Wielka pora na grzyby

Image

Po ostatnich opadach w okolicznych lasach pojawiły się grzyby.

W lasach, zwłaszcza podczas weekendu, sporo ludzi. Po wielu dniach suszy spadł deszcz co zaowocowało wzrostem grzybów. Pojawiły się więc piękne podgrzybki i prawdziwki. Jest też trochę kozaków, maślaków i kurek. To właśnie te grzyby najczęściej są wypatrywane przez grzybiarzy.

Większość smakoszy nie zbiera grzybów blaszkowych. Te najczęściej są trujące, ale jeśli ktoś ma duże doświadczenie i wiedzę nie ominie smacznych rydzów, gołąbków, opieńków, gąsek, smardzów czy kani. Grzybów najwięcej znaleźć można o świcie. Wówczas to i mniej grzybiarzy i większe prawdopodobieństwo napotkania dorodnych okazów. Rankiem też między drzewami częściej spotkać można dzika czy sarenkę. Lepiej więc uważać i nie zakłócać spokoju mieszkańcom lasu zbyt nachalnie. Pamiętajmy, że w lesie jesteśmy tylko gościnnie.

Wstawiajcie w komentarzach na fb wasze tegoroczne zbiory. Chwalcie się swoimi okazami!


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Grzybiarz 7

Aaaaaaale zdjęcia, aż ślinka leci. Zazdroszczę takiego widoku, bo sam już nie mogę chodzić.

~grzybiarz

Dostalem sygnal od znajomego grzybiarza ze grzyby sie zaczely nawet co nie ktore zdrowe.

~olo

Do krzychu, hejterze anlfabeto z twoim poziomem rozumowania ja bym cichutko siedzial, dziwie sie ze sie nie wstydzisz oglaszac ze swoimi wypocinami. Zamiast sie cieszyc ze miasto z dnia na dzien pieknieje ty sie popisujesz analfabetyzmem.

~aga

krzysiu hura jeszcze jeden idiota sie ujawnił

~Krzysiu

Hurra, rusza kolejna duża inwestycja międzyblokowa. Jupi, ale w tym mieście się dzieje za płezydęta el ę. Czy w związku z tym będzie tołcik i laseły dla suwerenów?

~siwy

fajnie zbierac grzyby. a w niemczech można tylko 2 kg za jednym razem, a chyba we francji trzeba płacić za wejście do lasu

~Grzybnia

Byłem wczoraj. Może grzybów nie znalazłem za dużo, ale frajda ze spaceru po lesie - niezapomniana.

~Praw dziwek

Są grzyby ale w miejscach ...nich i pod paznokciami a nie w lasach.

~grzybiarz

Szkoda nog bo nawet jak ktos znajdze jednego prawdziwka to okazuje sie ze jest robaczywy i nadaje sie do wyrzucenia. Grzybow wiecej mozna sie spodziewac koncem wrzesnia i wtedy grzyby moga byc nie robaczywe.

~Rosyjski trol

słyszałem ze w okolicach Goliszowca wyszły grzyby . w okolicach Jarocina brak...