Bezrobocie w powiecie bez zmian

Image

W powiecie stalowowolskim liczba osób bezrobotnych utrzymuje się od czerwca na tym samym poziomie.

W kraju

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia utrzymała się na niskim poziomie – 5,9%. Liczba bezrobotnych w lipcu 2018 roku wyniosła 961,5 tys. osób i w porównaniu z czerwcem jest mniejsza o 6,4 tys. (tj. o 0,7%). Spadek miał miejsce w 12 województwach - najsilniejszy procentowo był w: zachodniopomorskim - o 1,8% (0,8 tys. osób), śląskim - o 1,7% (1,4 tys. osób), kujawsko-pomorskim - o 1,3% (o 1 tys. osób), mazowieckim - o 1,3% (o 1,8 tys. osób). Liczba bezrobotnych w lipcu br. była o 178,5 tys. niższa niż przed rokiem (spadek o 15,7%). Liczba natomiast wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy wyniosła 129 tys.

W powiecie stalowowolskim

Pod koniec lipca w stalowowolskim pośredniaku zarejestrowane były 2354 osoby (w tym 1396 kobiet). Co ciekawe, miesiąc wcześniej z usług Powiatowego Urzędu Pracy korzystało tylu samo bezrobotnych. W tamtym czasie bez pracy pozostawały 1364 panie, a więc o 32 miej niż w lipcu. Wśród osób bezrobotnych prawo do zasiłku przysługuje 372 osobom (208 k.). Ze świadczeń pomocy społecznej korzysta 151 bezrobotnych (84 k.), 117 (64 k.) zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy.

Wśród osób poszukujących zatrudnienia, w szczególnej sytuacji na rynku pracy znajduje się: 1984 bezrobotnych (1186 k.), w tym: 605 (441 k.) do 30 roku życia, 1093 (676 k.) długotrwale bezrobotnych, 693 (258 k.) powyżej 50 roku życia, 209 niepełnosprawnych (92 k.). Pracy poszukuje 605 (362 k.) osób bez kwalifikacji zawodowych, 469 (334 k.) bez doświadczenia zawodowego, 934 (554 k.) zamieszkałych na wsi oraz 458 kobiet, które po urodzeniu dziecka nie podjęły zatrudnienia.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1344 bezrobotnych (793 k.), Bojanów: 158 (96 k.), Pysznica: 195 (117 k.), Radomyśl nad Sanem: 185 (101 k.), Zaklików: 238 (152 k.), Zaleszany: 234 (137k.).

Stopa bezrobocia na Podkarpaciu wynosi 8,7%.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@jędrek

W niedzielę n a błoniach mają być zawody "rzut młotem". Przyjdź to cię podrzucę!

~jedrek

Do stwwo, nie masz pojecia o czym piszesz dam ci przyklad z NIEMIEC tam na mecze na poziomie polskiej A klasy chodza wszyscy mieszkancy wioski. Bez wzgledu na jakim poziomie jest mecz na swoja druzyne sie chodzi bez wzgledu czy wygraja czy przegraja. Ale lemingi na pilce noznej nic sie nie znaja a probuja oceniac. Do ja bez jadu, hejterze w takie brednie to nawet lemingi nie wierza, twoje wypociny to osmieszanie stalowowolskich trolli a jest ich dwoch.

~ja bez trybu

Od stycznia do końca lipca na nagrody dla pracowników Kancelarii Prezydenta wydano 900 tys. zł na rękę. Ze składkami ZUS i podatkiem PIT to ponad milion złotych - ustalił "Fakt".

~stwwwo

@jędrek
tak rzeczywiście rozrywka ogladanie u nas piłki kopanej. Samą ektraklasę cieżko oglądać a co dopiero 2 ligę.

~stwwwo

@jędrek
tak rzeczywiście rozrywka ogladanie u nas piłki kopanej. Samą ektraklasę cieżko oglądać a co dopiero 2 ligę.

~jedrek

Do sid, przyjacielu PO administrowalo POLSKA 8 lat i wtedy najwiecej mieszkancow naszego miasta opuscilo STALOWA a berobocie wtedy bylo kilkanascie procent w naszym miescie. Wiec nie sciemniaj bo obecnie brakuje w naszym miescie rak do pracy i zaden inwestor tu zlotowki nie zaiwestuje. Co do rozrywki mamy 3 kina pare dyskotek co bys wiecej hcial w miescie powiatowym, nie podoba ci sie w STALOWEJ wyjedz do NISKA tam dopiero mozna sie rozerwac. Mamy tez druzyne zawodowa w 2 lidze i gdybys byl facet z jajami to zaden mecz bys nie opuscil.

~sid

Miejsca pracy nie powstają ale młodzi wyjeżdżają więc pozostaje bez zmian.

~sid

~jedrek , przecież Wald55 napisał prawdę … co Cię to boli. Nikt na poziomie nie chce tu się marnować. Pomijając pracę to tu nawet nie ma się gdzie rozerwać wieczorem.

~jedrek

Do wald55, obrazaj tak dalej mieszkancow naszego miasta, gdybys nie byl zyciowym nieudacznikiem nigdy nikogo bys tak nie nazwal.Podejrzewam ze jestes lemingiem bo oni lubia bardzo obrazac mieszkancow STALOWEJ WOLI.

wald55

Pora i czas szeroko otworzyć oczy,a tym samym ocenić obecnie panującą sytuację na rynku w naszym mieście!Ludzie młodzi uciekają do większych aglomeracji,pozostali to emeryci,renciści,drobni pijaczki i życiowi nieudacznicy.Dlatego bezrobocie będzie spadać!

~123rt

~Drewutnia
pierwsze w lipcu na rynek pracy wchodza ludzie co kńczą szkoły srednie i studia
po drugie firmy te co istnieja juz nie maja kogo zatrudniac , a po trzecie zarobki to jest tragedia w wiekszosci firm w regionie płaca grosze a wymagania po kosmos

~marek

Ludzie nie chcą pracowac za najniszą krajową zwalniają sie z pracy trafiają do PUP i dostają oferte pracy za najniszą krajową.

~Drewutnia

A co ma sie zmieniać jak nie przybywa nowych miejsc pracy. Bezrobocie sie zmniejszy albo zwiększy jak sie ktoś wyrejestruje.