Napisz reportaż o Stalowej Woli

Image

Taka suma czeka na zwycięzcę konkursu na reportaż „Spacer po Stalowej Woli - krótkie spojrzenie na młode miasto”, jaki organizuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Prace można nadsyłać przez niemal 2 miesiące - do 30 października.

Konkurs ma charakter otwarty, skierowany jest do mieszkańców województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, powyżej 16 roku życia, zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

Uczestnicy konkursu przygotowują tekst związany tematycznie z konkursem, spełniający wymogi reportażu jako gatunku. Do konkursu przyjęte zostaną wyłącznie reportaże wcześniej niepublikowane. Reportaż musi być dostarczony w formie wydruku komputerowego i równolegle na nośniku CD (format PDF). Wielkość pracy powinna wynosić 4-5 stron tekstu znormalizowanego - 1800 znaków na jednej stronie.

- Chcemy poprzez konkurs zaprezentować Stalową Wolę jako ośrodek przemysłu i kultury w świetle tradycji i poczucia przynależności do regionu, ważne jest przedstawienie portretu mieszkańców miasta z ich codziennymi radościami i problemami czy podkreślenie zaangażowania i wysiłku mieszkańców w rozwój miasta. Autor reportażu powinien wykazać umiejętności obserwacji życia społeczności miasta poprzez artystyczne dokumentowanie i własną interpretację – mówi Ewa Biały, dyrektor MBP.

Dla najlepszych przewidziane są następujące nagrody: nagroda główna w wysokości 2 tysięcy złotych, II nagroda w wysokości tysiąca złotych oraz III nagroda - 500 złotych. Prace należy złożyć osobiście lub przesyłać pocztą do siedziby Organizatora pod adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, ul. ks. J. Popiełuszki 10, 37-450 Stalowa Wola. Koniecznie z dopiskiem „Konkurs na reportaż”.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu na stronie internetowej Organizatora. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane telefonicznie lub drogą mailową.

Konkurs to nawiązanie do polskich tradycji reporterskich, sylwetki Melchiora Wańkowicza, ojca polskiego reportażu, autora „Sztafety” książki o wielkich inwestycjach Centralnego Okręgu Przemysłowego. W ubiegłym roku MBP organizowała podobny konkurs na reportaż pod nazwą „Centralny Okręg Przemysłowy - osiem dekad zmian”, teraz przyszła pora na II edycję.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej stalowowolskiej biblioteki.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Hehek

Przepraszam ćpam i nie wiem co pisze. Zresztą jestem idiotą

~hehek

~Prorok Tobie płacą bez względu trollu czy są wybory czy nie? dostajesz kasę czy pis płaci ci w naturze lachociągu? umiech

~zlyskarpa

Niech w koncu ktos doniesie na Nadbereznego ,on bierze te kredyty i robi niepotrzebne rzeczy/pod projekty unijne/ a tam gdzie trzeba remontowac to brak pieniedzy.

~rolo

to w końcu jaka ta suma ?

~Liljana

Do osoby zmieniającej w redakcji tytuły - czytaj początek artykułu, bo kolejny raz nie wiadomo do czego nawiązuje pierwsze zdanie!

~Prorok

Jeszcze tylko 1.5 miesiąca. Jeszcze tylko do wyborów i płatne hejterskie trolle opozycji przestaną ujadać...

~marek

Do krisu i szubabuba, hejterzy STALOWA WOLA to byla ciemnogrodem jak tym miastem administrowal SZLEZAK. Teraz po 4 latach rzadu PANA PREZYDENTA L.N. moge powiedziec z pelna odpowiedzilnoscia ze dogonilismy RZESZOW. Dlaczego o tm ciemnogrodzie nie wypociliscie jak prezydentem byl SZLEZAK tak nie wiarygodni jestescie lemingi.

~Krisu.

Niestety to prawda,że to miasto to PIS-owski ciemnogród. Tym bardziej ptzykro to pisać,gdy się stąd pochodzi i nie żałuję,że ucieklem ztego patologicznego miasta.Prawdą jest,że chodzą sami nozownicy,pijane cpuny i totalni debile. Sam przeżyłem atak takiego błazna nacpanego będąc w Stalowej Woli,jest to Łukasz P.,który chodzi wolny po mieście,bo mimo mego zgłoszenia,policja nie potrafi go złapać. To cały obraz tego miasta,którym rządzą przestępcy,a Pan Nadberezny nic nie widzi i wchodzi w tyłek PIS-owi.Żenada.

~Jxx

Napiszę o deptających pomniki esbekach

~Szubabuba

Nie ma co pisać w stalowej została sama naćpana patologia na sterydach, chorzy psychicznie ludzie, nożownicy, i dno widac dobrze co sie tam dzieje
Stalowa wola to stolica ciemnogrodu
Każdemu kto chce żyć miedzy normalnymi ludźmi radzę omijać ta wieś

~rumbrak66

Napiszcie prawde o Lucku.Wział kredyty i zaczał je wydawac na wycinke drzew bez pytania mieszkańców co oni na to.Teraz na wycinke czeka cały rynek w Rozwadowie.Ma byc pusto,betonowo i drzewa patyki,taka jest teraz moda w całej Polsce.

~Helloł

Napisz prawde to cie zliczuja albo ocenzuruja za prawde, w takim chorym kraju zyjemy, ze klamia wszyscy szcegolnie ci na gorze a głupie naroód wierzy i chce wiecej rozdawnictwa