W nowy rok szkolny wkraczają uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele

Image

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się dopiero 3 września. Jedni przywitali go z radością, inni ze smutkiem, a jeszcze inni głośnym płaczem. Do wakacji pozostało… zaledwie 290 dni!

Na Podkarpaciu w mury szkół i przedszkoli wstąpiło dziś 280 tys. uczniów, 70 tys. przedszkolaków i 39,5 tys. nauczycieli. W szkolnych ławach po raz pierwszy ma zasiąść około 20 tysięcy siedmiolatków. W poniedziałek nikt jeszcze nie sięgał po książki i zeszyty. W szkołach odbywały się uroczyste apele, spotkania organizacyjne. Prawdziwa nauka rozpocznie się dopiero jutro.

W Stalowej Woli do wszystkich placówek edukacyjnych zawitali już uczniowie. Większość z nich odświętnie ubrana, opalona i wypoczęta po ponad 2 miesiącach beztroski. Nieco gorzej decyzję o edukacji przyjęły niektóre przedszkolaki. Było troszkę łez, troszkę przekomarzania z rodzicami i babciami, a nierzadko próba pertraktacji. Do życia w przedszkolach czy żłobkach trzeba będzie się dopiero przyzwyczaić. Dotyczy to oczywiście głównie tych najmłodszych.

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęło ok. 4200 uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Stalowa Wola. W pierwszych klasach podstawówki naukę zaczyna ok. 460 uczniów. W szkołach gimnazjalnych edukację w III klasie kontynuuje 412 osób. W Samorządowym Liceum stawiło się ok. 600 uczniów.

W szkołach prowadzonych przez powiat stalowowolskim naukę rozpoczyna 3734 uczniów i słuchaczy, w tym w: ZSO (725 uczniów), ZSP nr 1 (419), ZSP nr 2 (779), ZSP nr 3 (577), CEZ (731) oraz 193 uczniów w Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych. We wszystkich szkołach dla młodzieży kształci się obecnie 3424 uczniów. 310 osób pobiera edukację w szkołach dla dorosłych.

Wszystkim, i tym najmniejszym, i tym większym życzymy udanego roku szkolnego i przypominamy, że do wakacji pozostało zaledwie 290 dni, czyli 184 dni nauki szkolnej! W roku szkolnym 2018/2019 czeka nas aż 180 dni wolnych od szkoły.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Tata

Dlaczego ja mam płacić cudze alimenty. Do moich nikt mi nie dopłaca! To jest niesprawiedliwe. Dajcie lepiej mieszkańcą pracę i lepsze zarobki. Wtedy napewno wygrać wybory.

~Kamila

Zaprowadzam dziecko na 7 na świetlicę. O 12 zaczyna lekcje, kończy o 16:30. W domu jest ok 17. Kiedy ma iść na jakieś zajęcia typu taniec, spiew czy trening sportowy? Kiedy ma miec czas dla siebie? Kiedy ma sie uczyć?? Co w zasrana dojna zmiano robicie z tymi dziećmi???!!!

~Kamila

Dlaczego oni w urzedach siedzą do 15 a dzieciom każą przebywać w szkolach do 16:30-17 ? Co za kretyn to wymyślił?

~Yeti

rozmowa -matek- Dlaczego zajęcia tak późno się kończą? Jak będzie w zimie? Dziecko idzie na świetlicę o 9 rano, naukę zaczyna o 12 , a kończy wieczorem- czy to normalne? Niestety, takie są skutki deformy rządu PiS. A potem horror z miejscami w szkołach średnich- dwa roczniki do klas pierwszych.

~prezes

Oj działo się działo...po znajomości.