Miasto bierze się za powiatową ulicę Jagiellońską

Image

Dlaczego miasto chce za własne pieniądze zająć się nieswoją ulicą? Czy nie ma własnych zadań, za które trzeba się zabrać? O to pytał jeden z radnych miejskich podczas sesji Rady Miasta.

Prezydent z tego zamiaru tłumaczył się radnym. Miasto przygotowuje się do dużego zadania: rewitalizacji Rozwadowa. Przebudowie ulegnie między innymi budynek Sokoła, zmieni się cały Rynek i przyległe tereny.

- Oczywiście nie wyobrażamy sobie aby tylko zrobić to otoczenie centralne bez tych pilnych potrzeb remontowych, modernizacji dróg, które są tam bardzo oczekiwane przez mieszkańców. Ta zmiana jest przygotowaniem do aplikacji o środki zewnętrzne. Technicznie nadajemy jeden numer drogi łącząc w jednym przebiegu ulice: Kopernika, Poprzeczną, Kochanowskiego. Do tego projektu dołączamy również ulicę Jagiellońską. To jest ulica powiatowa, potrzebna jest zmiana techniczna zapisów uchwały, która pozwoli na przystąpienia Miasta Stalowa Wola do pozyskania środków na modernizację tych ulic. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to na wszystkie te ulice posiadamy prawomocne pozwolenie na budowę- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Radny Franciszek Zaborowski z przekąsem zapytał ile miasto musi jeszcze pożyczyć pieniędzy z banku żeby wykonać i poprawić ulice powiatowe.

- Ulica Jagiellońska jest ulicą powiatową, podobnie jak ulica Dąbrowskiego. Myślę, że powiat sam powinien poprawić swoje ulice, my wystarczająco dużo zrobiliśmy– skwitował Zaborowski.

Prezydent uważa, że Jagiellońska jest tylko formalnie ulicą powiatową.

- Można zadać pytanie: jaki ona ma cel ulicy powiatowej? Czy ona ma charakter drogi powiatowej, czy charakter typowej lokalnej drogi. Jakby przyszło do uporządkowania dróg i byłby pan organem zewnętrznym, jak by pan przyporządkował tę drogę?- pytał prezydent.

Franciszek Zaborowski nie był jednak przekonany, czy miasto powinno wykładać pieniądze na nieswoje zadania. Radny wyjaśnił, że drogi powiatowe to są te drogi, które łączą gminy, kiedyś miały też funkcję militarną, bo dochodziły do węzłów kolejowych. I tak też właśnie droga, o której mowa łączy się z ulicą Dąbrowskiego. Radny uważa, że nie należy zajmować się zadaniami, które należą do innych.

- Możemy patrzeć jak z tego powiatowego stołu na tego typu drogę coś „spadnie”, albo możemy wziąć sprawy w swoje ręce, licząc na dofinansowanie, na modernizację. Jeszcze raz podkreślę, że niesprawiedliwe i niezrozumiałe dla mieszkańców osiedla Rozwadów byłoby przystąpienie do olbrzymiego programu rewitalizacji Rynku, inwestowania w przestrzeń publiczną bez załatwiania podstawowych spraw, które dotyczą funkcjonowania tego osiedla. I to jest kwestia dróg, odwodnienia, infrastruktury- mówi prezydent.

Ostatnio w tamtym rejonie wiele się działo. Remontowane są drogi i modernizowane uliczki. Prezydent nie wyobraża sobie, by zostawić jakieś fragmenty dróg i pozbawić ludzi możliwości godnego życia. Przy okazji rewitalizacji w Rozwadowie wiele się jeszcze będzie zmieniać na plus. Rozwadów odzyska swój blask i będzie dumą Stalowej Woli. Remont Jagiellońskiej jest konieczny chociażby z puntu widzenia estetycznego i wizerunkowego. Trudno byłoby wyremontować wszystko wokół i zostawić jedną, w kiepskim stanie ulicę. Miasto w przyszłości czekają remonty także innych dróg, chociażby ulicy Bełżyńskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rozw

Rynek Rozwadowski ma byc rynkiem jak w przewazającej wiekszosci innym miast tzn. wieszosc drzew do usunięcia, pozostawić kilka ladniejszych odmian i mozna zrobic nadsadzenia drzew niskopiennych. Prosze zobaczyc na archiwalnych fotografiach jak wyglądał rynek przed wojną. Jak komuś sie marzy zalesiony srodek miasta i połacie zieleni (" z przechowalnią w krzakach dla dreszczy") to kilka kroków dalej jest park w Charzewicach !!! Paradoksalnie cała stalowa jest otoczona lasami.

rozwadowianin

art2deco

Ile ta droga kosztuje, mniej od poprzedniej?

~rozwadow59

Mi sie podoba tak jak jest,nie chce nowego rynku calego w kostce betonowej bez drzew.Nie zaglosuje w wyborach na Nadbereznego,bo nie podobaja mi sie jego pomysły.To dzieciak,tylko place zabaw budowal by.Rozwadow potrzebuje odmalowania kamienic w starym stylu i jeszcze trzeba asfalt zamienic na kamienie jak bylo dawniej.

~J~

Tyle czasu minęło, a wy nadal nie potraficie zmienić zdjęcia, bo to akurat przedstawia inną ulicę.

~aaa

czlowieklu rozwadow zyska dawnyblask bedzie nowy rynek dworzec wreszcie ktos zajal sie tym sentymentalnym dla naszego miasta miejscem

~Basia

Układ komunikacyjny we wrześniu, a kandydat opozycji totalnej na prezydenta kiedy? Miał być w marcu potem kwiecień - maj mówili, potem że pod koniec wakacji, albo jak będzie znany termin wyborów. Mamy sierpień, termin wyborów znany, a kandydata nadal brak.
Co jest?

~DO GAMONI

A czy to ważne jaka jest ulica na zdjęciu ? Czy wazne jest że pakujemy kase w rozwadów gdzie nic sie nie dzieje i dziac nie będzie ? Zrobią o rewitalizacji dla picu 2 -3 pikniki i bedzie reszta stała i niszczała.

~@VGH

Widać nikt z po za obecnej władzy nie chce sprzątać tej stajni augiasza wiec i kandydata nie ma. Niech ten który nawarzył długów teraz niech je spłaca.

~Stalowiak

Weście się lepiej za Wyszyńskiego w centrum miasta. Dzieci jak do szkoły idą się potykają. Już nie mówiąc o tych chamach co autami jeżdżą .

~XYZ

Na zdjęciu pokazana jest ulica Kościuszki.

~Julia

to dobrze że miasto się bierze.......a kiedy się zabierze za ulicę Posanie

~Julia

to dobrze że miasto się bierze.......a kiedy się zabierze za ulicę Posanie

~jasio

jagielonska to se litvini powinni wyremontować a nie jagodziarze

~VGH

Zadam jedno pytanie: kiedy opozycja zademonstruje kandydata na prezydenta. Termin wyborów ogłoszony!
Nikt spod spódnicy nie wyfrunie?

wyborca

W Rzeszowie piłsudczycy chcieli zabetonować cały plac Wolności. Do wycięcia poszłoby 200 drzew. Powód: zamarzyły im się defilady wojskowe pod pomnikiem Piłsudskiego na Kasztance. Na szczęście ratusz powiedział stanowcze NIE. Jednak miasto zawarło kompromis z piłsudczykami. Pomnik Piłsudskiego na Kasztance na placu Wolności powstanie, ale do wycięcia idzie 20 drzew, żeby monument był dobrze widoczny z ulicy dla samochodów.

Teraz trzeba ocalić te 20 drzew. Ludzie potrzebują drzew, cienia i zieleni, a nie betonu.

Żeby postawić pomnik, wcale nie trzeba wycinać drzew.

Jest też możliwa inna lokalizacja - zgodnie z ustawą powinien zniknąć pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej. Miasto nie chce go usunąć, ale i tak będzie musiało. Na miejscu komunistycznej rzeźby może stanąć Piłsudski na Kasztance.

A w Stalowej Woli tnie się drzewa na potęgę.

~J~

Mają remontować Jagielońską a zdjęcie dajecie ulicy Kościuszki.

~kreska

a na zdjeciu to jest niby Jagielońska?

~waldek b.

Jak słysze słowo rewitalizacja to juz Lucek szykuje nam wycinke drzew zwana porzadkowaniem zieleni zeby ludzie nie wiedzieli o wycince.Znalazłem takie słowa-zmieni się cały Rynek i przyległe tereny.-Według mnie prezydent szykuje nam wycinke wszystkich drzew na rynku ,bo taki jest trend w całej Polsce.Po drugie jak on to mowi wycinka jest ze wzgledu na bezpieczenstwo mieszkancow.Ja wole byc w niebezpieczenstwie nie boje sie ze przygniecie mnie drzewo.Z tego co wiadomo mieszkancy byli przeciwni zmienie rynku na pusty betonowy plac z posadzonymi kijami wokoł niego.Moze tez inni maja dosc głupich pomysłow prezydenta?

~awss

ale wieprzki przykorytne powiatowe razno siedzą przy korycie i za pierdzenie w stołki kasują po 10 kawałków miesięcznie - powiat i cała ta przykorytna banda istnieje tylko i wyłąacznie po to by doić i żerować na kasie podatnika w zamian nie dając nic - wydział komunikacji zmieściłby się w 3 pokoikach magistratu - jaki sens jest w utrzymywaniu tych nierobów z zarzecznym na czele ???

~csa

"Prezydent uważa, że Jagiellońska jest tylko formalnie ulicą powiatową." to jakaś żenada panie nadbereżny. co ty pleciesz? takim myśleniem to wszystko sponsorujmy powiatowi. jakbyś ze swoich miał płacić to może byś zmądrzał i spoważniał.

~Mieszkaniec

.... a na Ukrainie tyle dróg i ulic w opłakanym stanie ... i co z tego, ze PiS dał " swojego " Nowaka i ( 68 + ostatnio100 mln euro ) = 168mln ??? .... weźmiemy kredyty i damy 100X tyle - mamy gest... być hojnym, fundować coś innym, nie liczyć się z pieniędzmi : Rząd PiSu zawsze miał szeroki gest, więc wszyscy się bawią na jego koszt ( czytaj: na koszt Narodu )