Kiedy finisz inwestycji miejskich? Czy ziemia w dawnych stawach jest odpowiednia?

Image

Radni miejscy z Komisji Gospodarki Komunalnej, Geodezji, Architektury i Ochrony Środowiska obradowali w terenie. Odwiedzili m. in. nowe bloki, stadion, MDK, drogi. Rozmawiano o inwestycjach.

Wyjazdowa komisja miała miejsce w piątek. Radni w obecności prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego i zastępcy naczelnika Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Miasta Andrzeja Wojtasia sprawdzali postępy na budowach.

Na trasie wyjazdowej znalazł się Miejski Dom Kultury, w którym trwają prace przy elewacji budynku. Wkrótce robotnicy zajmą się tam wnętrzem. Finał prac ma nastąpić w czerwcu 2019 roku. Obejrzano także miejsce, gdzie będzie znajdować się łącznik do obwodnicy. Jego otwarcie ma nastąpić w październiku. Prace toczą się również na stadionie piłkarskim, który dostępny dla kibiców będzie we wrześniu 2019 roku. Na ukończeniu są już działania przy rekultywacji stawów osadowych. Bomba ekologiczna została rozbrojona, doły zasypywane są ziemią. Jak powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny ziemia przywożona do zasypów pochodzi z legalnego źródła, na co ma odpowiednie dokumenty. Jest to odpowiedź na pytanie Joanny Grobel- Proszowskiej, która otrzymała anonimowy list, w którym dowodzono, że doły przykrywane są nieodpowiednią ziemią. Radni obejrzeli także w środku nowe bloki przy ulicy Orzeszkowej. Lokale zostaną oddane już w październiku. Na trasie znalazły się tez inwestycje szkolne. Radni obejrzeli nową halę sportową przy SLO. W PSP 11 remontowana jest stołówka i kuchnia.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~sebastal

Wie ktos moze co to za urzednik piszacy pod Stalowka.Pewnie Nadberzny zalatwil mu prace.Chwali dokonania zlego prezydenta.A inni widza ze to najgorszy prezydent.Dostal sie do wladzy dzieki temu ze byl ministrantem.Typowy platformowiec karierowicz.

~STALOWKA

Do stiepan 33, akurat nawet lepiej ze nie zaglosujesz na PANA PREZYDENTA L.N. bo jestes leming nie majacy pojecia o niczym. Jesli uwazasz ze trybuna SZLEAKA jest bardzo dobra to ja ci gratuluje glupoty. Bo to najbardziej spie..przon trybuna na PODKARPACIU ale ty nigdy na tym stadionie nigdy nie byles i gowno wiesz.

~stjepan33

Ja nie głosuje na Nadbereznego,bo to oszust .Zamknał nam stadion bez powodu,to nie dostaje głosu.Kibice tez powinni go olać,obiecuje a nie wykonuje.

~STALOWKA

Do stjepan 33, matolku ten nick akurat pasuje do ciebie bo wypociles jak ruski flozof. Po pierwsze my nie wykonujemy tylko plyty podgrzewanej ale budowe calego stadionu. W MIELCU podgrzewana plyte robiono 6 miesiecy od lutego do wrzesnia w tym roku. Jedno jest pewne wszyscy idziemy i glosujemy na PANA PREZYDENTA L.N. bo gdyby nie on nigdy tego stadionu by nie wyremontowano. Na tej budowie w STALOWEJ stadionu robimy nowe rzeczy o ktorych w poczatkowej budowie nie bylo mowy.

~stjepan33

Trybuna Szlezaka jest bardzo dobra,co potwierdzaja eksperci.Druga trybuna jest nie potrzebna, bo nie ma tylu chetnych do ogladania słabej gry piłkarzy.Całe te zamkniecie stadionu to jakas złosliwosc Nadbereznego na kibicach.Ale wybory juz blisko wiec kibice pokaza prezydentowi gdzie go maja .A w Mielcu robili podgrzewana płyte boiska,zrobili to w 5 tygodni.A u nas prezydent przekonuje ze tak szybko nie da sie .

~kibic

Kiedy patrze na ta trybunke SZLEZAKA i trybune PANA PREZYDENTA L.N. to ta trybunka SZLEZAKA wyglada jak biedny kuzyn ze wsi odwiedzajacy swoja rodzinke w miescie.

~Apropo

Apropo stadionu. To mam wrażenie że poprzednik chęcią zyskania zwolenników wyborach podjął ten mało wygodny temat stadionu i zostawił obecnego obecnemu prezydentowi. Lucjusz jakoś tą rozgrzebaną fuszerkę chciał dokończyć i niestety to pociągneło kolejne melony z kasy miasta.

~janek

A mnie zastanawia jedno co ten radny KUNYSZ ma taka nie ciekawa mine czy jest w szoku ze udalo sie az tak duzo zrobic w tak krotim czasie.

manukun

@stalowka
Co wspólnego ma Rzegocki z kredytem na budowę stadionu i podwyżką podatków w 2019 r.?

manukun

@ekspert
Nazywasz siebie ekspertem. Kto sfinansuje budowę hotelu i jego funkcjonowanie wraz z akademią? Ile miasto wyda na utrzymanie stadionu? Ile zarobi na jego działalności.
Przecież skoro plany sięgają tak daleko, znane powinny rachunki zysków i strat.

~sierzant80

Stadion nie oddany w terminie Nadberezny nie ma głosow kibiców,i to ja rozumie.

~STALOWKA

Do maukun, zapomniales jeszcze napisac dzieki komu musimy wdychac ten smrod z aluminowni.Ty sie pilka nozna nie interesujesz ale to nie znaczy ze inni tez sie nie interesuja.Po za tym STALOWKA pisze sie z duzej litery bo wszyscy szanuja STALOWKE.

~Ekspert

Manukun korzyści są bo będzie hotel akademia i pieniądze będą centrum ma zarabiać na siebie jako miejsce zgrupowań kadr kraju jak i klubów lokalnych także o tym nie zapomnij

manukun

@stalowka
Piszesz o wspaniałym stadionie na miarę XXII wieku. Mieszkańcy miasta będą zachwyceni, gdy dowiedzą się o planowanych podwyżkach od stycznia na obsługę kredytu miasta i spółek miejskich.

A podwyżki będą niemałe, bo trzeba znaleźć kilkanaście milionów złotych wpływów ekstra, żeby zapewnić finansowanie obsługi kredytu. Mieszkańców ubywa, turystów brak, nowych inwestorów brak. Nie ma również planów poszerzenia granic miasta, więc jedynym wyjaśnieniem takiego nagłego wzrostu dochodów budżetu są podwyżki podatków i opłat lokalnych.

Jakie korzyści na Kowalski ze stadionu? Żadne. W zamian za to wdycha syf z powietrza, stoi w korku i omija podtopione ulice.

~STALOWKA

Do sierzant80, hejterze ty nigdy kibicem nie byles i nie masz zielonego pojecia co w naszym srodowiku sie dzieje. Na 1000 procent wszyscy idziemy 21 pazdziernia glosowac na PANA PREZYDENTA LUCJUSZA NADBEREZNEGO. A piknikow to szukaj sobie wsrod hejterow.

cdn

Tez jestem zdania ze nie dopuszczalne jest ot tak sobie zmieniać terminy oddania inwestycji.Jest umowa i tej umowy trzeba przestrzegać .Rozumie ze jednorazowo przedłużono do lutego ale to epizodyczne i nie ma miejsca na ciągle oddalanie ukończenia budowy.Firma budująca by zwyczajnie upadla po zapłaceniu kar.Poza tym to inwestycja w znacznej mierze finansowana z budżetu państwa a minierstwo nie pozwoliłoby sobie na roczne opóźnienie.

~sierzant80

Stalowka pikniku zamilcz bo tylko wstyd przynosisz kibicom,tylko buraki po podstawowce beda głosowac na dzieciaka od placów zabaw.Co do prawdziwych kibicow to nie glosujemy na dzieciaka. Co do hotelu,niech buduja,kibica on jest nie potrzebny,mozemy ogladac mecze nawet jak nie bedzie skonczony,chodzi o otwarcie jednej trybuny ktora była gotowa i boiska.Wszyscy pomieszcza sie na jednej trybunie,nie ma czegos takiego jak zmiana terminu oddania do uzytku stadionu,ma byc i juz.

~STALOWKA

Do hotel, wole jak ktos uzywa mocne slowa niz jak ktos klamie i zmysla glupoty co jest w kampanii wyborczej nagminne. Po drugie a jak 'STALOWCE'' inni ublizaja to jakos nie widze protetujacych. Nauczcie sie szanowac innych jesli chcecie byc szanowani stara madrosc zyciowa.

~Hotel

STALÓWKA, a umiesz komentować bez wyzwisk?

~STALOWKA

Do barak60, nikt hejterze lemingu twojego glosu nie potrzebuje gdybys czytal wszystkie komentarze komentatora ''STALOWKA'' to ciemniaku nie wypocilbys takich idotyzmow. Debilu czy nie wiesz ze za bramka od strony bramy wjazdowej bedzie budowany hotel i dlatego ta budowa potrwa do przyszlego lata. Co do prawdziwych kibicow to wszyscy glosujemy na 1000 procent na PANA PREZYDENTA LUCJUSZA NADBEREZNEGO. Bo juz kraza po miescie plotki ze gdyby wybory wygral SZYMONIK to budowa tego stadionu zostanie zaniechana a kibice na to nie moga sobie pozwolic.

~barak60

Nadberezny z tym terminem oddania stadionu oszukał kibiców.Nie głosujemy na niego,chyba ze piknikowce to nie wiadomo .Po drugie mozna oddac stadion z jedna tybuna,spokojnie zmieszcza sie kibice i jeszcze zostanie sporo wolnych miejsc.To skandal zamknac stadion na tak długo,za Szlezaka budowali i bylo wszystko otwarte.Co do murawy i ogrzewania to podgrzewana murawa moze byc wykonana w miesiac czasu,a nie jak Lucek mowil ze trzeba poczekac rok czasu.Nie bedzie otwartego stadionu w pazdzierniku to nie bedzie glosow kibicow.

~edek

do cdn, emingu idioto nie uda ci sie podzielic kibicow albo napuscic na obecnego prezydenta. Wszyscy idziemy na wybory 21 pazdziernika i glosuemy na PANA PREZYDENTA LUCJUSZA NADBEREZNEGO. Masz to zagwarantowane jak pies bude, po za tym skoncz z idiotyczna propaganda bo sie osmieszasz.

cdn

Budowa nowej głównej trybuny na stadionie Stali Stalowa Wola nie skończy się zgodnie z harmonogramem. Zamiast w październiku, będzie gotowa dopiero w lutym.Ups..przepraszam we wrześniu 2019 i to nie na pewno.
Podczas sesji rady miasta w Stalowej Woli prezydent poinformował radnych o późniejszym ukończeniu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej (PCPN), a więc nowej głównej trybuny, dwóch towarzyszących pawilonów i przyległych boisk treningowych.
Inwestycja miała być gotowa 1 października tego roku, przed wyborami samorządowymi. Ten termin okazał się nierealny, choć prezydent Lucjusz Nadbereżny zapewnia, że prace prowadzone są w „błyskawicznym tempie”. I choć postępy na placu budowy rzeczywiście widać codziennie, to jednak nie oznacza, że inwestycja ma szansę na ukończenie w ciągu zaledwie 5 miesięcy.
Radni usłyszeli , że budowa potrwa znacznie dłużej, aż do lutego 2019. Oficjalny powód jest dość enigmatyczny: podnoszenie jakości kompleksu. Chodzi między innymi o sieć wodno-kanalizacyjną, która nie jest wystarczająco przepustowa, o nieprzewidziane wcześniej odwodnienie boiska pod tzw. balonem, ale przede wszystkim o wykonanie nieplanowanych pierwotnie zbiorników na wodę deszczową.

Tyle oficjalnego wyjaśnienia prezydenta. Faktycznie, w pierwotnej wersji projektu nie było zbiorników na deszczówkę, które obecnie są już prawie standardem w tego typu przedsięwzięciach, umożliwiając zbieranie i ponowne wykorzystanie wód opadowych. Odwodnienie krytego boiska treningowego było jednak zaprojektowane.
Wprowadzone zmiany spowodowały nie tylko duże opóźnienie, ale też wzrost kosztów. Główny wykonawca, firma Budimex, miał otrzymać ok. 44 mln zł za realizację prac. Z dodatkowym zamówieniem na kolejne elementy może liczyć na zarobek wyższy o ok. 2 mln zł.
A teraz aktualizacja.Stadion będzie gotowy dopiero we wrześniu 2019 .A Pan Prezydent jak tchórz ukrywa te info i nie zamierza poinformować wyborców o nowym terminie.Ale zawsze może odtworzyć np.kible na stadionie i powiedzieć ze to pierwszy etap buuuuuu i ze dotrzymał słowa.Co za fałsz.Naprawdę nie sądziłem ze tak okłamie nas.
I jeszcze jedno.....Nie brakuje w Polsce i Europie przykładów na to, że da się z powodzeniem połączyć budowę z równoczesną grą u siebie. Oczywiście wymagałoby to nie tylko wcześniejszego przygotowania murawy, ale też tymczasowego zaplecza szatniowego, co mogłoby podnieść koszt prac. Mówimy jednak o mieście, w którym tylko w 2017 roku urzędnicy otrzymali łącznie ponad 3 mln zł nagród, więc i na ten cel pieniądze mogłyby się znaleźć.

~prawda

Uwielbiam te komentarze kodziarzy i innych komuchów z PO. Stadion ... to nie stadion w Turynie to jest stadion. Park linowy , co za park linowy w Bieszczadach to jest park linowy, błonia, jakie błonia prawdziwe błonia to sa w Krakowie. I tak plują od rana do wieczora nie widzać ze mieszkaja w mieście co ma 60 tys mieszkańcow. Brawo Lucek tak czy inaczej. Komunikacyjnie nareszcie sie rozwijamy.

~1234

Dzieje się i brawo. Ludzie widzą i Lucek ma nastepna kadencje w kieszeni. Wy tu sobie mozecie pokwiczeć, podawać się za 40 osób, a i tak rzeczywistości nie zmienicie.

~aledrogo

Łącznik na ukończeniu. MDK w końcu ! coś się dzieje. Stadion - sporo roboty, ale w końcu powstanie. Bloki są. Co tu kwiczeć ?

~max

Stadion miał być we wrześniu 2018 a będzie w 2019 hehe a może w 2020 albo w 2025 … bo nie ma pieniążków, żeby kontynuować … Kibice mają w to wierzyć ? Jesteśmy dmuchani bez wazeliny !!!

~Daren

Co tam bezradni robili oprócz macania świdrów i rolek z ekranami?

~MottodlaElyty

Niech się wpisze choć jeden fanatyk obecnej ekipy, który zaprzeczy, że Lucjan Nadbereżny to wypisz wymaluj Gierek i tak samo jak ten komunistyczny kacyk robi sobie jaja z nas mieszkańców. Nie z nami te numery Lucek - te twoje gospodarskie wizyty są dobre dla umysłowych troglodytów a dla myślących ludzi jesteś żałosny i śmieszny. Wygłupiłeś się tak samo jak Hajka z Wwy (HGW), gdy lansowała się na budowie bulwarów Wisły. ŻE-NA-DA !

~bzdura

Co za bzdura, że MDK będzie oddany w przyszłym roku. Na 2 lata były prace zaplanowane. Kłamią, kłamią i kłamią. Nawet im brewka nie tyknie. A nasze "media" wszystko grzecznie publikują. Zero weryfikacji. Tuba propagandowa, a nie żadne media!