Przeżyli z sobą tyle lat

Image

30 września 2018 roku odbyły się uroczystości jubileuszowe. Stalowowolskie pary małżeńskie świętowały złote.

Nie sztuką jest iść przez życie łatwo i przyjemnie, sztuką jest iść u boku ukochanej osoby prze dziesiątki lat, wspierać się, kochać i szanować. Nie zawsze jest łatwo, ale zawsze razem.

W niedzielę 30 września 2018 roku w Stalowej Woli obchodzono jubileusze pożycia małżeńskiego. Najpierw w intencji par odprawiona została Msza Święta w kościele pw. św. Floriana. Następnie jubilaci przeszli do Biblioteki Miejskiej, gdzie odbyło się wręczenie medali za długoletnie pożycie. Niektóre pary są ze sobą więcej niż 50 lat. Rekordziści „tak” powiedzieli sobie aż 68 lat temu. Medale otrzymali je:

1. Janina i Marian Bocheńscy
2. Monika i Edward Kawalcowie
3. Eleonora i Damian Krawczykowie
4. Danuta i Kazimierz Kudełkowie
5. Zofia i Włodzimierz Macowie
6. Wiesława i Czesław Pindlowscy
7. Anna i Ryszard Szypowscy

Dziś wiele było wzruszeń, życzeń i podziękowań nie tylko od członków rodzin, ale i od kierownika USC, przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja i prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.

- Przypada nam dzisiaj, w imieniu samorządu Miasta Stalowej Woli, ale przede wszystkim w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ten wielki zaszczyt wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Niech będzie nam wolno, w tym wyjątkowym dla państwa dniu, ale również dla państwa rodzin, przekazać słowa gratulacji, podziękowania za państwa wspaniałe życie, życie razem, które dla nas może stanowić najpiękniejszy wzór. Zapewne w państwa życiu, a teraz w jesieni tego życia, były momenty bardziej smutne, były momenty bardziej dynamiczne, były momenty wzajemnego milczenia, ale było również wiele momentów radości. Pragnę życzyć, aby to doświadczenie radości, wzajemnego szczęścia budowało państwa szczęśliwą przyszłość, abyście państwo w jesieni życia mocno trzymali się za ręce, wspierali się i pomagali sobie- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Jak powiedział prezydent wypowiedzenie przez laty słów „kocham cię” trwało kilka sekund, ale udowadnianie tej miłości zajęło lata.

Świętowanie umiliły występy artystów z PSM ze Stalowej Woli.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bo nie wiem

to że jak? że nie mieli pożyć dłużej?może że tyle wytrzymali ze sobą?takie jubileusze są raczej sprawą wyłącznie rodzinną,wynoszenie takich tematów na piedestały samorządowe jest niczym innym jak pozyskiwaniem elektoratu.(bo niby dlaczego nie jest odznaczany ktoś kto wspólnie przeżył np.47 lat?)

~lalana

Co do odznaczeń to żaden wysiłek p. Nadbereżnego, ale co z tym ma wspólnego Sobieraj Stanislaw przewodniczący rady to chyba nikt nie jest w stanie wyjaśnić? On tam pasuje jak kwiatek do kożucha. Swoje insygnia, czyli łańcuch z przywieszką ma prawo tylko i wyłącznie używać w miejscu obrad rady i w czasie ich prowadzenia. Użycie go dla ceremonii wręczania medali przez prezydenta(poza budynkiem głównym urzędu gdzie znajduje się sala narad!) jest sztubactwem z jego strony i zwykłym nadużyciem funkcji. Czy Nadbereżny celowo tego pana wystawia na śmieszność? Warto by odpowiedział sam!

~mola

Prezydent mogł medale wręczyć np, z okazji 11 listopada, byłoby bardziej uroczyście... Dlaczego uparł się tak pod koniec września, bez okazji, bez święta?

~mama

Milicjant jesteś zwykły chamem

~ksiundz

Kiedy we wrzosie graja KLER wie ktoś ?

~milicjant

jubilat to nie pukales innej? toz to chore z ta sama caly czas !!!!

~brew

Czy z szacunku dla JUBILATÓW można ten artykuł było napisać po polsku i bez błędów ??

~Żeniac

Tyle lat z tą samą babą - Anormalne

~Jubilat

Byłem dzisiaj odznaczany. Mam może 70+ ale także wiem jak obsługiwać komputer. Uroczystość wręczenia bardzo podniosła, znakomite występy młodzieży ze szkoły muzycznej.
Pan prezydent z szacunkiem godnym książąt nas podjął i odznaczył. Bardzo proszę o nie lżenie prezydenta Stalowej Woli w imię politycznych celów.

Jubilat

~Katolik

Podatnicy jest coś takiego jak urząd miasta i tam mógłby wręczac także nie plec głupot

~podatnicy

Dobrze ze szrek wybudowal bibliotekę żeby lucjusz mogl się gdzie lansować inaczej by wreczal medale na błoniach lub parku linowym !!!!

~hehek

tez mi adrianowy honor umiech

~Nun

Co pół roku prezydent honoruje pary małżeńskie. Opozycyjny troll z WARSZAWY / RADOMIA / RZESZOWA by mógł sobie przy takiej okazji dać spokój i nie hejtować!

~hehek

jasne w kampanii wyborczej umiech kto to z pisu się uczył i czego umiech ?

~Aaa

Takie są oboziwazki prezydenta trzeba było się uczyć to byście wiedzieli

~afuuj

żadnego medalu w imieniu Adriana bym nie przyjął