Andrzej Szymonik kandydatem na prezydenta z ramienia opozycji
Opublikowano: 20  Sierpnia  2018

W poniedziałek 20 lipca przedstawiono kontrkandydata PiS na prezydenta Stalowej Woli. Jest nim 50- letni Andrzej Szymonik.

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe (Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, .Nowoczesna, KOD, Rebelianty Podkarpackie) postawiło na Szymonika. Pełnomocnikiem wyborczym została Małgorzata Czwarno- Sieroń. Komitet Wyborczy Wyborców powstał 17 sierpnia. Komitet założycielski stanowią: Renata Butryn, Małgorzata Czwarno- Sieroń, Władysława Tyburska, Andrzej Szymonik i Joanna Proszowska.

Andrzej Szymonik ma 50 lat, jest żonaty i ma 2 dorosłych dzieci. Pochodzi z Lublina, choć większość życia spędził w Stalowej Woli. W 1987 roku został absolwentem „Staszica”. Następnie w 1992 roku ukończył studia na Politechnice Lubelskiej (Wydział Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej) z tytułem magistra inżyniera urządzeń sanitarnych. W 2005 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Zdobył tytuł Master of Business Administration dwóch uczelni: Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Illinois w Urbana- Champaign w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Od 1992 roku pracował w Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli, od 2000 do 2003 roku w Przedsiębiorstwie Techniki Cieplnej w Poznaniu, a od 2003 roku zatrudniony był w PEC-u w naszym mieście, gdzie w latach 2004- 2015 pełnił funkcję prezesa zarządu. W latach 2017- 2018 był prezesem Wodociągów i Kanalizacji Miejskiej w Augustowie. Z pracy zrezygnował, bo jak powiedziała Joanna Grobel- Proszowska, zależy mu na losie Stalowej Woli. Jest entuzjastą zadań logicznych, nauk ścisłych i ich praktycznego zastosowania.

Opozycja przedstawia swojego kandydata jako osobę odpowiedzialną, zdolną podjąć pewne zobowiązania i je konsekwentnie realizować. Sam kandydat czuje się mocno związany z miastem, chce zostać prezydentem, by wspólnie z opozycją zaproponować mieszkańcom inny sposób rządzenia i gospodarowania miastem niż to jest do tej pory. Szymonik zwraca uwagę na zmniejszającą się liczbę mieszkańców Stalowej Woli. Ma plan na zatrzymanie obywateli poprzez tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy i dogodnych warunków życiowych. Obecnie, jak mówi, nie pozwalają na to podnoszone przez władzę podatki. Stalowa Wola to miasto seniorów, brakuje młodych ludzi, ale o seniorów i tak nie dba się tak, jak powinno. O zarządzaniu finansami miasta kandydat mówi krótko: „fatalne”. Wytyka obecnemu prezydentowi zadłużenie Stalowej Woli przekonując, że tak naprawdę nikt nie wie ile ono wynosi dokładnie, mówi się, że waha się między 170 a 300 mln zł (3 lata temu było to 67 mln zł).

- Nie jestem politykiem, jestem managerem i nie chciałbym zostać politykiem, bo uważam, że miastem lepiej będzie kierował przyzwoity manager niż bardzo dobry polityk- mówi Andrzej Szymonik.

Opozycja zamierza zwoływać kolejne konferencje prasowe, na których przedstawiony zostanie program wyborczy i kandydaci z ramienia opozycji wytypowani do najbliższych wyborów.

[p]O Szymoniku w superlatywach wypowiada się także Joanna Grobel- Proszowska. Określa go jako człowieka sukcesu, który bez poparcia politycznego daje sobie radę w życiu. Poparcia udzielił kandydatowi także Jerzy Florek. Chwaląc Szymonika mówi, że ma on zdolności i wykształcenie, a także doświadczenie, które pomoże w dobrym, ekonomicznym zarządzaniu miastem, któremu nie potrzeba parków, fontann, a firm dających dobrze płatną pracę mieszkańcom. Florek liczy na to, że mieszkańcy skorzystają z prawa wyborczego i pójdą do urn wybierając dobrze.


 


Komentarze
1 2 3 4 ... » »»

Strona: 1/14 Wyświetlaj po:

~takowa
Miastu potrzebny jest człowiek z politechnicznym wykształceniem czyli bardzo konkretnym, myślącym, menedżer. Mieliśmy przez 4 lata "politologa" i pożal się boże "prawnika" po KUL-u(uczelnia powinna się wstydzić za wypuszczenie takiego absolwenta, dyskredytacja znajomości prawa przy budowie masztu) to nam wystarczy! Okazał się żyrantem nieprzemyślanych decyzji a w wydatkowaniu publicznej kasy nie miał równych. Gdy brakowało mu naszej kasy z podatków sięgał bez opamiętania po kredyty czy emisję papierów dłużnych. Dlatego, oprócz długów miasta i marnego wizerunku na zewnątrz nie mamy co wspominać! Dobry gospodarz potrzebny miastu od zaraz!
Dodano: 26  Sierpnia  2018  11:02:28
~jaki
Czy to prawda, że Darek Parys będzie kandydował?
Dodano: 26  Sierpnia  2018  10:50:13
~Jacek
myślę że najbardziej zabolałaby pis kandydatura Parysa wieloletniego dyrektora biura Sagatowskiej....
Dodano: 25  Sierpnia  2018  23:30:32
~idobra
I bardzo dobrze!
A.Szymonik to kandydat, który jest w stanie wygrać wybory i zostać prezydentem StWoli. Nie wierzę, że jakiś inny kandydat może mu zagrozić. Nawet obecny prezydent już sie ludziom nie podoba. Ludzie powoli przejrzeli na oczy i widzą brak pomysłu na miasto obecnie rządzących, te rosnące długi i ciągłe festyny... Jest więc nadzieja, jeśli frekwencja będzie naprawdę wysoka, że nastąpi faktycznie dobra zmiana! Tego życzę wszystkim.
Dodano: 25  Sierpnia  2018  23:12:31
@czubek
Zadłużenie nie jest straszne? Żartujesz, prawda? Od przyszłego roku wszystkie opłaty i podatki w górę, żeby starczyło na obsługę kredytu...
Dodano: 25  Sierpnia  2018  22:54:14
~Olo
ten debil z pisu to hejter wielonickowy pod moimi postami pisze się z małej litery a ja z dużej i mam w doodzie pis
Dodano: 24  Sierpnia  2018  17:56:55
~Wuj Dzidek
Gościa szanse na sukces spadły niemalże do zera, jak się otoczył takimi "artystami".
Dodano: 24  Sierpnia  2018  14:13:09
~z internetu
Nie doszło do finalizacji zakupu korwet bo Maliniak pojechał do Irlandii zamiast do Australii.
Dodano: 24  Sierpnia  2018  12:43:12
~medyk
PO to był nowotwór łagodny ... PiS to nowotwór ZŁOŚLIWY ):
Dodano: 24  Sierpnia  2018  12:27:37
~stalowy
Drugiej Japoni nie zbuduje,
Dodano: 24  Sierpnia  2018  11:30:23
~awięc
Dla obrońców naszego 'weksla dłużnego" nie ma żadnych moralnych barier by kłamać tak jak to robi ich szef łącznie z tym z W-wy. To nie pierwszy raz już czytamy, że "spadek" długów w wysokości 200 mln zł to zasługa prezydenta... Szlęzaka! Jak można taki kit wciskać opinii publicznej?. Wpis "Księgowego" odzwierciedla chronologię zadłużania miasta i to w czasie kilku kadencji wstecz. Widocznie "mocodawca" tak każe mówić by powielać kłamstwo dotąd aż ono stanie się prawdą! Widzę, że strach i wstyd ogarnia w kampanii pseudo "gospodarza" skoro nie chce być odpowiedzialnym za bajzel finansowy po 4 latach nieudolnego dryfowania. Sam się zdążył przekonać, że praktycznie nic wielkiego nie uczynił dla mieszkańców poza długami, które pokolenia będą spłacać! Wyborcy miejcie przynajmniej oczy otwarte i nie pogrążajcie miasta w niebycie. Nie wybierajcie szkodnika, kłamcę na szefa miasta!
Dodano: 24  Sierpnia  2018  11:09:25
~Księgowy
Olo jakie 200 młyn po poprzedniku ?
Rzegocki zrobił 10 mln w 6 lat
Szlezak zrobil 62 mln w 12 lat
Czyli Nadbereżny odziedziczył 72 mln długu a sam zrobił
W 2015 wziął 10 mln
W 2016 wziął 18 mln
W 2017 wziął 40 mln + budynek dyrekcji Huty 4,5 mln + poręczenie dla MZB 14 mln
W 2018 wziął 86 mln + poręczenie dla MZK 9,6 mln
Zsumuj sobie Olo i zobacz Olę wziął Nadbereżny. A co jest w spółkach miejskich to tez już niebawem wyjdzie na światło dzienne
Olo sprawdź sobie w wieloletniej prognozoe finansowej ale trzeba umoec czytać pisowski hejterze
Dodano: 24  Sierpnia  2018  10:21:03
~olo
Do hejterow, gegacie o zadluzeniu miasta ale fakty sa takie wszystkie miasta i gminy w POLSCE sa zadluzone po uszy. Nasz miasto jesli chodzi o dlugi to jedno z najmniej zadluzonych miast w POLSCE. Po za tym ten dlug odziedzilismy po poprzedniku prawie 200 milionow zlotych i to sa fakty.
Dodano: 24  Sierpnia  2018  08:39:17
~czubek
Problem z zadłużeniem miasta był by wtedy gdyby nie było z czego spłacać tych kredytów. Wiec opozycja chcąc odwrócic kota ogonem - straszy ludzi zadłużeniem miasta. A tu nie zadłużenie jest straszne - bo tak robi każdy , od kowalskiego poczynając , biorąc tv na raty , czy miasta (Rzeszów jest na minusie 730 mln) tylko stan kiedy miasto nie osiągało by dochodów i nie mogło go spłacać. Osiaga , splaca wiec nie ma problemu. Tutaj trzeba pochwalić obecnego prezydenta że ma odwagę podejmować takie trudne decyzje, a nie chowa sie w romie byle tylko kadencja przeleciała i co miesiac na konto spłynęło.
Dodano: 24  Sierpnia  2018  08:26:38
~123
~Olo powtarzasz się mongole.Wymyśl coś lepszego jak chcesz zabłyszczeć.
Dodano: 24  Sierpnia  2018  07:23:49
~Do czubek
Czubek ten realizuje dobrze i skutecznie ale zadłużenie miasta !!
Dodano: 24  Sierpnia  2018  00:03:12
~czubek
Kazdy kandydat na prezydenta ma jakis plan na swoją kadencje. Pozniej sie okazuje ze to był pic wyborczy, ktory przewaznie jest uskuteczniany w romie itd. Obecny prezydent przedstawił plan i go realizuje a nawet robi wiecej. Co ten niby kandydat ma w planach ? Prosimy o scenariusz kandydatury. To istotne bo chce wiedziec co "on" bedzie robił jak wygra ?
Dodano: 23  Sierpnia  2018  22:10:03
~ananas
Po pierwsze: Nie chce być politykiem i nie chciałby nim być to dlaczego startuje z list PO ? I czemu chce być prezydentem skoro to posada stricte polityczna ? Lanie wody i tyle ale, ten co nie umie czytać między wierszami da się na to nabrać. Po drugie : Ma plan , tak ma plan ale nic nie wiadomo co w tym planie jest. A jak wiadomo każdy z nas ma plan/y jedne są wdażane w życie a inne tylko w sferze marzeń.
Dodano: 23  Sierpnia  2018  19:41:55
~no name
Sama geriatria ze śmietnika historii.
Dodano: 23  Sierpnia  2018  17:56:49
~Olo
~123 miała rację to za co ma przepraszać, dziękuj jej za to, że się wstydzi za ciebie czopku
Dodano: 23  Sierpnia  2018  17:41:08
~123
Czy Czwarno przeprosiła już mieszkańców Stalowe Woli?
Dodano: 23  Sierpnia  2018  17:11:40
~olo
Do hejtera ktory obrazil wielkiego komentatora ''olo'' lemingu ucz sie od ''olo'' i dziekuj mu za jego inteligentne komentarze. Bo jak czytam wypociny lemingow, hejterow to sie zastanawiam skad tacy pozyteczni idioci sie biora w naszym miescie. Ale jestem pewny ze to debile z WALENIZMU jak ich SZLEZAK nazywal POZYTECZNI IDIOCI.
Dodano: 23  Sierpnia  2018  16:16:11
~2 kadencja
I wszystkie obietnice pana prezydenta z kampanii są realizowane w przeciwieństwie do pana szlezaka pan prezydentobobieca to robi wszystkie inwestycje które wymieniłem są realizowane wystarczy się przejść i zobaczyć jeszcze trzeba rozbudować lotnisko w turbii na wzór jasionki
Dodano: 23  Sierpnia  2018  15:43:59
~2 kadencja
Pan premier był w zespole który negocjował wejście do unii i to prawda poczytaj na wikipedii zanim napiszesz
Dodano: 23  Sierpnia  2018  15:40:32
~medyk
Masa to masa, nie musi być do kwadratu. Raczej ma już kwadratową głowę od tego, co jej się tam wciska.
Dodano: 23  Sierpnia  2018  15:40:22
~@2 kadencja
Podobno Kaczyński obliczył wzór na teorię politycznej bezwzględności:
ELEKTORAT RÓWNA SIĘ CIEMNA MASA DO KWADRATU.
No i ty jesteś tego zdecydowanym dowodem.
Dodano: 23  Sierpnia  2018  15:38:40
~@2kadencja
A przecież nie kto inny jak sam Morawiecki podsadzał Wałęsę by przez płot skoczył a "Solidarność" Kaczyński zakładał. ;)
Dodano: 23  Sierpnia  2018  15:32:36
~2 kadencja
Ja nie lubię flagi ale pieniądze można brać niech inne państwa robią na nas dlatego że nam nie pomogli podczas wojny tyle w temacie
Dodano: 23  Sierpnia  2018  15:32:13
~2 kadencja
Nie znasz wzrostu gospodarczego pan prezydent nie tylko się lansuje ale też robi pożyteczne rzeczy pamiętajcie hala dworzec w Rozwadowie budowa już ma ruszyć tak jak rynek w Rozwadowie komunikacja i nowe autobusy ile rządził pan szlezak to pan nadberezny też zasługuje na tyle lat to dopiero porównamy te pieniądze się zwrócą naprzyklad stacja PKS i PKP połączona z galerią handlową
Dodano: 23  Sierpnia  2018  15:30:42
~@2kadencja
Nie "prezydent umie się zakręcić aby uzyskać środki" tylko "sami swoi" muszą się wspierać. A te środki pochodzą przecież ze znienawidzonej przez nich Unii Europejskiej gdzie wyciągają po nie łapska. Przecież nie Kaczor im daje. A flagi nadal nie ma!!!
Dodano: 23  Sierpnia  2018  15:30:15
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe