Ubezpieczenie turystyczne z biura podróży czy na własną rękę?

Image

Biura podróży mają obowiązek sprzedaży wycieczek wraz z ubezpieczeniem turystycznym. Klienci musza wykupić podstawową polisę, gdyż w przeciwnym razie nie ma możliwości zawarcia umowy z biurem. Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne w biurze podróży, czy też lepiej jest poszukać go na własną rękę?

Ubezpieczenie z biura podróży mniej atrakcyjne?

Znane biura podróży, takie jak https://dreamtours.pl/wakacje/biuro-podrozy/neckermann, oferują niedrogie polisy obowiązkowe, lecz rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej są o wiele kosztowniejsze. Koszt polisy z podniesioną sumą NNW i kosztów leczenia dla 4-osobowej rodziny może przekroczyć nawet 500-600 złotych w przypadku 14-dniowego wyjazdu. Jeżeli ubezpieczenie rozszerzy się o koszty rezygnacji z wycieczki, polisa może kosztować ponad 1000 złotych. Wykupując wczasy na https://dreamtours.pl/, można wybrać polisę turystyczną w dowolnej ubezpieczalni. Koszt ubezpieczenia może być wtedy niższy, lecz zakres ochrony będzie mniej atrakcyjny. Może się okazać, że lista wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego będzie tak rozbudowana, że polisa zapewni niedostateczną ochronę. Ponadto niemożliwe będzie rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowe zdarzenia, co sprawi, że uczestnicy wycieczki będą nieodpowiednio zabezpieczeni.

O czym pamiętać, kupując ubezpieczenie turystyczne?

Jeżeli rezerwuje się wakacje na https://dreamtours.pl/wakacje/biuro-podrozy/rainbow-tours, powinno się wcześniej określić, jakiego rodzaju ochrony się potrzebuje. Osoby cierpiące na schorzenia takie jak cukrzyca, nadciśnienie czy padaczka, mogą jechać za granicę i korzystać z pomocy medycznej w związku z wymienionymi chorobami, lecz powinny wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia chorób przewlekłych. Zwykłe ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ochroną jedynie nagłe zachorowania i urazy, na przykład zwichniecie kostki lub zakażenie bakteryjne układu pokarmowego.

Sprzęty elektroniczne takie jak laptopy, aparaty lub tablety, powinno się ubezpieczyć dodatkowo, nawet gdy wykupuje się ubezpieczenie bagażu. Podobnie postępuje się w przypadku, gdy zabiera się na wakacje własny sprzęt sportowy. Ponadto polisę warto rozszerzyć o OC w życiu prywatnym, dzięki któremu ubezpieczyciel pokryje koszty usunięcia ewentualnych szkód w hotelu lub wyrządzonych na mieniu innych gości. Rekomenduje się również podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia, transportu medycznego i assistance - zwłaszcza gdy wyjeżdża się na wakacje poza Europę.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.