Piotr Warchoł: "Chciałbym pędzlem zatrzymać czas"

Image

Od 45 lat pędzlem zatrzymuje czas. Utrwala piękno i dzieli się nim z innymi. Stworzył 5 tys. dzieł, które zachwycają jasnym przekazem, że świat jest niezwykły i wielobarwny.

Piotr Warchoł urodził się w Stalowej Woli w 1957 r. Od niemal 45 lat uprawia malarstwo sztalugowe, głównie pejzaż. Jego motto to "Chciałbym pędzlem zatrzymać czas". Malarstwa uczył się pod okiem znanego artysty malarza Mariana Ziemskiego w Państwowym Liceum sztuk plastycznych w Sędziszowie Małopolskim. Przez szereg lat pracował jako dekorator w miejscowych zakładach pracy, nie zapominając jednak o malarstwie.

Jego obrazy można spotkać niemal na całym świecie m.in. znajdują się w: Galerii "Knock" w Szkocji, Finlandii, Danii, Anglii, Irlandii, Niemczech, Francji, Rosji, Czechach, USA, Kanadzie.

- To jednak z pierwszych wystaw jakie artysta miał od 10 lat. Czasami żyją obok nas ludzie, a my nie wiemy, że są tak wspaniałymi artystami. Z rozmowy dowiedziałem się, że stworzył ponad 5 tys. prac. Jego dzieła są na całym świecie. Bardzo się cieszymy z tego powodu, że zechciał te wspaniałe prace pokazać u nas, w Spółdzielczym Domu Kultury. Wszystkie swoje prace artysta tytułuje mottem: "Chciałbym pędzlem zatrzymać czas" – mówił dyrektor SDK.

- Mówca ze mnie żaden, dlatego maluję- mówił podczas spotkania Piotr Warchoł.- W moich obrazach nie ma żadnej ukrytej ideologii, są bardzo czytelne dla każdego. [p]Zatrzymane w czasie obrazy bardzo podobały się licznie przybyłym na wystawę mieszkańcom Stalowej Woli i gościom. Dla mistrza przygotowano również niespodziankę muzyczna. Na deskach SDK wystąpili artyści Spółdzielczego Domu Kultury.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.