Nadbereżny zostaje, do Warszawy nie ucieknie, bo tu ma jeszcze co robić

Image

Nie zamierza siedzieć w dziupli i czekać w sztabie wyborczym bez celu. Wyjdzie na ulice, do mieszkańców. Będzie pytał, słuchał i sprawdzał, co mówią o nim i jego kadencji.

Na pytanie o „podsiadkę” opozycji w jego dawnym lokalu wyborczym śmieje się tylko i wzrusza ramionami. To tylko wynajęte cztery ściany. Do ludzi trzeba iść pieszo, wejść między osiedla i pytać co jeszcze trzeba by zrobić. Na siedzenie nie ma za bardzo czasu, bo głowę nabitą ma kolejnymi pomysłami. Stalowa Wola pod jego rządami mocno się zmieniła. Tego nie zaprzeczy nawet opozycja, która zarzuca mu, że wszystko to na kredyt, a część inwestycji jest niepotrzebna. Sam prezydent przyznaje, że kandyduje, bo taka jest wola ludzi. Pytał o to na fb. Spotkał się z falą pozytywnych reakcji, choć nie zabrakło i krytyki.

Lucjusz Nadbereżny mówi, że 4 lata temu dostarczył każdemu mieszkańcowi swój program, by po zakończeniu kadencji każdy mógł go rozliczyć z tego co obiecał. Teraz publicznie ogłasza, że zrobił co miał zrobić (przy pomocy pracowników magistratu, spółek miejskich, radnych, którzy jako że są w przeważającej większości z PiS popierali i wspierali każdy pomysł i zadanie) i ma listę nowych zadań, za które zabierze się gdy ponownie stanie u steru stalowowolskiej władzy.

Nowy program dla Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego opiera się na trzech filarach:

I Filar: ROZWÓJ

To tworzenie jak najlepszych warunków dla biznesu, nowych miejsc pracy i przygotowanie infrastruktury dla przedsiębiorców. To też rewitalizacja osiedli, zwłaszcza Rozwadowa.

II Filar: PRZYSZŁOŚĆ

W zakres działań wchodzi wszystko to, co wiąże się z młodym pokoleniem, począwszy od żłobków, przedszkoli poprzez szkoły, skończywszy na odpowiednich warunkach mieszkalnych dla dorosłych obywateli (budowa osiedla pn. Leśna).

III Filar: KOMFORT ŻYCIA

Miasto ma być tym miejscem, gdzie dobrze żyje się zarówno dzieciakom, jak i ich rodzicom i dziadkom. W tym punkcie mieści się również zmiana jakości powietrza i obniżenie hałasu.

Nowa kadencja ma poszerzać zakres działania poprzedniej. Obecnie miasto jest placem budowy. Zarówno opozycja, jak i PiS swoją kampanię rozpoczęła w tym samym miejscu, nieopodal nowego ronda na ulicy Energetyków. Dla Lucjusza Nadbereżnego jednym z priorytetów ma być powiększenie strefy ekonomicznej aż o 140 ha (teren na zapleczu HSW, w stronę Gminy Bojanów). O taką możliwość zabiegano przez całą kadencję. Teraz można już powiedzieć, że jest to możliwe. Wygospodarowanie tak wielkich obszarów pozwoli na ogromny rozwój gospodarczy miasta. Do tej pory wciąż się słyszało, że nie ma miejsc pod inwestycje, a wiele dużych firm omija Stalową Wolę właśnie dlatego, że brakuje pola do działania.

- To projekt na miarę 80- lecia Miasta Stalowa Wola, projekt wieloletni, ale to właśnie praca ostatnich 4 lat, uzyskanie pozytywnych opinii w tym zakresie jest dla mnie największym motywatorem do tego, aby startować w tych wyborach, wygrać i ten wielki plan zrealizować na rzecz rozwoju Stalowej Woli- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Do Warszawy mu nie po drodze

Obecny włodarz miasta mówi także o „straszeniu” przez opozycję mieszkańców długami, obligacjami i kredytami. Prezydent będzie ubiegał się o reelekcję również dlatego, że zamierza brać odpowiedzialność za sytuację finansową miasta i inwestycje wykonane w obecnej kadencji i uważa, że stan finansów gminy pozwala na dalszy, dynamiczny rozwój. Zapowiada też, że nadal będzie sięgał po fundusze europejskie i rządowe na kolejne zadania. Jak przyznaje Stalowa Wola postała być miastem anonimowym.

- Stalowa Wola jest miastem, które liczy się w Warszawie, liczy się w województwie. Często miałem takie sympatyczne pytanie od mieszkańców, czy nie ucieknę gdzieś do Warszawy, czy nie wybiorę lepiej płatnego stanowiska, bardziej zaszczytnego. Chciałbym dzisiaj to bardzo mocno powiedzieć: 4 lata temu, kiedy mieszkańcy Stalowej Woli obdarzyli mnie tak dużym zaufaniem, że w pierwszej turze wyborów wygrałem wybory prezydenckie, stało się to dla mnie największym zobowiązaniem w stosunku do mieszkańców Stalowej Woli i do Miasta Stalowej Woli. Chciałbym to bardzo mocno podkreślić, że przez te 4 lata na stanowisku prezydenta miasta, przez ani sekundę nie rozważałem zmiany miejsca pracy, zmiany miejsca pełnienia funkcji publicznej. Praca prezydenta miasta jest dla mnie największym zaszczytem, daje największą satysfakcję, jest dla mnie największym wyzwaniem życiowym. Tak też będzie w najbliższej kadencji, jeżeli otrzymam zaufanie od mieszkańców Stalowej Woli- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent o zaufanie poprosił również dla radnych miejskich, bo bez poparcia i współpracy Rady Miasta nie będzie mógł nic zrobił.

W przyszłej kadencji miasto będzie zajmować się również obwodnicą Stalowej Woli i Niska, będzie zabiegać o drogę ekspresową S74, co otworzyłoby nasze miasto na Polskę centralną.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~arek30

Niech urzednicy Nadbereznego nigdzie nie wyjezdzaja a on niech dalej bedzie prezydentem,bo jak przyjedzie CBA to wszyscy beda na miejscu, a nie gdzies zagranica.Zobaczymy jak wtedy bedzie sie tłumaczył z tych długów.

~Ale pierd...

Morawiecki mówi że do tej pory nie było budowanych dróg i mostów. I co pisowska ciemnoto oślepiła was mgła smoleńska i i nie widzicie jak facet pierf...i?

~Osiem455

Po co komu ekonomia.Św Franciszek wystarczy.

~Księgowy

Andrzej_2.0
Za Szlezaka odsetki od kredytów wynosiły 870 tys zł
Teraz za Nadbereznego odsetki od kredytów wynoszą ponad 4 mln zł

~Sonic

Mieszkaniec masz racje bo wiesz ze miasto może się zadłużyć do 60% dochodu budżetowego i dlatego Nadbezrezny sztucznie zawyża budżet bo 60% z 224 mln to dużo mniej a nawet polarowa co 60% z 439 mln .
W ten sposób zadłuża się miasto sztucznie tzw kreatywna księgowością.
Prawdziwy dochód miasta bez dotacji, kredytu wpisanego w budżet i subwencji 500+ jaki jest ?
I to są tak naprawdę pieniądze jakie miasto ma inobawiam się ze to będzie ok 240 mln a 60 % z tego to sobie sam policz i będziesz wiedział do jakiej sumy można zadłużyć miasto aby było wypłacalne !

Mieszkańcy miasta szykujmy się na nowe podatki inwzrostbkuz istniejących a także na podwyżki śmieci i wody bonprzeciez z pustego salomon nie nalej a trzeba mieć pieniądze na splatebtych wariackich kredytów Nadbereznego !

~Ksiegowy

CYTAT
Za SZLEZAKA budze miasta to bylo 200 milionow zlotych , teraz mamy ponad 500 milionow zlotych dlatego mozemy brac wieksze potyczki.


Za Szlezaka był budżet 224 mln
Za Nadbereznego 339 ml ( rok 2017)
Tak 339 mln bo chłoptaś wliczył dobrego budżetu kredyt i dopłaty zewnętrzne oraz subwencje 500+
Jakby odjąć te 3 pozycje to był talibską budżet jak za Szlezaka ! No może trochę większy bo Nadberezny podniósł podatek od nieruchomości w 2015 i w 2016 roku wiec wpływy były większe .
Te budżety Nadbereznego to sztucznie nadmuchane !

~Do ~to ja

Błędne masz informacje
Szlezak zadłużył miasto o 62 mln w 12 lat. Szlezak przejął miasto po Rzegockim z długiem 10 mln.
Szlezak prawie potroił budżet przez 12 lat i z pieniędzy budżetowych spłacał ratę 10 mln na rok i odsetki ok 870 tys zł.
Nadberezny brał kredyt żeby spłacić ratę kredytowa i tak:
W 2015 roku wziął 10 mln na spłatę raty
W 2016 roku wziął 18 mln w tym 10 na spłatę raty a 8 mln na inwestycje. Takie pseudoninwestycje bo żadna nie przyniosła dochodu do budżetu tylko to była zwykła konsumpcja
W 2017 roku wziął 40 mln kredytu - budżet niezrownowazony
W 2017 roku poręczył MZB w kwocie 14 mln zł na budowę 2 bloków mieszkalnych
W 2017 roku zakupił budynek dyrekcji Huty na kredyt w wysokości 4,5 mln zł
W 2018 roku wziął 86 mln w obligacjach- niezrownowazony budżet 71 mln i 15 mln nie wiadomo na co.
W 2018 roku poręczył MZK kredyt na zakup budynku MOSTOSTAL w kwocie 9,6 mln zł

To jest w sumie 156,5 mln + poręczenia 23,6 mln zł obtonwszustko w 4 lata !

~to ja

CYTAT (mieszkaniec)
...a jak SZLEZAK zadluzal nasze miasto po uszy czego wtedy cie to nie martwilo,,,,

Ty rozumiesz to co piszesz, czy piszesz bo ci płacą? Porównajmy, Szlęak zadłużył miasto przez 12 lat na około 80 milionów z czego część była przejęta po poprzedniku Rzegockim. Pomnożył wpływy do do kasy miasta a mimo to przez ostatnich 7 lat swojej kadencji nie podnosił podatków, przygotował i pouzbrajał następcy tereny po HSW dla nowych inwestorów.
Następca Nadbereżny przez 4 lata zadłużył miasto jak sam publicznie przyznaje w artykułach prasowych na dodatkowe 90 milionów a zaraem nie raz podnosząc podatki nie wykorzystując tego co przygotował poprzednik na byłych terenach HSW ale za to roztrwonił kredyty na konsumpcje, która pryniesie w pryszłości tylko obciażenia do budetu.

~mieszkaniec

Do hejterow, jeden z drugim nie strasz nie strasz bo ie zesrasz juz w ostatniej kampani do sejmu i senatu tez straszyliscie a dzis POLSKA dzieki PIS kwitnie i cala U.E. nam zazdrosci bo nikt tak se nie rozwija jak POLSKA. Do hejtera podpisujacego sie ''andrzej' a jak SZLEZAK zadluzal nasze miasto po uszy czego wtedy cie to nie martwilo, twoja propaganda to osmieszanie wszystkich lemingow. Za SZLEZAKA budze miasta to bylo 200 milionow zlotych , teraz mamy ponad 500 milionow zlotych dlatego mozemy brac wieksze pozyczki.

manukun

Może inaczej - zaplanowano kilkanaście milionów złotych stałych wpływów więcej od przyszłego roku. Inwestorów nie przybyło, granice miasta nie będą poszerzane, a mieszkańców ubywa, więc jedynym wyjaśnieniem takiego nagłego wzrostu dochodów budżetu są podwyżki. I to niemałe.

manukun

@polak
Będą, będą. Wszystko jest w bip. Tylko ciemnota stalowowolska wierzy w słowa członków partii politycznych i liczy, że kredyty znikną w magiczny sposób.

Od przyszłego roku wszystkie opłaty i podatki w górę. Trzeba uzupełnić kilkanaście milionów dziury budżetowej.

~Osiem455

A ja pamiętam jak rybą maszt ,który był samowolą budowlaną,dziecko straciło oko na nielegalnej strzelnicy,zieleń wycięta itd.itp
Polak nie zawsze równa się ciemniak

Andrzej_2.0

~Polak, które z tych inwestycji przyniosą wpływy do budżetu? Kredyty same sie nie spłacą. Tez nie chciałbym podwyżek ale niestety ten styl zarządzania miastem do tego doprowadzi.
200 milionów kredytu to nie przelewki. Rocznie to będzie kilkanaście milionów zł. obsługi. A dodatkowych wpływów nie ma.

~Polak

Manukun zobaczysz że nie będą podniesione a po drugie są inwestycje łącznik do obwodnicy stadion który spartolil szlezak i pamiętam jak kibice ośmieszyli go w Polsacie podczas transmisji meczu pucharu Polski z Zawisza a hale kto robi pytam się was i autobusy pomimo że w wyborach parlamentarnych głosuje na wolność Korwina to u nas pan prezydent ma moje poparcie chociaż można zrobić więcej ale ten Szymonik z butryn dają możliwość jednego wyboru lepszy lucek od tego co było wcześniej pamiętam że nic tamten nie zbudował dla rekreacji

wyborca

Ma co robić. Dużo jeszcze zostało drzew do wycięcia.

~Qra domowa

Wyimaginowany Duda, wyimaginowany Morawiecki prześcigują się w kłamstwach głupotach by prezes wybrał kandydata na prezydenta. A tu "Wart Pac pałaca, a pałac Paca" i kto by nie był Kaczor dalej będzie ruszał lalkami.

manukun

@hehe
Jakie inwestycje? Ostatnią inwestycją w tym mieście była budowa ul. Tołwinskiego. Obecnie tylko przejada się kolejne budżety.

Spokojnie, od 2019 roku wszystkie opłaty i podatki lokalne będą podniesione, żeby zrównoważony został budżet

~Wyimaginowany

Słucham i wierzyć się nie chce co ta banda wyprawia, otumaniony motłoch klaszcze.

~Osiem455

Weżcie chłopaki Olo na piwo.Siądzcie na błoniach pobekajcie,a później wyśpijcie.
Każdy powinien robić to do czego się nadajeTakże zamykajcie.

~Osiem455

Weżcie chłopaki Olo na piwo.Siądzcie na błoniach pobekajcie,a później wyśpijcie.
Każdy powinien robić to do czego się nadajeTakże zamykajcie.

~teodor55

A niech spier..ala do tej wawki i nie wraca więcej.Popieram ,bo to najgorszy prezydent od czasów drugiej wojny,nikt tak jak on nie wział tylu kredytów.Jak tak dalej bedzie to miasto gogłosi bankructwo.

~olo

Do ululu, hejterze wlasnie z takimi idiotami walczy bez przerwy ''olo'' nie bylo lepszego prezydenta w naszym miecie od 2 wojny swiatowej.

~Ululululu

A niech spier..ala do tej wawki i nie wraca więcej.

~fix

https://www.youtube.com/watch?v=rD4O9vbm_lw

~to ja

@olo vel @Hapak a teraz @marek i @daniell jak ci to łatwo idzie. Podnieśli ci chociaż stawkę czy dalej jedziesz po 2 zł.

~blok,skarpa

Zapraszam na film zwiazany z Nadbereznym i ekipa pisiorow.Na You Tube -Rewitalizacja od kuchni.Krótki, ale mowi wiele o głupocie urzedników.

daniell

Panie Prezydencie - gratuluję podjęcia decyzji o pozostanie prezydentem naszego miasta - jestem rodowitym "stalowiakiem" i przeżyłem wielu prezydentów - jest Pan najlepszy - życzę Panu dalszych sukcesów na tym stanowisku - "damy radę"

~w PiSdu

Mówiąc o ,, wyimaginowanej wspólnocie”” może mówić tylko człowiek pojeb..y, a nie prezydent kraju na czele któreko pozwolono mu stanąć. Żal mi tego chłoptasia który chce się przypodować jakiemuś kurduplowi który chce go chce go wymienić na Mateusza krzywoustego. Żenujące co z tym krajem motłoch wyrabia.

~marek

No i ''olo'' mial 100 procent racji piszac komentarz o hejterach z pseudo opozycji juz zaczeli szczekac od nowa.Do ''Olo'' lemingu najlepszym przykladem bardzo uczciwego sympatyka PIS jest wlasnie ''olo'' ktory walczy z hejtem. Jeszcze nigdy nie powiedzial nikomu zlego slowa jezeli ten ktos jest madrym czlowiekiem.

~student

To potwierdza w zasadzie to, o czym wiemy od dawna. Mam tylko taką gorzką refleksję, że w dzisiejszych realiach całą polityczną kompetencję można w zasadzie kupić za 2 złote od posta. Im bardziej stajemy się społeczeństwem technologicznym i informacyjnym, tym łatwiej jest manipulować nami i naszymi wyborami.
Po co PiSowi kombinacje przy TK i SN, grożące zerwaniem relacji z cywilizowanym światem? Wystarczy zgromadzić spory kapitał, wynająć kilkadziesiąt firm z kraju i ze świata, które zadbają o stan myślowy i emocjonalny wyborcy.
Wygląda na to, że PiS jako pierwszy zrozumiał tę prawdę - i z tego powodu ma naprawde szanse rządzić przez wiele kadencji. Płacąc po 2 zł takim półgłupkom jak tu niektórzy wpisujący trole!