Transport roślin

Image

Rośliny z uwagi na swoją delikatność i niestandardowe rozmiary sprawiają sporo problemów w transporcie. Tym bardziej że naprawdę nie lubią zmiany miejsca, więc transport roślin o ile jest konieczny, trzeba wykonać bardzo ostrożnie i z zastosowaniem kilku ważnych zasad. Szczególnie ma to zastosowanie, gdy rośliny mają zostać przewiezione za granicę.

Przesadzanie roślin przed transportem

Jeśli rośliny znajdują się w ciężkich ceramicznych, betonowych lub szklanych donicach to przed transportem trzeba je przesadzić w lekkie i nietłukące doniczki. Najlepiej zrobić to nawet na miesiąc przed planowaną wysyłką, a wtedy rośliny będą miały możliwość „zadomowienia się” w nowych doniczkach i nie zwiędną w czasie transportu. Dodatkowo dzień przed wysyłką warto dość obficie polać rośliny.

Pakowanie roślin do wysyłki

Żeby wyeliminować ryzyko uszkodzenia rośliny, najlepiej byłoby spakować ją w tekturowe pudełko. Ważny jest przecież każdy liść, tym bardziej że w przypadku niektórych roślin nawet delikatne uszkodzenie jednego liścia może spowodować, że cała roślina zacznie chorować. W przypadku pakowania kilku roślin do jednego kartonu należy pamiętać o wypełnieniu przestrzeni między nimi. Rośliny o wysokich grubych liściach (np. sensivierie) można delikatnie owinąć folią.

Transport sadzonek przez firmę przewozową

Transport roślin przez profesjonalną firmę przewozową zagwarantuje im bezpieczeństwo, bo zyskamy pewność, że będą właściwie zabezpieczone i przewożone. Możliwe jest też zamówienie transportu razem z usługą załadunku i rozładunku a w celu obniżenia kosztu transportu można skorzystać z opcji doładunku.

Giełda transportowa Furgonetka sprawi, że łatwo znajdziesz przewoźnika, który podejmie Twoje rośliny jako doładunek. Ten przewoźnik i tak będzie pokonywał trasę, jaką mają przebyć Twoje rośliny i może je zabrać przy okazji, dopełniając nimi przestrzeń ładunkową, a tym samym oferując niższą cenę transportu. Jeśli chcesz zaoszczędzić na transporcie roślin, skorzystaj z serwisu Giełda Furgonetka i wystaw darmowe ogłoszenie przewozowe.

Opisz swoje rośliny, zaznacz, skąd dokąd mają być przewiezione, dołącz ich zdjęcia i oczekuj na zgłoszenia firm przewozowych zainteresowanych realizacją zlecenia. Ogłoszenia składane przez przewoźników są jawne, a to sprawia, że przewoźnicy w celu zdobycia zlecenia oferują coraz to korzystniejsze ceny. Dla nich to możliwość zdobycia dodatkowego ładunku, a dla Ciebie najlepszy sposób na oszczędności na transporcie. Obie strony mogą na tym sporo zyskać.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.