Malowanie kaloryfera bez wpadki

Image

Grzejniki to jeden z ważnych elementów wystroju danego wnętrza. Mogą być nowoczesne, albo w wersji retro. Ważne jednak, aby były przede wszystkim estetyczne. A to oznacza, że ich powłoka nie powinna być pożółkła, a naniesiona na niej farba nie może się łuszczyć. Sposobem na odświeżenie kaloryfera jest po prostu jego pomalowanie. Jak to zrobić w prawidłowy sposób?

Zacznijmy od podłoża…

W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby podłoże było przygotowane w odpowiedni sposób. Malowanie grzejników należy przeprowadzić poza sezonem grzewczym. Wtedy, kiedy grzejnik jest zimny. Dodatkowo, kiedy nie jest podłączony do układu centralnego ogrzewania, mamy możliwość pomalowania go ze wszystkich stron. Podobnie jak temperatura otoczenia. Drugim ważnym aspektem jest wilgotność powietrza, która nie może wynosić więcej 80 proc.

Przed malowaniem grzejnika należy go dokładnie oczyścić. Chodzi tu głównie o wadliwy materiał, np. łuszczącą się farbę lub rdzę. Znaczenie ma także odtłuszczenie podłoża i umycie wszelkich plam. Tak oczyszczony grzejnik pozostawiamy do wyschnięcia. Podobnie w przypadku powierzchni już wcześniej pomalowanej. Należy ją zmatowić papierem ściernym, a następnie dokładnie odpylić.

Podkład antykorozyjny do kaloryfera?

Wiele osób przystępujących do malowania grzejników zadaje sobie pytanie: czy konieczne jest posłużenie się w pierwszej kolejności podkładem antykorozyjnym? Zależne jest to od tego, w jakim stanie będzie kaloryfer, kiedy zostanie już oczyszczony z brudu i nadmiaru farby. Jeżeli na kaloryferze oprócz starej warstwy farby widoczne będą pola metalu, wówczas należy je zagruntować podkładem antykorozyjnym. Robimy to także, gdy kaloryfer nie był wcześniej malowany.

Czym pomalować kaloryfer?

Produktem, który warto wykorzystać podczas malowania grzejników, jest Nobiles Grzejniki. To farba tworząca powłoki odporne na działanie wysokiej temperatury nawet do +80 stopni Celsjusza. Zaletą jest także, że powierzchnie te nie żółkną. A efekt utrzymuje się przez bardzo długi czas. Wystarczy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących użytkowania tego produktu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.