Forum Pszczelarskie pn. „Stalowa pszczoła nie istnieje”

Image

Po raz piąty polscy pszczelarze zgromadzili się w Stalowej Woli, by dzielić się swoimi doświadczeniami, wymieniać wiedzą i słuchać wykładów na temat pszczelarstwa.

Wydarzenie ma charakter konferencji naukowej z udziałem prelegentów z ośrodków akademickich, instytucji i firm zajmujących się ochroną pszczół. Wśród prowadzących są m.in. pracownicy: Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach, Zakładu Pszczelnictwa w Puławach, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu.

Do naszego miasta licznie i chętnie przyjeżdżają pszczelarze. To ponadregionalne spotkanie ściąga rzeszę chętnych. Za każdym razem w spotkaniu bierze udział około 300 osób. Przyjeżdżają głównie z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz małopolskiego.

Wykładom towarzyszy corocznie wystawa sprzętu pszczelarskiego i preparatów weterynaryjnych. Jak zwykle podczas forum można przyjść na pszczeli kiermasz i zakupić miód i wyroby z wosku. Ten otwarty został dla mieszkańców w Bibliotece Miejskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Powiat Stalowowolski we współpracy z: Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Stalowej Woli, Podkarpackim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii, Radą Podkarpackiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Przemyślu, a także Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Paula

Jeżeli Państwo chcecie PRAWDZIWE miody to polecam Pasieka Kotowa Wola, najpierw spróbujecie, potem kupicie!!!

Persymona

na sprubunek prawdziwy dają ale jak na sprzedaż to wątpię czy bez domieszki cukru sie kupi...

~Bill

A posla Rafała i prezydenta nie było? Taka okazja do lansu przepadła? Przecież na pewno pszczoły są za PiS nawet progrm ul+ jak trzeba będzie to się zorganizuje.

~verso

prawdziwy miód to jest to.szkoda tylko,że ta ''impreza'' była tak słabiutko nagłośniona

~Olo

jak jeszcze nie ma takiej pszczoły to pis wymyśli w celach propagandowych, nie? nadbereżny?

~RST

Czy Pan różowa skarpetka lubi na słodko czy lubi słodzić?