3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach

Image

Nieruchomości to obecnie jedna z niewielu bezpiecznych inwestycji. W zależności od wybranej strategii możliwe jest inwestowanie długoterminowe, krótkoterminowe oraz flipowanie mieszkań. Którą opcję wybrać?

Wynajem długoterminowy

To najczęściej spotykany sposób inwestowania w nieruchomość. Kupujemy mieszkanie, a następnie wynajmujemy je na parę lat. Zyskujemy comiesięczny, stały dochód, którym jest czynsz płacony nam przez osoby wynajmujące. Warunkiem jest znalezienie odpowiedniej osoby. Musi ona nie tylko mieszkać w naszym lokalu przez kilka lat, ale też systematycznie płacić należności. Dobrym miejscem na tego rodzaju inwestycję są nieruchomości położone w pobliżu dużych zakładów pracy czy uczelni. Spokojne osiedla z infrastrukturą sprzyjającą rodzinom z dziećmi również będą odpowiednie do tego celu. Koszty zakupu mieszkania możemy pokryć z własnych środków lub sfinansować kredytem bankowym. Wówczas czynsz przeznaczony będzie na spłatę rat. Stopa zwrotu z inwestycji nie jest może ogromna, ale stanowi bezpieczny, pasywny dochód.

Wynajem krótkoterminowy

Ten rodzaj inwestycji wymaga większego zaangażowania. Administrowanie nieruchomością może zająć sporo czasu. Kupione mieszkanie wynajmuje się na kilka nocy, a nawet na jedną dobę. Jest to opłacalne, jednak nie ma gwarancji ciągłości wynajmu. Taka strategia jest opłacalna w miejscowościach typowo turystycznych, w pobliżu lotnisk i szlaków komunikacyjnych. Lokalizacja nieruchomości odgrywa tu kluczową rolę. Chociaż dochód w skali miesiąca będzie znacznie większy, niż w mieszkaniu wynajmowanym długoterminowo, istnieje ryzyko braku lokatorów, a co za tym idzie: zysku.

Flipowanie mieszkań

Flipowanie mieszkań to zakup nieruchomości za niską cenę, wyremontowanie jej i szybka sprzedaż. Aby było to możliwe, konieczne jest trafienie na tzw. okazję i szybkie zgromadzenie pieniędzy potrzebnych do zakupu. Potrzebna jest również sprawna ekipa remontowa. Ten rodzaj inwestycji pozwala na szybkie osiągnięcie sporego dochodu.

Gdzie szukać nieruchomości w okazyjnej cenie?

Tanie mieszkania najłatwiej znaleźć na różnego rodzaju licytacjach i przetargach, organizowanych przez komorników, syndyków czy gminy. Listę takich przetargów znaleźć można na stronie Listaprzetargow.pl. Uważne śledzenie ich i gotowość do działania to szansa na znalezienie taniego lokalu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.