Podsumowanie akcji "Prędkość"
Opublikowano: 13  Września  2018

Stalowowolscy policjanci prowadzili działania, których celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Funkcjonariusze skontrolowali 52 kierujących. Podczas prowadzonej akcji policjanci zatrzymali trzem kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości monitorowali wczoraj drogi powiatu stalowowolskiego. W trakcie działań policjanci skontrolowali 52 kierowców i ujawnili 29 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzech kierowców w terenie zabudowanym przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h i policjanci zatrzymali im prawa jazdy.

Wśród zatrzymanych za przekroczenie prędkości był 19-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, który prawo jazdy miał od niespełna roku. Młody kierowca jadąc ulicą Czarnieckiego w Stalowej Woli, samochodem marki Kia poruszał się z prędkością 114 km/h.

"Prędkość" to cykliczna akcja, której celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych.

Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Następnie zostanie przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~kierowca
Dziekuje Andrzejku za rade naprawde nie wiedzialem o tym
Dodano: 15  Września  2018  13:17:47
~pol
kierowca-- jesteś debilem
Dodano: 14  Września  2018  13:30:26
~rex
przed chwilą jechałem sobie w mieście pojazd ciężarowy 80km/h gdzie te nieoznakowane samochody??
Dodano: 14  Września  2018  13:27:51
Jest sposób na to by nie dać się golić. Tylko nie mów tego nikomu to taki trik tylko dla ciebie. Jak go zastosujesz to masz gwarancję, że nigdy nie zapłacisz mandatu. Nigdy nikt cie nie zgoli i nigdy nie będziesz sie musiał martwić o punkty i mandaty. Sposób wbrew pozorom jest bardzo prosty. Tylko pamiętaj nie mów nikomu skąd znasz ten sposób. A oto prosty trik.

Jazda zgodna z przepisami.
Dodano: 14  Września  2018  12:13:49
~kierowca
NIe akcji predkosc tylko akcji GOLIMY KIEROWCOW, kiedy sie za rowerzystów wezmiecie?
Dodano: 14  Września  2018  10:17:37
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe