W Żabnie polowali na lisa

Image

W Żabnie w gminie Radomyśl nad Sanem odbył się "Hubertus Nadsański".

Imprezę zorganizowano w niedzielę 30 września 2018 roku pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Środowiska.

Impreza rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej na terenie stadniny koni w Żabnie. Później przyszedł czas na gonitwę „za lisem”, czyli za Małgorzatą Wencel, która uciekała z lisią kitą na ramieniu. Za „liskiem” wyruszyło kilkudziesięciu jeźdźców. Po długiej gonitwie wreszcie udało się upolować lisa. Najlepszym myśliwym został Sebastian Kowal z Borowa.

Ważnym punktem imprezy było wręczenie odznaczeń, wyróżnień i podziękowań dla osób zasłużonych dla Łowiectwa w Okręgu PZŁ Tarnobrzeg.

Podczas tegorocznego Hubertusa prezentowało się kilkadziesiąt kół łowieckich. Można było zakosztować pysznej kuchni myśliwskiej, miodowych nalewek oraz wyrobów kół gospodyń wiejskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy przyrodniczo- łowieckie, w tym także prezentacja multimedialna "Łowiectwo dawnej i dziś" oraz występy artystyczne. Nie zabrakło także prezentacji psów myśliwskich.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy. Dzieci mogły korzystać z dmuchawców, zagrać w łowieckim kole fortuny z nagrodami czy pomalować swoją twarz.

Organizatorami tegorocznej edycji imprezy byli Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu, Stadnina Koni Żabno, Gmina Radomyśl nad Sanem, Lasy Państwowe.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~logo

Co tu świętować, święto wynikające z mordowania zwierząt? Jakie ma szanse zwierzak z zetknięciu i facetem uzbrojonym po zęby i jeszcze wyposażonym w lunetę? Żadne! Chciałbym zobaczyć odwrotną sytuację gdyby zwierzak stał się włascicielem takiej giwery czy też byłoby takie święto? W każdym razie obstaję po stronie zwierząt!

~ala

totalna cenzura na tym portalu szkoda czytać i pisać

~kris35

Pod patronatem ministerstwa środowiska prezentowano zakazane trofea . No i jeszcze szaman ich pewnie pochwalił.

~Łowca,1

Gratulacje za imprezę

Saturn

Okres ochronny nadal trwa na jelenie a mordercy bez przeszkód strzelają co tu gadać jak głową już nie pracuje

~max

Zabójcy zwierząt. Co tu świętować?

~patologia

tak się bawi, tak się bawi, pa to la

duraf

przecież Huberta jest 3 listopada
szkoda że przeoczyłem tą impreze
termin pewnie przyspieszono ze względu na kampanie

~Olo

konstytócja, konstytócja, konstytócja, mordercy zwierząt