6 ważnych wskazówek jak kupić dobry używany wózek widłowy

Image

Rozważasz zakup wózków widłowych używanych do swojego przedsiębiorstwa, ale nie wiesz czy to dobra decyzja? Chcesz dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu, gdzie szukać promocji a czego lepiej się wystrzegać? Zapoznaj się z naszym artykułem i zostań ekspertem w temacie doboru używanych wózków widłowych!

Wózki widłowe należą do tego rodzaju sprzętu, którego nie kupuje się codziennie. Zarówno ze względu na charakter oraz przeznaczenie samego urządzenia, jak i na stosunkowo wysoką cenę, która nie każdemu pozwala na zakup tego typu pojazdu. Właśnie dla takich, dysponujących ograniczonym budżetem przedsiębiorców, idealnym rozwiązaniem jest zakup wózków widłowych używanych. Aby jednak do niego doszło i można się było cieszyć nabyciem dobrego i wydajnego sprzętu za niewielkie pieniądze, należy zapoznać się z kilkoma ważnymi wskazówkami, które mogą z powodzeniem ułatwić znalezienie uczciwej, korzystnej oferty.

1. Korzystaj z wiarygodnych portali i sklepów

Wózki widłowe w sieci można znaleźć pod wieloma adresami stron internetowych. Warto jednak przyjrzeć im się bliżej i zweryfikować ich wiarygodność. Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem poszukiwań sprzętu, powinno być podjęcie decyzji, dotyczącej miejsca poszukiwań. Jeśli szukasz wózka widłowego używanego w sieci, masz do wyboru 3 możliwości:

• ogłoszenia od osób prywatnych;
• skorzystanie z serwisu ogłoszeniowego;
• oferty zamieszczane na oficjalnych stronach dealerów.

Z czego trzeci sposób należy do najbardziej opłacalnych, szybkich i efektywnych. Dlaczego warto skorzystać z oferty wózków widłowych używanych na stronach oficjalnych dealerów?

• wystawiane tam pojazdy są sprawne i oryginalne, a ich stan techniczny został skontrolowany przed wystawieniem oferty sprzedaży;
• duże znane firmy nie mogą pozwolić sobie na brak rzetelności, dlatego można mieć pewność, iż opis pojazdu jest zgodny z jego stanem faktycznym;
• korzystając z oferty renomowanego sklepu można liczyć na wsparcie i doradztwo przedstawiciela marki, który udzieli szczegółowych odpowiedzi na wszelkie istotne pytania i wątpliwości;
istnieje możliwość skorzystania z usług serwisu lub dokupienia niezbędnego dedykowanego osprzętu bezpośrednio w tym samym miejscu;
część z dealerów udziela gwarancji na używany sprzęt.

Jak widać istnieje wiele zalet skorzystania z tego właśnie rozwiązania. Aby jednak kupić wózek widłowy, należy wiedzieć dokładnie...co chce się kupić.

2. Wybierz sprzęt, którego potrzebujesz

Wiele osób popełnia błąd, kupując urządzenia do firmy, podejmując nie do końca przemyślane decyzje. Dzieje się tak np. pod wpływem nacisku płynącego z ograniczonych czasowo promocji, czy ofert zawierających dodatkowo korzyści w tym choćby gratisy. Jednak zakup wózka widłowego czy to używanego czy nowego powinien być zakupem celowym, poczynionym z myślą o zadaniach, jakie powinien w przedsiębiorstwie wykonywać pojazd.

O ile w przypadku wózków widłowych spalinowych czy elektrycznych

, w wielu przypadkach można będzie sprzętu używać z powodzeniem zamiennie, o tyle trudno mówić o podobnej możliwości w przypadku np. ręcznego paleciaka i wózka widłowego wysokiego składowania. [/p]

Oferty wózków widłowych używanych są na tyle szerokie, iż z pewnością każdy znajdzie wśród nich nie tylko rodzaj pojazdu interesującej go kategorii, ale nawet konkretny model poszukiwanego sprzętu.

3. Sprawdź wszystkie parametry wózka

Przed dokonaniem zakupu upewnij się dokładnie, czy znaleziony w sieci wózek widłowy używany odpowiada Ci pod każdym względem. Koniecznie zwróć uwagę na:

rodzaj napędu;
udźwig i maksymalną wysokość podnoszenia, które są zależne od modelu pojazdu;
• dodatkowy osprzęt;
prędkość;
wymiary.

Wszystkie te elementy, muszą współgrać z Twoimi wymaganiami względem wózka, tak aby nie tylko sprawdzał się w codziennej pracy, ale także miał możliwość sprawnego i bezkolizyjnego poruszania się po korytarzach i między regałami w Twoim magazynie. Warto zatem sprawdzić jaka jest szerokość wózka widłowego, promień skrętu, a nawet wysokość jego masztu, aby uniknąć sytuacji, w której maszyna nie może wykonywać swojej pracy tylko i wyłącznie przez problemy związane ze zbyt wąskimi drogami transportowymi.

Obrazek

4. Porównaj oferty

Jeśli znalazłeś już idealną ofertę wózka widłowego używanego, którego potrzebujesz, nie podejmuj decyzji o zakupie od razu, tylko porównaj ją z innymi ofertami (także pojazdów innych marek, o ile posiadają wymagane przez Ciebie parametry). Może okazać się, iż wśród ofert dealerów wózków widłowych znajdziesz ciekawą promocję na wybrany przez Ciebie wózek.

Jeśli szukasz sprawdzonych wózków widłowych używanych w dobrych cenach sprawdź oferty na stronach dealerów:

Toyota: www.toyota-widlowe.pl/92-wozki-widlowe-uzywane

Manitou: www.manitou24.pl/52-uzywane-wozki-widlowe

Cesab: www.cesab.pl/52-uzywane-wozki-widlowe

5. Wybierz odbiór lub dostawę

W przypadku towarów kupowanych przez Internet, kupujący zwykle ma możliwość zamówienia sprzętu z dostawą bezpośrednio pod wskazany przez siebie adres. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak zdecydowanie lepiej sprawdza się w przypadku nowych produktów i urządzeń.

Jeśli odległość przedsiębiorstwa od składu wózków używanych nie jest zbyt duża, warto wybrać się do niego osobiście. Nie tylko po sam odbiór sprzętu, ale także w celu przetestowania jego prawidłowego funkcjonowania.

6. Sprawdź czy sprzęt funkcjonuje poprawnie

Istnieje kilka najważniejszych elementów, które koniecznie należy sprawdzić w przypadku zakupu wózków widłowych używanych. Należą do nich: - silnik, - akumulator; - widły; - opony, - oraz maszt. Poprawne działanie, szczególnie dwóch pierwszych elementów, warunkuje funkcjonowanie całego pojazdu, przez co nie można zaniedbać wykonania kontroli poprzedzającej zakup.

Obrazek

Jak sprawdzić silnik w wózku widłowym?

Istnieje prosty sposobów na sprawdzenie czy silnik używanego wózka widłowego jest w dobrym stanie. Polega na uruchomieniu zimnego silnika i obserwacji, tego jak zachowuje się wózek, np. czy nie następuje wzmożona emisja spalin. Dodatkowo po około 15 minutach pracy włączonego silnika, należy uruchomić po kolei każdą funkcję hydrauliczną, równolegle obserwując czy nie nastąpił jakiś wyciek. Jak sprawdzić akumulator w wózku widłowym? Podczas sprawdzania stanu technicznego akumulatora należy szczególną uwagę zwrócić, czy nie występują na nim wypukłości (sugerujące, iż był użytkowany już długi czas) lub białe bądź zielone kryształki (wynikające z zasiarczenia akumulatora). Obydwa przypadki powinny zaniepokoić i zasugerować wybór innego pojazdu.

Jak sprawdzić widły do wózków widłowych?

W przypadku sprawdzania wideł najważniejsze jest zwrócenie szczególnej uwagi na ich ogólny wygląd - czy nie posiadają pęknięć, wgłębień itp. Istotne jest wykonanie pomiaru zużycia wideł (można je wykonać przy użyciu najprostszej suwmiarki). Zużycie każdej widły nie powinno być większe niż 5 mm lub 10% jej pierwotnej grubości.

Jak sprawdzić stan opon w wózku widłowym?

Tak samo jak w przypadku kontroli stanu wideł, tak i w przypadku opon do wózków widłowych, najbardziej istotne jest sprawdzenie ich stanu zewnętrznego. Czyli prześledzenie, czy opony nie posiadają żadnych widocznych uszkodzeń np. pęknięć, odkształceń, wgnieceń itp, które mogłyby wpłynąć na poprawną pracę wózka widłowego używanego oraz bezpieczeństwo jazdy.

Jak sprawdzić stan masztu do wózka widłowego?

W celu sprawdzenia stanu masztu, należy dokonać krótkiego testu, polegającego na uniesieniu maksymalnej ciężkości ładunku na niewielką wysokość. W wózku widłowym używanym, który jest sprawny, ładunek będzie opadał z prędkością max. 1cm/1min.

Jak kupić dobry używany wózek widłowy - podsumowanie

Obrazek

W powyższym artykule zaprezentowaliśmy Ci 6 dobrych wskazówek, na co należy zwrócić uwagę i o co koniecznie zadbać, przed zakupem wózków widłowych używanych. Zastosowanie się do nich pozwoli uniknąć niekomfortowych sytuacji oraz zaoszczędzi sporo stresu. Wózki widłowe używane są dobrym rozwiązaniem, dla wszystkich przedsiębiorców, którzy dbają o zapewnienie w miejscu pracy solidnego sprzętu w niskiej cenie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.