Policjanci będą patrolować miasto na rowerach

Image

4 rowery policyjne, a na nich policjanci w specjalnych mundurach. Już we wrześniu w miasto ruszą patrole rowerowe. Dojadą na miejsce szybko i sprawnie. Będą reagować dyskretnie i cicho.

We wtorek 19 września 2018 roku, w obecności włodarza miasta i wiceprzewodniczącego Rady Miasta miała miejsce prezentacja 4 „rowerowych policjantów”. Jak powiedział Lucjusz Nadbereżny taki rodzaj służby to pomysł samych mieszkańców. Sprzęto policjantom ufundowało miasto.

Stalowa Wola ma kilka nowych miejsc rekreacyjnych, które trzeba często patrolować ze względu na szerzący się wandalizm. Wielu jest też pijaków awanturujących się przed blokami, chuliganów dewastujących place zabaw. Już sam widok policjanta na rowerze będzie skutecznym hamulcem dla negatywnych zachowań. Jak mówi przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj policjant na rowerze wjedzie między bloki, będzie mógł przemierzać małe uliczki i być tam, gdzie nie dojeżdża podczas rutynowych patroli radiowóz.

- Mieszkańcy prosili o to, aby była taka efektywna, cicha służba, która może podjechać i zainterweniować, szczególnie teraz, kiedy mamy również piękne, ale duże tereny rekreacyjne: błonia nadsańskie, park miejski, który się zmienia. To również wymaga skutecznego narzędzia patrolowania. Myślę, że te rowery i na nich funkcjonariusze, dobrze przeszkoleni i przygotowani do tego typu działań, to najlepszy przykład tego, jak miasto może współpracować z Policją- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W mieście rowerów takie patrole są wręcz konieczne. Jak zapewnił Komendant Powiatowej Policji w Stalowej Woli mł. insp. Janusz Śnios patrole na rowerach będą widoczne na mieście jeszcze we wrześniu. Liczba tych patroli będzie większa niż w Rzeszowie. Policjanci szkolili się w Lublinie, gdzie taka służba funkcjonuje już od lat.

Rowery mają solidne opony, wzmocnione ramy tak, by mogły „wytrzymać” pracę w trudnym terenie. Jeden rower kosztował około 4,5 tys. zł. Za indywidualne umundurowanie trzeba było zapłacić po 1,2 tys. zł.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Drozdu82

I po co im spodenki i koszulka za 1200zl na zimę.

~Drozdu82

I po co im spodenki i koszulka za 1200zl na zimę.

~Drozdu82

No tak, teraz jak zima za pasem oni na rowery wyskakują.

~Tobi

Rzucam wyzwanie, stalowowolskim złodziejom rowerów, chłopaki pokażcie że macie jaja. ;)

~Doniu

1200 za koszulkę i spodenki jak u listonoszy? Mają rozmach, nie ma co... w

rumpelsio20

świetny pomysł tylko szkoda ze każdy im ucieknie. Co mieli państwo na myśli pisząc trudne warunki ?

Mariusz77

,... I wtedy się nagle budzisz bo czas do gimbazy 😀

~rysiozbysio

Dobrze jezdze rowerem,czy jak zdzielił bym tego policjanta kijem w plery i zaczał bym uciekać to czy dałby rade mnie dogonić?Te rowery chyba nie maja wspomagania elektycznego .Chciałbym zobaczyc mine policjanta jak juz nie może jechac szybciej i poddaje sie.

~Hammer

Uogulniasz, w dupie to on miał pisowskich pieniaczy i rzeczy trzecio i szóstorzędne. Dbał natomiast o rozwój miasta. Bez tego picer by miesiąca na wydawaniu publicznych pieniędzy nie pociągnął.

Mariusz77

Zębatka..... Fajnie że masz poczucie humoru 😀 . Nikogo nie atakuję tylko wytykam te głupoty które tu są wypisywane .
Co do Lucka , nie przepadam za nim ale chba do jego obowiązków należy pokazywanie się przy takich okazjach dotycząych miasta . Już jeden taki był który wszystko miał w d..ie . Taki prezydent bardzij by Wam pasował ??

~słowik66

Wszedzie Lucek sie wpycha, rowery to sukces Lucka.Kolejna duza inwestycja.Mogł prejechac sie na ramie ,byla okazja dla lansu.

~Rondko

Ale kwas, dostali rowery i nie przewiezli płezydęta dla lansu na ramie. Stanislaw z racji nienachalnego wzrostu tez by spokojnie do kuferka przysiadl.

~Zębatka

Mariusz ma problem z samoakceptacja i w tematach rowerowych atakuje jak szatan 😂

~Ana

Mariusz77 ja problemu nie mam,alkoholu nie pije wogole,tylko widzialam kiedys jednego z policjantow jak trzyma swoje male dziecko na rekach z piwem ,policjant z tamt.poster.i zdjecie wstawila jego zona na facebooku,wiec dlatego moje pyt.tak zabrzmialo

~Damian

Ta skrzynka z tyłu to do przewożenia zatrzymanych?

~hehe

Wszedzie Lucek sie wpycha, rozumiem ze rowery to sukces miasta badź Lucka?

~Aaa

Chłopaki dzisiaj wyruszyli w trasę widziaem ich parę razy legitymowali parę osób

~pindzia

pojemnik na pączki

Mariusz77

Ana nie mierz innych swoją miarą . To że widocznie Ty nie umiesz jeździć a w torebce noaisz alkohol to nje znaczy że takie problemy mają inni

~Ana

Juz byly motory ,konie,teraz rowedy a co w tych pojemnikach bagazowych?miejsce na flaszeczke,niech sie naucza najoierw jezdzic

Mariusz77

Podobno, ponoć , chyba ..... Masz jeszcze jakieś plotki usłyszane od patoli przesiadujących na ławce cały dzień ?? Strasznie się co niektóre towarzystwo boi tych patroli . A psy które się boją najgłośniej szczekają .

~obserwator

już niedługo -sprzęto,sprzęto - policjantom p...to

~sebastal

Podobno tymi rowerami beda jezdzic najslabsi policjanci i podpadziochy to znaczy złamali jakis przepis.Widac po twarzach ze biora to robote bo taki rozkaz.Winny jest komendat ze zgodzil sie na takie patrole.

Mariusz77

Aż wierzyć się nie chce że tylu tu ludzi nie znających ani przepisów drogowych ani znaków . I takie osobniki jeżdzą autami , i nie dziwota że tyle wypadków .
W naszym mieście większość dróg rowerowych to ciągi pieszo rowerowe o czym informuje oznakowanie . A ciąg pieszo rowerowy nie jest jednokierunkowy !!!
Więc o jakim łamaniu przepisów bredzicie ???

~kolo

@Lekarz
Zgodnie z artykułem 33 Kodeksu Drogowego rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku w którym się porusza. Istotna jest druga część zdania - zgodnie z tym zapisem jeśli wzdłuż jezdni jest wyznaczona droga dla rowerów jednokierunkowa, to obowiązek poruszania się nią jest tylko w jednym kierunku (co dla większości inteligentnych ludzi jest logiczne).

~pitek

Pedałujta chłopaki - razem, równo!!!!! - pan Płezydent paczy.

~luna

hahahahahahahhahahaha POWAŻNIE? I aż cztery??? dobrze, że kapsuła na kanapki z tyłu jest!! Mogą do parku pojechać na piknik eeeheheheheh Pan Płezydent znowu poprawił mi homor - dziękuję Lucjuszu umiech)

kolo1

Jaka jazda pod prąd - tak jeżdzą emeryty i baby , bo nie kumają co to przepisy o ruchu drogowym . Trzeba się dostosować jak w Bangladeszu .

~Lekarz

@kolo
Polecam jednak poczytać przepisy idioto

~kolo

Dlaczego policjant na trzech ostatnich zdjęciach łamie przepisy jadąc pod prąd. Brawo, to dzięki takim zuchom rowerzyści mają w du..e przepisy.