Kamery bezprzewodowe w monitoringu. Poznaj wady i zalety!

Image

Współczesny postęp technologiczny sprawił, że coraz popularniejszym rozwiązaniem jest montowanie kamer bezprzewodowych w obszarach newralgicznych na użytek państwowy oraz publiczny. Pomimo faktu, iż jest to rozwiązanie nowoczesne, to tego typu kamery posiadają kilka wad o których wspomnimy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Coraz więcej przedsiębiorstw, ale także osób prywatnych decyduje się na instalację monitoringu zbudowanego z kamer bezprzewodowych. To innowacyjne rozwiązanie niesie ze sobą mnóstwo korzyści, ale jak się okazuje – nie brakuje też wad. Co decyduje o rosnącej popularności tytułowego rodzaju kamer?

Obrazek

Zalety kamer bezprzewodowych

Najważniejszą zaletą tego rodzaju kamer jest fakt, iż nie potrzebują one okablowania. Wystarczy zaledwie dostęp do prądu, bowiem kamery bezprzewodowe są całkowicie mobilne. Dzięki owej funkcji możemy je dowolnie przestawiać w wybranych przez nas obszarach. Posiadając kamery IP użytkownik posiada tym samym praktycznie nieograniczoną możliwość konfigurowania sprzętu bez konieczności stosowanie jakiegokolwiek kabla antenowego – nie wierci zatem dziur w ścianach i nie niszczy elewacji – to ważne, zwłaszcza w przypadku, gdy wynajmuje budynek pod swą działalność.

Obrazek

Uproszczony montaż to niewątpliwy walor tego rozwiązania. Jak ukazują badania najbardziej czasochłonne jest właśnie kładzenie kabli i łączenie przewodów.

Wady kamer IP

Największym minusem stosowanie tytułowego rozwiązania jest konieczność zasilania. Współczesny klient, gdyby tylko miał taką możliwość, to z pewnością wybrałby zestaw pozbawiony elementów zasilających. Kolejną wadą jest ograniczenie związane z liczbą kamer – najczęściej jest to 5-6 sztuk w ramach jednego systemu monitorującego, a więc w przypadku dużych sklepów rodzi się pewien problem…

Obrazek

Wiele do życzenia pozostawia także zasięg – innymi słowy siła sygnału. Najczęściej obejmuje on obszar do 100m, przy czym każda ściana skraca ów dystans – ba… może go nawet całkowicie zablokować. Skoro mowa o sygnale, to nie sposób wspomnieć, iż jakość sygnału WiFi jest niezwykle łatwa do zagłuszenia.

Mimo wszystko uproszczony montaż, niskie ceny oraz wysoka jakość obrazu sprawiają, że ludzie często decydują się właśnie na tego rodzaju rozwiązanie. Czy są to decyzje trafne? Czas pokaże.

Jeśli zastanawiają się Państwo nad monitoringiem IP warto zapoznać się z ofertą sklepu Montersi.pl, który oferuje wysokiej jakości rejestratory IP – https://www.montersi.pl/rejestratory-ip

Obrazek

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.