie z tego powodu, że razem reprezentujemy młode pokolenie, dam Panu honorową szansę sprostowania tego nieprawdziwego zarzutu w stosunku do mnie oraz moich współpracowników bez wchodzenia na drogę postepowania sądowego w szybkim trybie wyborczym. Ma Pan czas do dzisiaj 28 września, do godziny 17:00 do zamieszczenia na wszystkich swoich profilach oświadczenia o treści: "Przepraszam Pana Lucjusza Nadbereżnego za nieprawdziwe oskarżenie skierowane w stosunku do niego jako kandydata na prezydenta Stalowej Woli oraz jego współpracowników społecznie wspierających go w kampanii wyborczej. Podana przeze mnie sugestia jakoby pracownicy Urzędu Miasta podczas swojej pracy urzędowej roznosili materiały wyborcze jest całkowicie nieprawdziwa. Nie jest również prawdą, że jakiekolwiek materiały wyborcze oraz ich kolportaż był finansowany ze środków budżetu miasta Stalowej Woli. Przepraszam Mieszkańców Stalowej Woli za celowe wprowadzenie w błąd w tej sprawie używając kłamstwa oraz pomówienia w stosunku do osoby kandydata na prezydenta Lucjusza Nadbereżnego.” Mam nadzieję, że skorzysta Pan z tego honorowego rozwiązania i naprawi swoje kłamstwo i pomówienie. Jednocześnie zachęcam Pana i wszystkich innych kandydatów z Komitetu SPS o prowadzenie merytorycznej i uczciwej kampanii. Czy Wy naprawdę nie macie pomysłu na miasto poza atakowaniem mojej osoby i moich współpracowników? Z przykrością muszę stwierdzić, że oceniacie innych chyba przez pryzmat swoich wartości i standardów. Bo mi nawet do głowy by nie przyszło, że ktoś mógłby w godzinach pracy kolportować materiały wyborcze i finansować je ze środków publicznych. Haniebne i bardzo brzydkie pomówienie oraz kłamstwo. Jestem przygotowany na każdą merytoryczną krytykę ale nie pozwolę na tak prymitywne kłamstwo. - napisał Lucjusz Nadbereżny.

 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~toż to szok
Mnie interesuje coś innego. Przyszła pani, mówi, że jest z Urzędu Miasta i przynosi jakąś decyzję. Mówi, że podatkową. Koperta zaadresowana na męża. Słyszę, że powinnam odebrać. Mówię, że męża nie ma. Pytam kobiety, Bogu ducha winnej, o co w tym chodzi. Mówi, że jest pracownikiem Urzędu Miasta i roznosi jakieś decyzje. Na zlecenie. Teraz ciekawiej. Mąż wraca i otwiera pismo. A w nim decyzja zmieniająca decyzję(???????cokolwiek to znaczy). Nie dotycząca męża. Koperta zaadersowana na męża, z nieczytelną pieczątką, bez znaczka, chociażby sygnatury. Można mieć aż taki burdel? Toż to szok.
Dodano: 11  PaĽdziernika  2018  17:48:12
~marek
Do true, hejterze to dzieki partii PIS jestesmy w 25 najbardziej uprzemyslowionych krajow swiata. To nie PIS to powiedzial ale gieldy swiatowe ale jak tu z lemingiem o czym kolwiek dyskutowac jak oni nawet podstaw ekonomicznych nie znaja.A PAN REMIER MATEUSZ MORAWIECKI jest obecnie najwiekszym mezem stanu na swiecie, caly swiat go zaprasza zeby udzielal korepetycji dobrego zarzdzania gospodarka.
Dodano: 11  PaĽdziernika  2018  10:28:28
~jkl
Assan masz na myśli PO, do której to partii wstąpił Szlęzak?
Dodano: 10  PaĽdziernika  2018  10:11:12
~Assan
Andrzej Szlęzak to jedyny mądry i uczciwy człowiek jednocześnie na tym partyjnym kartoflisku.
Dodano: 8  PaĽdziernika  2018  08:57:41
~Stalowiak
Szlęzak nie masz innych zajęć od siedzenia w oknie. Właśnie tacy ludzie pchają się do koryta .
Dodano: 8  PaĽdziernika  2018  07:58:13
~Marynarz
W Stalowej żyje się jak na TYTANICU , stalowa tonie w długach ale orkiestra gra do końca na całego.
Dodano: 7  PaĽdziernika  2018  11:14:33
~fix
Lepiej lezec skacowanym jak pisoulotki roznosić!!!!!!
Dodano: 7  PaĽdziernika  2018  10:58:14
~nimbo
Nie rozumiem, to że niby jakiś test na wzorowego suwerena był? Płezydęt też zaczynał od kserowania i parzenia kawy. Ciekawe czy był też ulotkonoszem? Może się tu nam odezwie?
Dodano: 6  PaĽdziernika  2018  22:54:20
~fefek
Tak to bylo ze kandydat na radnego powiatowego z okregu nr 1 pozycja 3 roznosil preziowi ulotki.
Dodano: 6  PaĽdziernika  2018  18:56:48
~Gieniu
To jak to w końcu było? Spontaniczne ułlopy w paździełniku? 😂
Dodano: 6  PaĽdziernika  2018  18:08:46
~hedb
To ci sami co mu rozkladaja namiot. To pracownicy jego kancelarii. Niech pan plezydent przestanie straszyc ludzi sadami i zmieni ten swoj protekcjonalny ton. Boi sie ujawnienia fatalnej sytuacji miasta. To wszystko.
Dodano: 6  PaĽdziernika  2018  12:58:01
CYTAT (Lucjusz Nadbereżny)
Haniebne i bardzo brzydkie pomówienie oraz kłamstwo. Jestem przygotowany na każdą merytoryczną krytykę ale nie pozwolę na tak prymitywne kłamstwo.

Jak tak młodemu człowiekowi. który kłamie i zadłuża mieszkańców przeszły takie słowa przez gardło. W swojej kampanii z 2014 roku potępiał Szlęzaka za zadłużenie miasta a sam zadłużył go o około 100 mln. i obecnie jest coś koło 200 mln. Długo by wymieniać te jego wszystkie kłamstwa i granie na uczuciach mieszkańców posługując się dziećmi w szpitalu i domach dziecka.
Dodano: 6  PaĽdziernika  2018  09:09:35
~Olo
jakb tak bło to wcale ulotek nie nosilibście pisiaki umiech
Dodano: 6  PaĽdziernika  2018  08:14:48
jzm
lepiej roznosic ulotki niż leżeć skacowanym
Dodano: 6  PaĽdziernika  2018  08:00:41
~Wyborca
Czekam niecierpliwie na nabożeństwo świeckie pod sądem po przegranych wyborach przez totalną.

Oj będzie się 7 wkładów do świeczek palić, akurat sezon jest...
Dodano: 6  PaĽdziernika  2018  07:20:17
~true
Jak dobrze, że mamy PIS.Z państwa okradzionego w ruinie w 3 lata zrobili 19 potęgę gospodarczą !
Dodano: 5  PaĽdziernika  2018  23:56:33
~Adam
Szkoda mi Kuby K. bo to uczciwy i fajny chłopak. Został wciągnięty w brudną grę jaką prowadzą między sobą pan N i pan Sz. Ale to ja wyborca mam władze bo pójde i oddam nieważny głos, bo mam dość tego, że ktoś gotów jest wykorzystać młodego chłopaka tylko po to żeby przywalić konkurencji. A może tak panowie Sz i N zaczniecie się spierać na programy?
Dodano: 5  PaĽdziernika  2018  07:29:24
~mieszkanka
~tete, piszesz o niejakim wojciechu ch.? dostalam jego ulotke kilka dni temu. jak to prawda to ogromny skandal!
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  23:08:42
~emeryt
Nie wiem kto roznosił ulotki ale na pewno w godzinach przedpołudniowych . Poza tym pomimo że u mnie na skrzynce jest nalepka z prośbą aby nie wrzucać ulotek - ulotka z zaproszeniem od Lucjusza została wrzucona do skrzynki.
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  22:56:45
~tete
Czy to nie ten co pcha sie z trojki do powiatu od nadbereznego co mu ulotki roznosi? Ludzie otworzcie oczy. Hanbiace zachowanie, kandydowac do powiatu i pracowac w urzedzie miejskim roznoszac ulotki.
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  22:32:23
~hihihi
Jakieś analfabety to piszą... A o gwiazdach jakie tu występują to już szkoda gadać. W pornolach występują lepsze umiech I chudsze hihihi
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  22:23:11
~xXx
Jakiś gówniarz co jeszcze o polityce nie ma pojęcia chce zostać przydupasem ciapaka, a jak się wpieprzy w bagno to go tamte cymbały zostawią, żeby się zamęczył na śmierć umiech Tak to jest jak się nie ma mózgu
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  22:21:45
~xXx
Jakiś gówniarz co jeszcze o polityce nie ma pojęcia chce zostać przydupasem ciapaka, a jak się wpieprzy w bagno to go tamte cymbały zostawią, żeby się zamęczył na śmierć umiech Tak to jest jak się nie ma mózgu
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  22:14:58
~Jacek
jak Morawiecki, miska ryżu
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  20:00:10
~siwy
ile płaci za roznoszenie ulotek? 2 gr za sztukę?
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  19:49:45
~Olo
z płatnymi hejterami pisu nie rozmawiam umiech do szkoły
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  18:23:44
~tylkoPIS
Do Olo, hejterze nie kompromituj sie SZLEZAK i inteligencja chlopina zanim cos powie to po 3 albo nawet 4 razy uzywa tego samego wyrazu bo nie wie co mowi.
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  17:15:47
Zrobili to po pracy czy rebelianci społecznie w przerwie pod Sądem?
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  15:54:39
~zajac33
Czy ktos to tez widział>Ktoś zakleja straszna twarz Nadbereznego na plakatach i teraz jest napis Konstytucja.Lucek przechodzi teraz do Nowoczesnej albo do Platformy?
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  15:37:03
~Olo
jak się patrzy tylko na wyścig szczurów to masz racje, ale ja czegoś innego oczekuje od życia, poza tym są rzeczy z których się nie rezygnuje jak np honor, w normalnym kraju "lucek" nie miałby żadnej kariery, bo jest niesamowicie słabo wykształcony, butny, przemądrzały i bez doświadczenia w jakiejkolwiek poważnej dziedzinie, jak go słucham to tak trochę ale niewiele mądrzej od niejakiego Siembidy umiech Szlęzak to nie moja bajka, Nadbereżny zresztą też, ale Szlęzakowi nie można odmówić inteligencji i umiejętności wysławiania się umiech
Dodano: 4  PaĽdziernika  2018  15:20:57
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe