W nowych autobusach pojawią się defibrylatory

Image

W nowych autobusach komunikacji miejskiej zostaną wkrótce zainstalowane defibrylatory AED.

Po ubiegłorocznej tragedii, która wydarzyła się w jednym z centrum handlowych w Stalowej Woli prezydent miasta zapowiedział, że w nowych elektrycznych autobusach zostaną zainstalowane defibrylatory AED.

- Kwota na zakup defibrylatorów jest zapisana w budżecie miasta, natomiast chcieliśmy poczekać na dostawę wszystkich autobusów żeby sprawdzić ich funkcjonalność, jak również miejsce, które będzie najlepsze z punktu widzenia dostępu w sytuacji kryzysowej- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W przestrzeni publicznej Stalowej Woli są zainstalowane 2 defibrylatory AED. Pierwszy z nich pojawił się na ścianie hali targowej przy ulicy Okulickiego na początku lipca 2015 roku. Kolejny został zainstalowany dokładnie rok później na ścianie restauracji „Słoneczna”, w pobliżu parku miejskiego.

W obu tych przypadkach na zakup defibrylatora złożyli się mieszkańcy miasta. Zbiórka była zorganizowana przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych. W jaki sposób powinno się prawidłowo używać sprzętu objaśniali organizatorzy akcji podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Joa

Ciekawe kiedy zapanuje moda w naszym mieście na jazdę autobusem??? W większych miastach to teraz hit, że jeździ się ekologicznie i towarzysko. Można mieć kontakt z drugim człowiekiem, dowiedzieć się co w trawie piszczy, załatwić parę spraw ....

~Taki jeden

Tom : defibrylatory po to sa instalowane w autobusach miejskich, aby ratowac tych ktorych ,, krew zalewa ,, gdy musza korzystac z komunikacji miejskiej.Taka hojnosc i wyobraznia prezydencka musi byc jednak dostepna dla wszystkich. Pan Prezydent musi wyposazyc nowe autobusy w sygnaly alarmowe , aby tenze autobus mogl jak najszybciej dojechac na miejsce naglej interwencji u osob, ktore akurat nie podrozuja autobusem.Na przyklad , znajdujace sie w ktoryms z centrow handlowych .Nie mozna dopuscic do sytuacji aby przestano mowic w Polsce o Stalowej Woli i jej prezydencie.

~mieszkaniec

I bardzo dobrze hejterzy niech nie korzystają, skoro im się nie podoba, mogą umierać/

~procent

Z niecierpliwością czekamy jeszcze na automat z kawą i szafe z przekąskami

~Kazek

Do asiula jak chcesz zobaczyć mój wibrator jak działa to zostaw ślad po sobie

~Koniec Swiata

Defiblyratory sa juz z samouczkami , mowiacymi krok po kroku co zrobic

~gość

Czy kierowcy autobusów będą przeszkoleni jak prawidłowo
użyć ten sprzęt?

~Asiula

Już się ucieszyłam że wibratory...

~BUSOMAT PL

Ciekawe wyposażenie autobusów


BUSOMAT PL

~Tom.

A czy ktoś weźmie się w końcu za częstotliwość kursowania i siatkę połączeń?