Mosiężna figura Chrystusa Króla stanęła przed kościołem

Image

Przed kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej stanęła ponad dwumetrowa figura Chrystusa Króla).

Umieszczona jest na dwumetrowym postumencie i sama liczy dokładnie 2,2 metra. Wykonana została przez artystę, krakowskiego profesora ASP Czesława Dźwigaja, tego samego, który w naszym mieście „postawił” już pomniki premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Chrystusa Króla przy kościele św. Floriana.

Swoich opiekunów mają też inne miejskie świątynie, dlatego też jeden z parafian wpadł na pomysł, by swojego „opiekuna” mieli także wierni z Trójcy Przenajświętszej.

Chrystus stoi nie tylko przed kościołem, ale i przy ruchliwej drodze, błogosławi więc i wiernym, i kierowcom zapraszając do odwiedzenia świątyni i chwili modlitwy, zatrzymania się na moment w zgiełku dnia i pośród przeróżnych ludzkich spraw.

Samą figura Chrystusa Króla otacza 12 świętych, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii Polski, ale także diecezji sandomierskiej i zgromadzenia Michalitów. Są to: bł. ks. Bronisław Markiewicz, św. Jan Paweł II, św. Faustyna Kowalska, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. br. Albert Chmielowski, św. Sebastian Pelczar, bł. Wojciech Nierychlewski, bł. Władysław Błądziński, św. Stanisław Kostka, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, św. Jadwiga Królowa i św. Stanisław Biskup Męczennik.

Uroczyste odsłonięcie figury Chrystusa Króla odbędzie się 29 września br.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ola

Któż jak Bóg? Myślę źe to nieskończone zdanie. Pewnie nie jeden ksi#żyna sobie dokończy....Któż jsk Bóg ....jest?JA!

~ola

Któż jak Bóg nie stworzył tylu baranów , albo Któż jak nie Bóg mógł stworzyć tyle baranic i byków bezmózgich żeby tyle kasy wydać na coś co nie służy ludziom a tylko łechce chore ambicje głupoli? Prosta odpowiedź boska-w dupach się mocherom i kieckowym wywraca przy rządach PiS

~złomiarz

któż jak bóg ? o co kaman ? :-/

~do Franciszek

Wystarczy być księdzem żeby robić to wszystko

~ola

Jakbym była Jezusem to bym się obraziła że mi artysta tak spitolił twarz.

~ola

Toż to istny Macierewicz

~FRANCISZEK

KIM TRZEBA BYC ZEBY UKRYWAC GWALCICIELI DZIECI Z WLASNYCH SZEREGOW???

~FRANCISZEK

KIM TRZEBA BYC ZEBY ZGWALCIC DZIECKO???

~FRANCISZEK

PEDOFILIA TO NIE JEST Z POWODU GRZECHU PIERWORODNEGO LECZ Z POWODU INSTYTUCJI KTORA MA U SWEJ PODSTAWY ZYCIE NIEZGODNE Z NATURA...TZW CELIBAT. PRZYZNAJCIE SIE WRESZCIE ZE UKRYWALICIE SWYCH KOLEGOW GWALCACYCH DZIECI. NIE UKRYJECIE TEGO DLUZEJ.

~FRANCISZEK

DOTAD GDY ZNAJDZIE SIE CHOC JEDEN CZLOWIEK BIEDNY I UBOGI W TEJ OKOLICY TO PYCHA BOGACTWO KOSCIOLA WYKLUCZA PRADZIWOSC TEJ RELIGII

~zenon

jeden dostał pałking a długi figułę

~Tola

Może sam Bóg temu artyście nakazał zrobić Pana Jezusa ale mosiądz jest naprawde drogi wytrzymały czy starsze panie też chciały aby powstało figura lub księża artysta ma naprawde talent

~Stw ach

Każdy wie jak wygląda z obrazków Pan Jezus kto za te figury z mosiądzu zapłaci oczywiście że podatnicy my zarabiający fizycznie czy naprawde nie ma już na co wydawać pieniędzy np na biedne rodziny ale jak gdzieś przycztałam będzie koniec świata to nie zostanie nic z tych świotyń bogactw oczywiście nie życze nic złego ale podobno jak jest napisane w piśmie świętym lepiej pomodlić się w ciasnej izbie niż co po niekturzy wystrojeni i tez modlenie się do posągów figur obrazów nie jest do końca dobre najbardziej trzeba się modlić do Boga i szanuj bliźniego swego jak siebie samego

~Aniołek

Jaki to król ?

W imię jego gwałcono, odbierano majątki i mordowano !Ludożercy jego jedzą ciało i popijają krwią !

~Aniołek

Jaki to król ?

W imię jego gwałcono, odbierano majątki i mordowano !Ludożercy jego jedzą ciało i popijają krwią !

~Aniołek

Jaki to król ?

W imię jego gwałcono, odbierano majątki i mordowano !Ludożercy jego jedzą ciało i popijają krwią !

~Toja

Wygląda trochę jak lord Vader smiech2

~Jojo

Stan Borys?

~Gomgom

Oto wielka tajemnica wiary, koks, dziwki i dolaryyyyyy.

~kpr. Wydra

Twórca chyba za dużo naoglądał się lorda Vadera z Gwieznych Wojen.

~kpr. Wydra

Twórca chyba za dużo naoglądał się lorda Vadera z Gwieznych Wojen.

KRZYSIU

Postawcie pomnik swej wiary za darmo.Nie blokujcie swymi samochodami przejazdu na drodze w czasie gdy sami tym czasie kąsacie po kostkach wiszącego na krzyżu Chrystusa.

~Bóg

Niech Allaha w opiece Jezusa, a Kryszna niech robi im dobrze, na wieki wieków amen. ;D

~STALOWKA

odwrotnie religia i alkkohol

~xxxxx

Dwie największe tragedie tego narodu to: alkohol i religia.

~jp2

Visa a vis kościoła jest przejście dla pieszych, które jest pełne wody kiedy dobrze popada może lepiej byłoby coś z tym zrobić??? W niedzielę podczas mszy ZMOTORYZOWANI WIERNI parkują sobie swoje autka przy samym przejściu dla pieszych, na podwójnej ciągłej i co niektórzy pod prąd. Jak kokoś tam pierdo... auto to sam chrystus król nie pomoże. Pozdrawiam Panów Policjantów z drogówki bo nigdy ich w tym czasie tam nie ma.

~allo

takie tam - no właśnie twój poziom intelektualny jest taki jak ci twoi idole których mogła ludzkość dotknąć Słyszałeś o Jezusie który był niedotykalny

~Ares

Na każdą kretyńską prowokację, znajdzie się zawsze jakiś kretyn co e2rds ?

e2rds

Gdzie ty Ares widziałeś na rondzie złotego cielca, owszem , przy rondzie stoi sobie krzyż, na ale nie każdy kretyn nazywa się Ares.

~Ares

Każdy komunista może iść na rondo i się pomodlić do złotego cielca.