Aby droga do szkoły była bezpieczna

Image

Stalowowolscy policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi, funkcjonariusze z zespołu do spraw profilaktyki społecznej oraz policjanci z posterunków policji odwiedzają dzieci ze szkół podstawowych w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Pod okiem policjantów i pod opieką nauczycieli ze stalowowolskiej "jedynki" dzieci sprawdziły zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce, bezpiecznie przechodząc przez przejście dla pieszych.

Każdego roku, na początku września, policjanci spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiedzieć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy przedszkola. Spotkania takie odbywają się w ramach kampanii "Bezpieczna droga do szkoły".

Wczoraj funkcjonariusze stalowowolskiej drogówki, dzielnicowi oraz policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej rozmawiali z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli. Mł. asp. Paweł Kuszaj oraz st. sierż. Katarzyna Wieczorek opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Szczególną uwagę zwrócili na to, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, na którym nie ma sygnalizacji świetlnej.

Kolejna część lekcji bezpieczeństwa w ruchu drogowym odbyła się już przy pobliskim przejściu dla pieszych. Pod opieką nauczycieli i pod czujnym okiem policjantów, którzy wstrzymywali ruch, najmłodsi sprawdzali w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę i bezpiecznie przechodzili przez przejście.

Podczas wczorajszych zajęć policjanci rozdali wszystkim uczestniczącym w spotkaniu, a także ich wychowawcom, odblaskowe opaski i przypomnieli, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Podobne spotkania zrealizowali stalowowolscy dzielnicowi. Asp. szt. Paweł Kos spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli, a asp. Grzegorz Grzybowski odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Stalowej Woli. Uczestnicy spotkań otrzymali odblaskowe opaski.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Yuiop

a asp. Grzegorz Grzybowski odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Stalowej Woli- Ciekawe czy Pan aspirant zainteresował się tym że, progi zwalniające usytowane tuż przed ową szkołą są notorycznie omijane przez kierowców z dużo większą prędkością niż to stanowią znaki w tym miejscu,i jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo w tym miejscu.

~wsx

Zapraszamy do 5 na Energetyków.