5 włoskich kurortów nie tylko dla narciarzy (przegląd, propozycj

Image

Włochy to częsty kierunek zimowych wyjazdów narciarskich. Przyciągają one turystów z różnych krajów, którzy chętnie korzystają z wielu rozbudowanych ośrodków narciarskich oferujących szereg atrakcji. Tereny te są jednak atrakcyjne nie tylko dla narciarzy, ale i dla innych miłośników wypoczynku w górach. Zobacz wybrane propozycje i poznaj 5 włoskich kurortów nie tylko dla narciarzy.

Livigno

Nasz przegląd rozpoczyna Livingo – jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów przy granicy ze Szwajcarią. Jest to teren wart odwiedzenia z co najmniej kilku powodów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim długość sezonu narciarskiego. W tym rejonie pokrywa śnieżna utrzymuje się nawet 9-10 miesięcy w roku. I choć przez lata dla małej wioski, do której trudno było dotrzeć, był to ogromny problem, to właśnie taki klimat pozwolił jej rozwinąć się i zbudować swoją renomę.

Livigno warto również odwiedzić dla niezwykłych widoków, które się z niej roztaczają. To właśnie one sprawiły, że w tej małej wiosce zakochał się Napoleon podczas swoich odwiedzin i nadał jej szczególne przywileje podatkowe. Przywileje zostały zachowane i do tej pory w Livigno znajduje się strefa wolnocłowa, która przyciąga chętnych na tańsze zakupy.

Val di Fiemme

Val di Fiemme to jedna z bardziej znanych dolin w Dolomitach. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy narciarstwa zjazdowego mając do wyboru 150 km tras oraz wielbiciele nart biegowych. To właśnie tutaj znajduje się słynna trasa Marcialonga o długości 70km. Podczas zjazdów, biegania czy spacerów można liczyć na przepiękne widoki, w tym na najwyższy szczyt Dolomitów czyli Marmoladę.

Val di Fassa

Jednym z atrakcyjniejszych terenów we Włoszech, które warto odwiedzić, jest Val di Fassa. To dolina, w której znajdziemy trasy o łącznej długości 235 km. Podczas jazdy warto podziwiać przepiękne panoramy górskie, które według wielu są najpiękniejsze w całych Dolomitach. Na uwagę zasługują również inne atrakcje, jak choćby kąpiel w termach, a szczególnie w jedynych w tym rejonie źródłach siarkowych, która ucieszy nie tylko miłośników białego szaleństwa.

Val di Sole

Val di Sole czyli Dolina Słońca to kolejny atrakcyjny teren we Włoszech. Jej nazwa wzięła się z dużej ilości dni słonecznych, na które można liczyć w tym rejonie. Jeśli dodamy do tego liczne trasy narciarskie o różnym stopniu nachylenia i skomplikowania oraz źródła termalne, które pozwalają na odprężający relaks, to nie zdziwi nas, że Val di Sole cieszy się popularnością nie tylko wśród narciarzy, ale także wśród miłośników słońca i przepięknych górskich krajobrazów.

Kronplatz czyli Plan de Corones

To miejsce we włoskich Dolomitach położone w południowym Tyrolu. Wszystkie nazwy w tym rejonie podawane są w dwóch językach: niemieckim i włoskim, więc będąc na miejscu nie dziwmy się, że zamiast znanego Kroplatz usłyszymy Plan de Coronnes.

W tym rejonie na uwagę zasługują przede wszystkim stoki narciarskie, ale atrakcyjne są również niewielkie miasteczka rejonu. Warto zobaczyć Bruneck (Brunico), średniowieczne miasteczko, uznawane za najbardziej przyjazne we Włoszech. Piękne budowle z widokiem na cudowne góry to niepowtarzalny widok, który na długo zapada w sercu.

Artykuł powstał przy udziale biura podróży Primoris.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.