Czy blok przy Poniatowskiego 11 doczeka się większego parkingu?

Image

Stary, kruszący się asfalt, z którego został wykonany wiele lat temu parking przy ul. Poniatowskiego 11 wymaga wymiany. Czy mieszkańcy doczekają się jego poszerzenia?

Przy blokach na ulicy Poniatowskiego, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Działkową do ronda przy Lidlu są duże parkingi. Przy Poniatowskiego 11 parking jest malutki i zniszczony.

Podczas sesji Rady Miasta radny Daniel Hausner podkreślił, że Spółdzielnia Mieszkaniowawymienia obecnie nawierzchnię obok garaży przy blokach nieparzystych na ul. Poniatowskiego (3,5,7). Przestrzeń, która teraz jest brukowana służy nie tylko jako plac manewrowy do garaży, ale jest także wykorzystywana jako parkingi. Radny zauważył, że otoczenie bloku przy ul. Poniatowskiego 11 (blok MZB) w porównaniu z sąsiednimi budynkami odstaje wizerunkowo i użytkowo. Jedenastka jako jedyny wśród 4-piętrowych bloków ma wiekowy parking wykonany zasfaltu, a teren obok garaży wyłożony jest starą trylinką. O to, kiedy mieszkańcy bloku doczekają się remontu spytał prezydenta Daniel Hausner.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny powiedział, że miasto mogłoby w najbliższym czasie wykonać nową nawierzchnię parkingu po obecnym obrysie drogi, jednak w jego ocenie wykonanie modernizacji w takim zakresie prac mija się z celem.

- Po analizie technicznej jeżeli, mamy tam inwestować około 150 tys. zł na zmianę nawierzchni, to warto by było poprawić funkcjonalność tego parkingu, dokonać większych wcięć w przestrzeń tak aby samochody były mocniej schowane i żeby było więcej miejsc parkingowych. To wymaga niestety procedury zbliżenia się do sąsiedniego budynku. Potrzebne będzie wykonanie projektu. Będę rekomendował to tak, że jeśli mamy to zrobić, to zróbmy to dobrze tak, aby nie była to tylko kwestia zmiany nawierzchni.Zróbmy to w sposób docelowy żeby poszerzyć ten parking– mówi Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~buhahaaa

z tego wynika ze w tej kamienicy sami menele i pijanstwo non stop to po co im parking??????? lepiej ławeczki i stoliki pod klatkami....umiech)))))

~iks

Do mieszkańca;jaki parking jak można patrzeć na żuli na ławce pod blokiem.Wczoraj odwudziestej drugiej babcia która powłuczy nogami piła piwo ,a póżniej udaje że jest chora i ląduje w szpitalu zajmując miejsce ludziom ciężko pracującym.Dziś ogodzinie14 trzydzieści piją przed klatką i gdzie jest policja?

~mieszkaniec

Parkingu? Ja sie pytam gdzie ten parking? Pod ziemia?

~obserwator

jazda rowerem czerwonym i uderzając w tył głowy drugą osobę podlega pod napaść i to jest karalne

~z 13

parkingi pod blokiem i te pod garażami powinny być razem połączone to by i wygląd sie zmienił i miejsc parkingowych by przybyło. a tak to nadziubane wszyskiego i mało efektywnie.A najlepiej gdyby tych garaży nie było to i pergole smietnikowe by pod 13 mozna ulokować gdzie indziej a nie pod oknami mieszkań.Drzewek jest wystarczjąco tak jak i gołebi które oprócz miernej dekoracji to głównie "osrywają" parapety i samochody.Panie z 13 (Koz.b) skończ to dokarmianie swoje bo męczysz tylko te ptaki (one maja swój naturalny pokarm) a nie chlebem "starym" wątroby im wykańczasz.

~oobserwator

ja też widziałem tego pana od samochoodu i roweru jak ludzi dziś obrażał taki powinien iść na leczenie dobrze że został zgłoszony popieram

~adam

Nie chodziło mi o atak na Panią Luczarczyk (nawet tej Pani nie znam)tylko o sprostowanie informacji na stronie.Pan radny Hausner jak by się troszkę pofatygowal to taka informacja kto jest zarządcą bloku widnieje na tablicy z nr bloku.A jeżeli chodzi o zarządce to zawsze można zmienić decyzją wspólnoty(wystarczy tylko chcieć)

~sąsiad

Ten człowieczyna już został zgłoszony i jest pod obserwacją.

~bolo

zapomniał pan od czerwonego roweru i samochodu przy bloku nr 11 jak zatakował przechodnia w tył głowy jadac rowerem

~żwirkowiec

Zapraszam lokalną prasę, telewizję na parking bloku nr 9 przy ul. Żwirki i Wigury. Pokażcie i opiszcie jak wygląda tam parking samochodowy. Ciasnota niesamowita! Sytuacja woła o pomstę do niebios. Taka paranoja parkingowa nie powinna mieć miejsca w XXI wieku. Urzędnicy Spółdzielni Mieszkaniowej mają właścicieli aut i mieszkańców tego bloku daleko w d..ie! Najwyższy czas "urzędasy" ze SM wziąć się za robotę!

~bolo

pan od czerwonego roweru i samochodu przed blokiem nr 11 potrafi tylko ludzi wyzywać bo myśli że jego parking ciągle nie raz pod włypem alkoholu kierował rowerem lub samochodem

~ja !

Panie Prezydencie w swojej wypowiedzi twierdzi pan ze, aby wykonać parking trzeba będzie zbliżyć się do sąsiedniego budynku. Uważam jednak że gdyby pan był na tym parkingu i widział jak to wygląda to zauważył by pan że,od sąsiedniego budynku należy się oddalić a nie do niego zbliżać się.

~tadek66

Juz kiedys pisałem,auto na parkingu to swieta rzecz .Wlasciciel moze tylko wyjechac.Moze takie auto stac latami co komu do tego,jest oplacane a ze nie jezdzi to lepiej bo nie kopci.Jak komus sie nie podoba i chce cudze wraki przestawiac to wlasciciel albo osoba znajaca wlasciciela ma prawo łapy odciac takiemu szkodnikowi.Zdarza sie ze emeryt trzyma w aucie cale swoje oszczednosci .

~kierowca

Brakuje miejsc parkingowych a przy Centrum 4 , przed Delikatesy Centrum stoją 2 wraki, zwężając wyjazd, zasłaniając widoczność, zajmując miejsce klientom i pracownikom i mieszkańcom. Jak długo jeszcze? Nikogo to nie rusza? Może prasa sie zainteresuje? Może kampania wyborcza?

~Samsung

Rozdajmy ludziom konstytucje ! Zasypmy parking i posadzmy drzewko w trzy osoby. A na końcu niech płoną znicze !

~@mieszkaniec

@mieszkaniec, a dlaczego o sądzeniu drzewka nie piszesz. Czyżby ostatnio ktoś też sadził jedno drzewko w trzy osoby?

~sąsiad

Panie Adamie Uczarczykowa-zarządczyni bloku11 pozwoliła jednej rodzinie rodzinie malować meble od strony balkonów i twierdzi że to normalne.Ta rodzina nawet nie przeprosiła mieszkańców za zapylone okna od farby olejnej.Uczarczykowa twierdziła twierdziła że pył idzie w ziemię.Panie Adamie jeżeli dalej będzie taka zarządczyni to ten blok się zawali.

~zaporoznik

Ja tez widze nieraz jak sasiad pije piwo i potem gdzies jedzie ,ale nie bede donosil.Jego sprawa jak wpadnie po pijaku na milicjantow to zaplaci mandat.

~mieszkaniec

Proszę państwa nie martwcie się parkingiem tylko ludzmi pijącymi pod blokiem.Niektórzy piją piwo i wsiadają do samochodu i jadą do swoich rodzin lub na zakupy,trzeba takich zabujców wyeliminować najpierw.Tym trzeba się zająć najpierw.

~bolo

Do Adam pani Łuczarczyk dba o własną kieszeń a nie o mieszkańców bloku ona nawet nadzór budowlany miała gdzes

konspirator

Beton beton ja chce beton

~adam

Jeżeli chodzi o ścisłości to blok 11 jest pod zarządem pani Luczarczyk a nie MZB !

~jasio

architekta

~jasio

najpierw powiesić za jaja tego miejskiego arhiteka co był wtedy potem na jego koszt poprawic

~stach

Podobny, ogromny problem parkingowy istnieje przy bloku mieszkalnym przy ul. Żwirki i Wigury 9. Na 50 mieszkań w owym bloku, istnieje parking tylko na 10 szt. aut. Mimo od dwóch lat interwencji w Spółdzielni Mieszkaniowej - nie ma żadnego, zupełnie żadnego efektu. Metoda "spychajłowa". Zapraszam "specjalistów" ze SM, by zobaczyły jakie są parkingi przy blokach nr 7, 5, 3 przy tej samej ulicy. Trochę chęci i zaangażowania SM w parkingowy problem mieszkańców tego bloku. Panie Prezesie SM w Stalowej Woli, gdzie mam zaparkować swoje auto?

~Mieszkaniec

Powinna tu się zjawić opozycja totalna stalowowolska i w ramach protestu zapalić ze 2 znicze.

~bolo

z takim zarządem wspólnoty nigdy się nie doczeka parkingu co więcej zarzadczni nie dba o stan budynku a kominy w bloku 11 są popekane drug sprawa zastawianie rowerem czerwonym przez lokatora miejsca parkingowego oraz wieczne zastwianie disjazdu do bloku uniemozliwajace wjazdu no MZK czy służbom ratunkowym

~bolo

z takim zarządem wspólnoty nigdy się nie doczeka parkingu co więcej zarzadczni nie dba o stan budynku a kominy w bloku 11 są popekane drug sprawa zastawianie rowerem czerwonym przez lokatora miejsca parkingowego oraz wieczne zastwianie disjazdu do bloku uniemozliwajace wjazdu no MZK czy służbom ratunkowym

~Adam

Najlepiej wyciąć drzewa i zalać betonem.