Kto wybuduje halę sportową i przedszkole?

Image

Niełatwo jest znaleźć wykonawcę zadań budowlanych, który prace wykonana dobrze i niedrogo. Problemy z tym ma również Nisko.

Do niżańskiego magistratu wpłynęło 5 ofert na wykonanie dużego zadania, w skład którego wchodzi: hala sportowa, elementy lekkoatletyczne, budowa dwuoddziałowego przedszkola w Nisku.

W Nisku po raz drugi szukano wykonawcy, który zajmie się budową hali sportowej przy PSP nr 1 oraz wykonaniem elementów lekkoatletycznych przy PSP nr 3 i PSP nr 5. Firma miałaby także za zadanie wybudowanie dwuoddziałowego przedszkola przy PSP nr 1. W zakres prac wchodziłyby m.in. roboty: ziemne, fundamentowe, wyburzeniowe, żelbetowe (wykonanie elementów żelbetowych), murarskie, ciesielskie (dach, montaż stolarki drzwiowej i okiennej), wykonanie elewacji, wykonanie posadzek i podłóg, montaż ścianki wspinaczkowej, montaż kabiny operatora, roboty tynkarskie, roboty malarskie, montaż wyposażenia łazienek, wykonanie schodów zewnętrznych i dla osób niepełnosprawnych, montaż zadaszeń wejść, zagospodarowanie terenu, montaż instalacji elektrycznych i teletechnicznych, dostawa i montaż wyposażenia.

Pierwszy przetarg ogłoszono pod koniec czerwca br. Miesiąc później nastąpiło otwarcie ofert. Gmina na sfinansowania inwestycji planuje wydać niespełna 6 mln zł. Tymczasem ceny oferentów były znacznie wyższe i oscylowały między 6,9 a 10,9 mln zł. Podjęto więc decyzję o powtórzeniu postępowania.

Do przetargu za drugim razem przystąpiło 5 wykonawców. Najniższą ofertę złożyła firma z Jeżowego (około 6,82 mln zł). Propozycje pozostałych firmą wahają się między 6,98 mln zł a 7,89 mln zł. W gestii włodarza miasta będzie decyzja, czy przetarg zostanie unieważniony i ogłoszony po raz trzeci, czy raczej wybrana zostanie najniższa oferta, a gmina do niej dołoży brakującą pulę pieniędzy.

Jeśli prace rozpoczęłyby się teraz, ich finał nastąpiłby końcem maja 2020 roku. Zadanie Budowa hali sportowej przy PSP nr 1 oraz elementów lekkoatletycznych przy PSP nr 3 i PSP nr 5 w Nisku będzie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~roman30

Nie wpuszczajcie do Niska L.Nadbereznego to wróg drzew ,wszystkie dęby rosnace przy drodze obok jednostki wojskowej nakazałby wyciąć w ramach poprawy bezpieczenstwa.I zeby ludziska mieli dostep do słonca.

KRZYSIU

cytat Niełatwo jest znaleźć wykonawcę zadań budowlanych, który prace wykonana dobrze i niedrogo.;Tylko ojciec Tadeusz Rydzyk Ja pierdo ę to forum tańsze od wódy jest.Za darmo odmienne tany świadomości.

~max

Ile lepiej dla nas by było jak by LN zajmował się Niskiem. Może oddamy go Nisku za dopłatą. Jak zapłacimy ze 20 milionów to i tak nam się opłaci bo średnio zadłuża nasze miasto na jakieś 45 milionów rocznie.

~Aaa

Tylko 3333 nisko ma osobne władze i ln nie zajmuje się nikiem a stalowa

~33333

Cóż za pytanie? Wiadomo: L N umiech))))))))))