Magiczny świat chemii hitem Festiwalu Nauki

Image

Eksperymenty naukowe, ciekawy świat nauki otoczony kolorami, magią i niesamowitymi eksperymentami. Przez cały piątek stalowowolskie dzieciaki poznawały świat chemicznych zabaw.

W piątek 21 września 2018 roku w Stalowej Woli odbyła się kolejna edycja Festiwalu Nauki. Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. Cały ten świat mieścił się przed budynkiem Inżynierii Materiałowej KUL przy ulicy Kwiatkowskiego. Na pikniku naukowym wiele się dziś działo. Dzieci tłumnie oblegały stoisko Szkoły Chemii Molecool gdzie co ruszysz coś wybuchało, zmieniało kolor, kształt i objętość. Obserwującym eksperymenty do gusty najbardziej przypadły bańki mydlane z suchego lodu. Duże wrażenie wywołał wulkan chemiczny. W ruch szły telefony komórkowe, nagrywano, strzelano foty i zachwycano się wszystkim co działo się w magicznym namiocie. A cuda, które działy się na oczach widzów powstawały m.in. z octu, sody oczyszczanej, suchego lodu i przeróżnych mniej lub bardziej „kosmicznych” odczynników.

Oprócz pokazów chemicznych Molecool.pl można było wykonać ekologiczne mini ogórki, namalować mural, wziąć udział w zabawach animacyjnych, wspólnie puszczać gigantyczne bańki mydlane oraz potańczyć Zumbę. Czas podczas pikniku umilała muzyka.

To jednak nie wszystko. W piątek w budynku Inżynierii Materiałowej KUL, w poszczególnych salach odbywały się przeróżne ciekawe zajęcia. Można więc było poznać osiągnięcia technologiczne XXI, dowiedzieć się w jaki sposób działa drukarka 3D i jakie cuda potrafi wydrukować, wziąć udział w warsztatach języka migowego, jak również zwiedzić laboratorium.

Ciekawą atrakcją była również Eksplozja Kolorów- zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez setki osób różnokolorowych proszków.

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.