Policjanci zabezpieczali pocisk

Image

Pocisk artyleryjski został odnaleziony w lesie w Maziarni, w gminie Bojanów. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Niebezpiecznym przedmiotem zajęli się już saperzy, którzy zneutralizowali niewybuch.

Policjanci ze Stalowej Woli otrzymali informację, że w lesie w pobliżu miejscowości Maziarnia, znaleziony został niebezpieczny przedmiot. Funkcjonariusze ustalili, że jest to austro-węgierski pocisk artyleryjski kal. 150 mm pochodzący z czasów I Wojny Światowej. Policjanci powiadomili saperów, którzy zneutralizowali już niebezpieczne znalezisko.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadamiajmy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~drops

Kolega kiedyś rozbierał takie cos mając 12lat i go juz nie ma nawet z szopki nie wiele zostalo

~saperdeblin

To napewno nie wybuchnie,kwas juz dawno wylal sie .Dlaczego nie mozna oddac tego do muzeum,po rozkreceniu calosci,wole ogladac w rzeczywistosci a nie wirtualni na zdjeciach.

~org

A czemu ma wybuchnąć ? Transportowany jest albo na piasku lub trocinach. Po to są saperzy żeby nie wybuchł.

~Odłamkowy

A jak by im wybuchł w czasie transportu to mają drugi?