Wielkie otwarcie Parku Linowego

Image

W niedzielne popołudnie w sercu Stalowej Woli miało miejsce otwarcie Parku Linowego. Chętnych do zabawy było bardzo wielu.

23 września 2018 roku do Parku Miejskiego przybyły tłumy. Okazja ku temu była wyjątkowa, bo dla mieszkańców miasta- tych małych i dużych- wybudowano Park Linowy z prawdziwego zdarzenia.

Mnóstwo kilometrów lin, pomosty, obręcze, ogromna rura, kręte dróżki i ruchome przeszkody- to wszystko sprawia, że zabawa wysoko nad ziemią, choć bardzo bezpieczna, jest również niezwykle emocjonująca. Przeszkody nie są specjalnie trudne, dzięki czemu niemal każdy, czy to senior, czy dzieciak, powoli lub nieco szybciej, we własnym tempie, może zmierzyć się z wyzwaniami i pokonać powietrzny tor przeszkód, by na końcu bezpiecznie zjechać na sam dół gigantycznych rozmiarów rurą. Wszystko to bezpłatnie i w ilościach dowolnych. W niedzielę w okolicy instalacji najczęściej było słychać: Mamo! Tato! Chcę jeszcze raz!

Jak widać Park Linowy to strzał w dziesiątkę. Nie trzeba już pokonywać setek kilometrów, wystarczy wybrać się do Parku Miejskiego, gdzie odkąd wybudowano place zabaw, siłownię pod chmurką, Park Wodny, stał się Placem Rozrywki i Zabawy.

Na uroczystość otwarcia części Parku Linowego przybyli: prezydent Lucjusz Nadbereżny, poseł na Sejm Rafał Weber, radni miejscy, przedstawiciele firmy Budimar, którzy wybudowali nam cały system, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Kamila Piech i mieszkańcy Stalowej Woli, którzy na tę inwestycję czekali bardzo długo. Jak się okazuje, to nie koniec atrakcji w Parku Miejskim. Firma Budimar kontynuuje prace i wkrótce Park Linowy znacznie się nam powiększy. Prezydent Lucjusz Nadbereżny na prośbę mieszkańców i przy głośnej aprobacie zapowiedział, że instalacja zostanie połączona z Parkiem Wodnym. Dzięki temu zabawa będzie trwała dłużej i przyniesie jeszcze więcej radości.

- Drodzy mieszkańcy Stalowej Woli. Chciałby podziękować zwłaszcza państwu, bo to, że ten park powstał, to państwa zgoda, państwa aktywność w Internecie, motywacja do tego, aby tworzyć piękną, nowoczesną i przyjazną Stalową Wolę. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy wspólnie z nami tworzą te miejsca. Dziękuję parlamentarzystom za wsparcie z ministerstwa sportu, dziękuję niesamowitej ekipie pracowników Urzędu Miasta, którzy skutecznie pozyskują środki, aby tworzyć takie miejsca w Stalowej Woli, dziękuję radnym Miasta Stalowa Wola, którzy podejmują decyzje, żeby takie projekty realizować, dziękuję też wykonawcom. Stalowa Wola tworzy dobry klimat dla rodziny, bo to miasto jest dedykowane całym rodzinom. To nie jest miejsce tylko i wyłącznie dla najmłodszych, to miejsce jest też dla starszych, seniorów, bo tutaj każdy może ciekawie spędzić czas- sportowo, rekreacyjnie, troszeczkę się powyciągać. Nasz wykonawca do 12 października zakończy realizację II etapu- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Niedzielnej imprezie towarzyszyło wielkie grillowanie. Mieszkańcy częstowani byli kiełbaskami, karkówką, kebabem. Dla dzieci przygotowano zjeżdżalnie, różnego rodzaju dmuchańce, popcorn, konkursy z nagrodami. Były bańki mydlane, muzyka i pokazy klaunów, a także Spektakl Ognia.

Budowa parku linowego kosztowała 2,4 mln zł. Zadanie było zrealizowane z 30% dofinansowaniem z Ministerstwa Turystyki i Sportu. Park został tak zaprojektowany, żeby można się było w nim poruszać bez asekuracji. Posiada dwa piętra, dzięki czemu będzie on atrakcyjny dla osób w różnym wieku. Ciekawą atrakcją jest duża, spiralna zjeżdżalnia, umożliwiająca zjazd z najwyższego piętra na sam dół. W II części powstanie także wieża widokowa, która poprzez specjalne podjazdy, umożliwi podziwianie krajobrazów osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkami dziecięcymi. Całość połączona zostanie nad ścieżką prowadzącą od parku do ulicy Mickiewicza, a także z Parkiem Wodnym.

Materiał video

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~emeryt064

Za moich czasów dzieci miały rozrywke przy pomocy w gospodarstwie rolnym.Takie parki linowe nie były potrzebne bo dzieci biegały po płotach ,drzewach zeby zabrac sasiadowi troche owoców.Takie głupoty jak komorki to nie istniały,było tylko kilka telefonow w wsi.Ludziom teraz w głowach sie przewraca.Trzeba zablokować unijne dotacje i dojna zmiana wyjedzie na taczkach.

KRZYSIU

Wielkie otwarcie Parku Linowego Cytat;Nasz wykonawca do 12 października zakończy realizację II etapu- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.;Koniec cytatu i pytanie Wtedy to będzie otwarcie gigantyczne czy kosmiczne?A może komiczne gdy okaże się że kamer monitoringu jest więcej od obiektów chronionych.Zgodnie z tradycją proszę o pokazanie zasięgu kamer w następnym artykule.

~jolka

15:03 - urzędniczka obrażająca uczciwie pracujących przedstawicieli handlowych poszła do domu i nie napisała już komentarza smiech2
I tak to urzędniczka, która twierdziła, że niby nie jest w pracy od 12:09 do 15:00 marnowała czas na necie, a na jej pensję składają się między innymi podatki, które płacę ja i również Ty drogi czytelniku komentarzy.

~jolka

tak jestem żoną pani prezes smiech2 kobieto daj już sobie spokój, bo sama nie wiesz co wypisujesz i w tym momencie jesteś śmieszna smiech2smiech2smiech2

~jolka

O proszę odezwała się urzędniczka, która za pewne też jak to w urzędach nic nie robi, bo przecież urzędy już tak mają, że tylko w nich siedzą leniwi urzędnicy.
Sory że jestem przedstawicielem hondlowym - lepiej żebym kradła? Tak jak może Ty - urzędniczko? Ilu ludzi oszukałaś bo nie znasz się na przepisach? Szkoda mi Ciebie - niby masz się za wielką panią urzędniczkę a poziomem rozmowy nawet gimnazjalista Cię przewyżasz. Weź się do uczciwej pracy a nie na urzedniczym stołku sobie siedzisz. Szkoda mi czasu na Ciebie.

~do jolka

To z kim mam cię utożsamiać? Z córką? Żoną? Skoro uważasz, ze tylko ty wiesz najlepiej jak funkcjonuje sm? Myślisz, że ludzie nie widzą, jak to wygląda? Bardzo wiele rzeczy w mieście robię, bo pracuję w urzędzie w przeciwieństwie do ciebie, pani "przedstawicielko handlowa". Kogo ostatnio oszukałaś, akwizytorko? Komu towar wciskałaś? Do uczciwej pracy to się nie nadajemy, co? Przedstawiciel handlowy to ostatnio jest synonimem "nie potrafię nawet na kasie na biedronce pracować". Moralistka się znalazła umiech

~jolka

Jak widać nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Więc powtórzę po raz kolejny: nie utożsamiaj mnie z sm. A do czego tak profesjonalnie się zabierasz co? Co zrobiłaś dla mieszkańców miasta? Gdzie mogę podziwiać Twoje piękne publiczne czytanie lub zdolności organizatorskie? Pikniki, zawody sportowe, gle, akademie szkolne itp.? Chyba nie?

~do jolka

A kto ci powiedział, że w pracy jestem? umiech Dorosłe życie polega na tym, że się zabiera do czegoś, co się potrafi, a jak się czegoś nie ogarnia, to się do tego nie pakuje. Obawiam się, ze w przeciwienstwie do "organizatorki życia kulturalnego w Stalowej Woli" potrafię czytać. To nie jest żadna sztuka. Ja panienko z sm popełniam błędy, ale w godzinach pracy dupy w prywatnych sprawach nie wożę. A jak się do czegoś zabieram, to właśnie profesjonalnie. Ale co ty możesz wiedzieć o takim trudnym słowie. Prezes stowarzyszenia literackiego powinna umieć czytać z kartki zanim zostanie prezesem, nie uważasz? Czy za czasów pisu nie można księżniczek skrytykować, bo się przykro zrobi? Najpierw się dorasta do funkcji prezesa, a potem się nim jest, nie na odwrót, bo to nie luckolandia. Jak się nie znosi krytyki, to się nie startuje w wyborach. Jak się niewiele sobą prezentuje poza bajdurzeniem też się nie startuje. I się już tak nie unośc, bo za godzinę fajrant i dalej będziesz mogła o działaniach w sferze kultury opowiadać ludziom, hahaha umiech

~jolka

To może sama poprowadź jakieś spotkanie autorskie. Ciekawe jak Tobie to wyjdzie - profesjonalistko. Co do pomyłek: nie myli się ten kto nic nie robi - czyli chyba TY.
Tak na marginesie - ładnie to tak w godzinach pracy pisać komentarze w necie. Ciekawe co na to Twój Dyrektor?

~lipa

W niedziele Wielkie Otwarcie a w poniedziałek 'Wielkie Zamknięcie" parku linowego w mieście. To się nazywa mieć tupet, obłudę i arogancję w jednym! To tylko w tym mieście pod rządami nieopierzonego wodzireja takie rzeczy mogą się dziać i są akceptowane. Ludzie są skołowani jak sanacyjni chłopi! Ważne, że igrzyska trwają i trać będą. Na razie uczestnicy igrzysk nie odczuwają ciężaru kredytów i innych długów, które umiejętnie im zakłada na plecy znany lanser i obieżyświat! Quo Vadis miasteczko?

~do jolka

Tak cholernie zazdroszczę ze kobita cały czas żeruje na innych i nie widzi w tym nic złego. Bo pracą tego nazwać niestety nie można. Super być człowiekiem bez kręgosłupa moralnego. Jedni pracują, drudzy balują! Jedni urzędnicy się przyznają do miejsca pracy, a inni nie. Przedstawiciele handlowi przecież doskonale się orientują w pracy urzędników umiech Szkoda tylko że nie widzą nic złego w załatwianiu prywatnych spraw urzędowymi autami. Dużo dobrego dla kultury w Stalowej mówisz? Ta pani nawet nie potrafi spotkania profesjonalnie poprowadzić, zeby się nie pomylić. A z kartki czyta - tyle dobrego dla kultury robi! Literatka analfabetka.

~jolka

nie jestem urzędnikiem (jestem przedstawicielem handlowym) a Ty jak zwykle wszystko nadinterpretujesz i robisz gówno burzę. Co zazdrościsz, że kobieta ma pracę, jest prezesem i robi dużo dobrego dla kultury w Stalowej Woli?

~do jolka

To się nie utożsamiaj sama. Dajesz rozpiskę tego, co robicie niby w sm i potem płacze, że już wiadomo, że jesteś jedną z tych leniwych urzędniczek?

~jolka

nie utożsamiaj mnie z sm

~olo

Do przytuly szkoda ze jezcze nie wypociles kto w POLSCE zarzadza tymi spoldzielniami bo to jest najcikawsze.

~#do jolka

Myślisz że to jakaś tam pracownica spółdzielni? Obstawiam że sama bulicz się obruszyła umiech Wychodne na nadgodziny mają hahahaha! Społdzielczym autem koń by się uśmiał jakie to to durne jest!

~do jolka

Mam bardzo dużą wiedzę na temat funkcjonowania waszej spółdzielni komunistycznego kołchozu, którego pracownicy jeżdżą sobie na wakacje i na wycieczki zagraniczne na koszt lokatorów. I jeszcze nie płacą czynszu! I jeszcze w godzinach pracy na koszt lokatorów urządzają sobie prywatne wycieczki. I aż trzech ludzi do przywiezienia strasznie ciężkich zaproszeń! Chyba z tonę ważyć musiały. I żadne sprawy spółdzielcze jakoś załatwiane nie były. My tu mamy doskonałą komunikację, co zapewne jest obce sm i wiemy po co przyjeżdża, a po co nie p. Bulicz. I wielu z nas płaci duże czynsze, żebyście się obijali w spółdzielni. Nie macie co robić? A to dziwne, bo sm nijak sobie nie radzi. Przydałby się wam ktoś, kto by was wreszcie kopnął w jaśniepańskie tyłki i zagnał do roboty. Bo w pracy się pracuje, a nie wakacjuje. A jak macie coś załatwić, to dupa w górę i zapierdzielać! Bo jedna większa od drugiej, lenie śmierdzące!

~jolka

Skąd wiesz, że ten drugi to też kierowca? Zaglądałeś w papiery kadrowe smiech2
Skąd wiesz, że ta pracownica nie załatwia spraw służbowych? Zaglądąłeś w przydział obowiązków? Tak się składa, że urzędnik SM ma czego szukać w UM służbowo, poczytaj statut SM a zobaczysz z kim współpracują.
Nawet jeśli wychodzi w godzinach pracy prywatnie do UM to w kadrach zaznacza wyjście z nadgodzin, ponieważ reguluje to wewnętrzny regulamin SM.
Zapoznaj się z systemem pracy SM a dopiero potem oceniaj, bo masz wiedze zerową na temat funkcjonowania SM.

~jolka

Do ~urzednik a nie przyszło Ci do głowy, że pracownicy SM z różnych działów (także z działu "pani Prezes") jeżdżą do UM w sprawach biurowo - administracyjnych itp. a przy okazji załatwiają inne rzeczy np. zaproszenia.

~mieszkancy

Ten przytula dwoi sie i troi liczac na to ze pomoze temu SZYMONIKI dostac sie do koryta. Tylko debil nie wie ze w razie kleski jego kandydata to ten klakier poniesie ttalna odpowiedzialnosc.

~Atrium

Niech żyje nam ! Jeszcze raz jeszcze raz ...

~Aaa

Kolego dotacje będą bo w maju guye timermanssy i tuski robią papa z parlamentu i wtedy nastanie era orbana który wszystkich uchodźców i wszelkiej maści złych wygoni do Afryki a pozatym dotacje nam da Trump bo trojmorze jest już prawie tak silne jak unia

~1234

qra Domowa. Zablokowałeś to sobie głowe ciemniaku, bo nie wiesz ze na składkę do tego eurokołchozu płacimy grube miliardy i nie nakładamy podatków na te niemieckie i francuskie markety.

~Qra domowa

Zablokować unijne dotacje i dojna zmiana wyjedzie na taczkach.

~do Aaa

Byl zamknięty po ogłoszeniu porywistego wiatru. Oczywiście opozycja politycznie zaczeła sie doszukiwać podtekstów. No ale nie mając pomyslu na siebie szukają kija do mrowiska

~Geno

Park jak park. Ważne że darnowej kielbaski i popkornu pojadłem.

~Aaa

Ktoś mówił że park jest zamknięty przecież pisze że jest czynny od 10 do 18

~AaA

Katolik dzisiaj był w TVN wypowiadał się o kastytucji

~Katolik

Ale jaja na wyborcza .pl Rzeszów. Pisze o tym że Darek dostał wezwanie na policję i poszedł się poskarżyć Michnikowi Darek jest z tobą niedługo naprawde przegrasz wybory

~szlauf7

Czy pan prezydent zwrocił jakis budynek żydom ,a moze coś im obiecał co maja dostać?Żydzi chca zwrotu placu targowego przy ulicy Poprzecznej.