Przeżyli z sobą tyle lat

Image

30 września 2018 roku odbyły się uroczystości jubileuszowe. Stalowowolskie pary małżeńskie świętowały złote.

Nie sztuką jest iść przez życie łatwo i przyjemnie, sztuką jest iść u boku ukochanej osoby prze dziesiątki lat, wspierać się, kochać i szanować. Nie zawsze jest łatwo, ale zawsze razem.

W niedzielę 30 września 2018 roku w Stalowej Woli obchodzono jubileusze pożycia małżeńskiego. Najpierw w intencji par odprawiona została Msza Święta w kościele pw. św. Floriana. Następnie jubilaci przeszli do Biblioteki Miejskiej, gdzie odbyło się wręczenie medali za długoletnie pożycie. Niektóre pary są ze sobą więcej niż 50 lat. Rekordziści „tak” powiedzieli sobie aż 68 lat temu. Medale otrzymali je:

1. Janina i Marian Bocheńscy
2. Monika i Edward Kawalcowie
3. Eleonora i Damian Krawczykowie
4. Danuta i Kazimierz Kudełkowie
5. Zofia i Włodzimierz Macowie
6. Wiesława i Czesław Pindlowscy
7. Anna i Ryszard Szypowscy

Dziś wiele było wzruszeń, życzeń i podziękowań nie tylko od członków rodzin, ale i od kierownika USC, przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja i prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.

- Przypada nam dzisiaj, w imieniu samorządu Miasta Stalowej Woli, ale przede wszystkim w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ten wielki zaszczyt wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Niech będzie nam wolno, w tym wyjątkowym dla państwa dniu, ale również dla państwa rodzin, przekazać słowa gratulacji, podziękowania za państwa wspaniałe życie, życie razem, które dla nas może stanowić najpiękniejszy wzór. Zapewne w państwa życiu, a teraz w jesieni tego życia, były momenty bardziej smutne, były momenty bardziej dynamiczne, były momenty wzajemnego milczenia, ale było również wiele momentów radości. Pragnę życzyć, aby to doświadczenie radości, wzajemnego szczęścia budowało państwa szczęśliwą przyszłość, abyście państwo w jesieni życia mocno trzymali się za ręce, wspierali się i pomagali sobie- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Jak powiedział prezydent wypowiedzenie przez laty słów „kocham cię” trwało kilka sekund, ale udowadnianie tej miłości zajęło lata.

Świętowanie umiliły występy artystów z PSM ze Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.