Skórzane fotele biurowe - czy warto?

Image

Fotele biurowe możemy znaleźć w wielu interesujących wariantach do wyboru. Czy jednak warto zdecydować się na model wykończony skórą?

Dobry fotel biurowy powinien przede wszystkim zapewniać wysoki komfort dla swojego użytkownika. Przy jego doborze pod uwagę należy zatem wziąć konstrukcję oraz możliwe punkty regulacji, aby można było dostosować go do sylwetki dla uzyskania maksymalnej ergonomii – dopasowania do stanowiska pracy.

Równie ważne jest także zwrócenie uwagi na wykończenie mebla. Aktualnie do dyspozycji mamy dwa główne warianty wykończenia foteli biurowych – te wykończone skórami, a także te z obite tkaninami. Czy skóra to zawsze dobry wybór?

Fotel skórzany – prestiż i elegancja

Skórzane fotele biurowe przede wszystkim przyciągają uwagę swoim eleganckim wyglądem. Często można zobaczyć je gabinetach menedżerów, dyrektorów, prawników czy lekarzy, dlatego kojarzone są również z prestiżem.

Zatem fotel biurowy ze skóry może być doskonałym wyborem zarówno do biura, jak również do domowego gabinetu – wygląda stylowo w różnych wnętrzach, zarówno tych nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych, a także buduje wizerunek profesjonalizmu.

Skóra naturalna czy ekologiczna?

Skórzane fotele biurowe można znaleźć w sprzedaży w dwóch głównych wariantach – ze skóry naturalnej oraz ekologicznej. Na co warto się zdecydować?

Najlepszym wyborem będzie fotel obity skórą naturalną licową, która jest przyjemniejsza w dotyku i trwalsza od skóry ekologicznej. Skóra naturalna dodatkowo podkreśla prestiż mebla.

Musimy jednak pamiętać o tym, że za fotel biurowy wykończony tym materiałem zapłacimy więcej niż za ten ze skórą eko. Także należy pamiętać o tym, że skóra naturalna wymaga też właściwej konserwacji, aby obite nią meble mogły posłużyć jak najdłużej.

Skóra ekologiczna jest z kolei tańsza od naturalnej, a także łatwiejsza do utrzymania w czystości. Materiał wykonuje się najczęściej z poliuretanu, który jest bardziej odporny na zaplamienia oraz wodę, ale nie jest tak elastyczny jak skóra naturalna. Dlatego skóra ekologiczna częściej pęka w trakcie użytkowania, więc taki fotel posłuży na krócej.

Zalety i wady foteli wykończonych skórami

Fotele biurowe wykończone skórami naturalnymi i ekologicznymi mają swoje plusy i minusy, podobnie jak modele obite tkaninami.

Głównym plusem, jak wspomnieliśmy już wcześniej, jest elegancki, prestiżowy wygląd tego rodzaju modeli, które świetnie pasują do różnych aranżacji wnętrz. Krzesła te mogą być również bardzo wygodne, jeśli producent wyposażył je szeroką regulację oraz wykorzystał przy ich produkcji miękkie pianki do wypełnienia siedziska i oparcia.

Z drugiej jednak strony należy pamiętać o tym, że krzesła wykończone skórami nie są komfortowe przy dłuższym użytkowaniu, szczególnie w okresie letnim. Skóra nie jest przewiewna i może nasilać pocenie się i sprawić, że korzystanie z fotela tego rodzaju będzie mało przyjemne. Ponadto skóra naturalna wymaga właściwej konserwacji i czyszczenia, gdy zostanie zabrudzona.

Gdzie kupić dobry fotel biurowy ze skóry?

Obecnie asortyment skórzanych foteli biurowych jest bardzo szeroki i można bez problemu znaleźć je w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz, a także w sklepach zaopatrujących firmy w meble biurowe.

Szeroka gama ciekawych modeli ze skóry naturalnej oraz ekologicznej dostępna jest w sklepie internetowym Centrum Krzeseł, które w swojej ofercie posiada kilkaset różnych modeli siedzisk do pracy i do domu. Wśród nich znajdują się również ergonomiczne modele doskonałe dla osób mających stanowiska wymagające przyjmowania długotrwałej pozycji siedzącej.

Więcej informacji o dostępnych modelach można znaleźć na stronie sklepu Centrum Krzeseł pod adresem: https://www.centrumkrzesel.pl/fotele-biurowe-/119/c.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.