Wybór armatury. Jak urządzić komfortową łazienkę?

Image

Urządzanie łazienki nie należy do prostych zadań, ponieważ o wyposażeniu decydują nie tylko względy estetyczne, ale również praktyczne. Niezbędne jest między innymi podłączenie armatury, a to wymaga wcześniejszego zaplanowania wszelkich prac. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze armatury?

Jakie elementy składają się na armaturę łazienkową?

Wśród elementów widocznych w łazience znajdują się natryski, słuchawki, deszczownice, kompletne zestawy prysznicowe, baterie i różne akcesoria, czyli cała armatura sanitarna. Baterie występują w różnych wersjach i są przystosowane do montażu na umywalkach, ale również przy prysznicach, wannach i bidetach. Armatura stanowi funkcjonalną część wyposażenia i musi być obsługiwana w bezpieczny oraz komfortowy sposób. Ze względu na to, że jednak jest widoczna powinna równocześnie pozostawać estetyczna.

Rodzaje baterii zez względu na sposób montażu

Baterie są dzielone na naścienne i sztorcowe, czyli po prostu stojące. Już na etapie planowania aranżacji łazienki armatura łazienkowa musi zostać wybrana, ponieważ baterie przeznaczone do montażu ściennego muszą zostać umieszczone w ścianie w odpowiedni sposób, a to wymaga prac na wczesnym etapie wykańczania i wyposażania łazienki. Podjęcie decyzji o instalacji baterii naściennej na przykład po ułożeniu płytek wymagałoby ich skuwania, ponieważ elementy instalacji są umieszczane w ścianie. W przypadku baterii tego rodzaju konieczne jest właściwe dostosowanie instalacji wodnej. Baterie sztorcowe są mniej wymagające w montażu, ale muszą być umieszczane w otworze wanny czy też umywalki. Z tego względu warto wybierać modele z fabrycznie wykonanymi otworami. Bogaty asortyment umożliwia urządzenie łazienki na wiele sposobów. Jakie możliwości są obecnie dostępne, warto sprawdzić na stronie http://plusoutlet.pl/do/cat/armatura/Armatura-sanitarna. Tutaj można znaleźć nowoczesne rozwiązania, które wpisują się w rozmaite aranżacje pomieszczeń kąpielowych. Na dodatek sklep działa jako outlet internetowy, więc ceny są zdecydowanie niższe w innych salonach.

Niewidoczna instalacja baterii

Estetyka pomieszczeń stanowi jedną z kluczowych ról w projektowaniu wnętrz, dlatego w łazience dąży się do chowania wszystkich elementów, które nie muszą być widoczne. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca, co jest szczególnie istotne we wnętrzach o niewielkiej powierzchni. Z tego powodu coraz więcej osób korzysta z baterii podtynkowych. Można je swobodnie instalować w kabinach prysznicowych i przy wannach. Cała instalacja zostaje wówczas schowana w ścianie. Jedyny element, który pozostaje na zewnątrz to dźwignia baterii zakryta estetyczną maskownicą, co powoduje, że widoczny pozostaje tylko włącznik. Niestety armatura tego rodzaju powoduje, że w przypadku awarii niezbędne jest skuwanie płytek. Przy wyborze baterii należy zwrócić również uwagę na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Największy wybór stanowią modele chromowane i ze stali szczotkowanej. Atrakcyjnie prezentują się również z powłoką z mosiądzu lub brązu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
KRZYSIU

Ja pierdo ę Cytat;Estetyka pomieszczeń stanowi jedną z kluczowych ról w projektowaniu wnętrz, dlatego w łazience dąży się do chowania wszystkich elementów, które nie muszą być widoczne.odpowiedź według was ideałem jest kibel kucany i konew,bez miednicy się obejdzie.

~3 znaki

Przeczytałem: Wybór armaty umiech