Powiat Niżański pozyskał dodatkowe środki

Image

Powiat Niżański w 2018 roku pozyskał dodatkowe środki w wysokości 220 000 zł z tytułu zwiększenia części oświatowej subwencji ogólnej na dofinansowanie doposażenia szkół i placówek, w zakresie sprzętu szkolnego i pomocy dydaktycznych, do nowych pomieszczeń do nauki, zaadaptowanych z innych pomieszczeń szkolnych lub pomieszczeń do nauki, w nowo wybudowanych obiektach szkół publicznych, prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Pozyskane środki przeznaczone zostały na doposażenie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy z siedzibą w Ulanowie przy ul. 11 Listopada 5, wchodzącej w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem.

Dzięki pozyskanym środkom w szkole doposażone zostaną m.in. takie pomieszczenia do nauki dla uczniów niepełnosprawnych jak: pracownia krawiecka, pracownia florystyczno-przyrodnicza, pracownia gospodarstwa domowego, pracownia introligatorska, pracownia plastyczna, pracownia doskonalenia umiejętności matematycznych, sala integracji, dwie sale lekcyjne dostosowane do niepełnosprawnych uczniów, gabinet logopedy, gabinet psychologa, sala gimnastyczna oraz sala rehabilitacyjna.

Zajęcia dydaktyczne w nowym budynku szkoły rozpoczną się wraz z początkiem roku szkolnego 2018/2019.

- Cieszymy się, że aktywność Powiatu Niżańskiego w pozyskiwanie dodatkowych środków została nagrodzona, dzięki czemu pracownie, gabinety i sale: gimnastyczna i rehabilitacyjna nowo powstałej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy z siedzibą w Ulanowie zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt, co sprawi wiele radości korzystającym z niego uczniom SOSW i ich wychowawcom – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.