Nowy układ komunikacyjny już we wrześniu

Image
[mini] Fot.: Fb Stalowa Wola z lotu ptaka/ Rafał Bieńkowski [/mini]

Wkrótce cały układ komunikacyjny w rejonie ulic Solidarności, Grabskiego, Energetyków będzie w pełni funkcjonował.

Wielkie remonty i przebudowa ulic prowadzących do strefy przemysłowej zbliża się ku końcowi. Prace idą zgodnie z harmonogramem.

- Na początku tygodnia odbyły się odbiory Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego pod względem wiaduktów kolejowych. W tej chwili czekamy na prawomocną, pozytywną decyzję dotyczącą oddania do użytkowania tego obiektu. W tej chwili jest już oddane, w pełni przejezdne rondo turbinowe w ulicy Energetyków. Obecnie trwa przygotowanie przejazdu pod wiaduktem drogowym i pod wiaduktem kolejowym. Te prace powinny się zakończyć początkiem września. Wtedy będzie odbiór- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ta ważna z punktu gospodarczego część miasta będzie mieć dogodne dojazdy do strefy. Wszystkie prace powinny zakończyć się za miesiąc.

- Mam nadzieję, że do końca września cały system nowego układu komunikacyjnego ulicy Solidarności, Grabskiego, Energetyków będzie funkcjonować- zapewnia prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~olo

Do nindzuu, masz duzo racji nie bylo lepszej partii w POLSCE po 2 wojnie swiatowej jak PIS i beda rzadzic przez najblizsze 50 lat masz to zagwarantowane. PIS nie tylko ma na wzgledzie dobro POLSKI ale najbardziej dobro POLAKOW. To PIS wzial za morde zlodzieji VATu i co roku odzyskali 30 miliardow zloych dzieki czemu nie ma w POLSCE glodnych dzieci. Gdyby przy korycie dalej pelo bylo zlodzieje dalej okradali by POLAKOW z VATu.

Nindzuu

~Polak mały twoje modły zostały po czesci wysłuchaneumiech bo według mnie PO nie ma realnych szans nie tylko wrócic do władzy co chocby miec minimalny wpływ na losy polski jako opozycja bo do tego nawet sie nie nadają. Nie jestem jakims zwolennikiem PiS ale na kogo głosowac?tylko ta partia jako tako ma na wzgledzie dobro Polski...

~Polak mały

Codziennie rano modlę się o dwie rzeczy
- żeby złodzieje z PO nigdy więcej nie doszli do władzy
- żeby Polską rządzili ludzie którzy rozumieją że tylko sami możemy sobie pomóc,
Zrozumcie że nikomu w UE nie jest na rękę silna Polska dlatego popierają oPOzycje

~do lipa

Ten prezes który wyprowadził Pec i chciał obnizyc stawki ciepła dla mieszkancow został zwolniony przez Szlezaka pod pretekstem takim że nie chciał kredytować SBM i SM i zastapiony magazynierem Szymonikiem, a moze powiesz mi za czyich rządów były przekrety z wekslami na szkode Pec? Wszystko po to zeby sprzedac zadłuzony Pec Tauronowi, ale juz sie udało bo za duza afera sie z tego zrobiła bo były programy w TV. Nie kompromituj sie człowieku jak nie znasz sprawy.

~Do Lipa

Lipa kłamiesz !!!!!!
To za Szlezaka PEC stanął na nogi bonpoprsdnicy zrujnowali .
To za Szlezaka PEC przeprowadził najwiecjej prac konserwacyjnych i wymian sieci. Nie kłam inpqmietai karma wraca anpyxha gubi !!!!!?

e2rds

Lipa, jest już po połowie sierpnia, nie kwitnij na jesieni, to teraz występuje taki kryzys, po trzech latach rządów PiS, dla którego najważniejszą sprawą jest przejęcie wszelkiej możliwej władzy, a nie gospodarka kraju, myśl zdrowo i analizuj, rozsądek sam wróci. Najłatwiej ogłupić ludzi rozdawnictwem nie swojego i zabawami.

~Lipa

e2rds. Prawda jest taka że poprzednie nierządy posprzedawały wszystkie zakłady przetwórcze francuzom i niemcom, którzy doją polskiego rolnika na potęgę. Sciągają nawet owoce miękkie z Chin . Niestety takie czasy zafundowały rolnikom rządy liberałów i komunistów za wszelką cenę sprzedające wszystkie gałęzie gospodarki. Kiedys rolnik miał owoce zakontarktowane,a nadwyżki w niższych cenach sprzedawał na miejscowych skupach pośrednikom. Teraz rząd chce wrócić powoli do tego choć będzie to bardzo trudne jak praktycznie cały rynek przetwórczy został oddany w obce ręce. Co nie zmienia faktu że w Polsce jest tanio. A co do sprzedaży Pecu jak tam ktoś wspominał to właśnie wasz Szlęzak chciał go zadłuzyc i sprzedać Tauronowi ale szwindelek się nie udał.

e2rds

Oj Babyboy, gdzieś ty widział takie ceny, popatrz sobie na ceny dla producentów i ceny handlowe i nie pisz takich głupot, masz totalny brak orientacji. Jeśli wyprodukujesz kg owoców za złotówkę, a ja ci dam za niego 50 groszy i musisz mi sprzedać za taką cenę, bo nikt ci nie da więcej i musisz z czegoś żyć, a ja jako handlowiec sprzedam to za 1,5 zł, oczywiście z zyskiem i trzeci to kupi zadowolony, to kto stracił. Nie rób z siebie głupa, spytaj producentów ile zyskują i do czego to prowadzi. Szereg producentów wcale nie zbiera plonów, bo zbieranie jest droższe od sprzedaży, to jaka jest polityka państwa, najlepiej jeszcze tańsze sprowadzić z zagranicy, niech głupi naród cieszy się niskimi cenami, tylko na jak długo. O nośnikach energii nie wspominam bo taki jak ty niczego nie zrozumie na co mają wpływ.

~Basia

Układ komunikacyjny we wrześniu, a kandydat opozycji totalnej na prezydenta kiedy? Miał być w marcu potem kwiecień - maj mówili, potem że pod koniec wakacji, albo jak będzie znany termin wyborów. Mamy sierpień, termin wyborów znany, a kandydata nadal brak.
Co jest?

~Alojzy

No niektórzy nienawidzą PIS`u bo nienawidzą. Tak z reguły, bo im tam tatuś i mamusia w domu mówili. Ale ostatniego 12 lat rządów złodzieskich co rozgrabili polske do zera to nie widzą. Teraz jak ktoś próbuje to pozamaiatać to sie szuka kija do dupy. Proponuje wszystkim komuszkom emigracje jak im tak tu jest źle. Dowidzenia.

Babyboy

e2rds. Tak drożeje ze mięso za poł ceny przez cały rok, a owoce poniżej kosztów produkcji, nie wpominając o bronionym przez Was platfusów maśle.
Człowieku z tej nienawiści do pisu żółć Cię zatopi...

~www

e2rds ja zaglosuje jak wiekszosc mieszkancow na prewzydenta i pis takze piszczie dalej

~Anons

Dobrze ze PO nic nie rozdawało i nierozkradało i tak się dobrze żyło za ich okupacji. Amen.

e2rds

Jak czytam te pochwalne komentarze dla PiS-u to mnie pusty śmiech ogarnia. Wszystko drożeje, dosłownie wszystko, a klakierzy PiS-u klaszczą, głupole klaszczcie dalej, taniec chocholi trwa.
Do "Polak" nie strasz, jak cię te wpisy denerwują to nie wchodź i nie czytaj, "cyt" podał fakty i dlatego to cię ubodło. Gdybyś był faktycznie Polak, ty byś rozsądniej myślał o Polsce i nie przyklaskiwał jak typowy klakier.

~Polak

Cyt policja o tobie wie i nie śpi pamiętaj trollu

~olo

Do cyt, hejterze twoje wypociny to obraza mojej wysokiej inteligencji. Straszyliscie POLAKOW przed wyborami do sejmu i senatu i te strachy to byly zwyczajne wypociny. O tym paliwie to juz od wiosny brednie piszecie a tu nie ma zadnych podatkow, nie tylko nie ma wyzszych podatkow le PIS wszystkie podatki obniza jak obiecal w kampani wyborczej. Za nierzadu pelo pieniedzy starczalo mi do polowy miesiaca a za rzadu PIS pieniadze mi zostaja co miesiac.

~Aaa

Cyt trollu twoje konta na fb są zablokowane to przeniosłeś się tutaj pamiętaj tutaj też nie jesteś anonimowy

~cyt

Prezes TVP rozdaje hojne nagrody, a dziennikarze sztucznie zwiększają swoje pensje. Dzisiaj z kolei Radio Zet publikuje odręczną notatkę Jacka Kurskiego, w której prezes TVP przydziela premie dla dziennikarzy "Wiadomości".
Sytuacja TVP jest fatalna. Zeszły rok zamknięto stratą w wysokości 180 milionów złotych. Dziennikarze opisali trzy sposoby, jakimi dziennikarze telewizji publicznej mogli zwiększyć swoje zarobki. Pierwszy polega na bezprawnym wykorzystywaniu zasiłków chorobowych i pracy na dodatkowych dyżurach podczas zwolnienia. Drugi sposób polega na dopisaniu do kosztorysu programu osób, które nie miały nic wspólnego z jego produkcją. Trzeci sposób to przyznawanie nagród. Z notatki Jacka Kurskiego zaprezentowanej dzisiaj przez Radio Zet wynika, iż Jacek Łęski otrzymał 40 tys. zł, prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk - 20 tys., Joanna Strzemieczna-Rozen – 20 tys., a Marcin Tulicki – 15 tys.

~cyt

Córka polityka PiS została wiceprezesem sądu, mimo miażdżąco negatywnej opinii sędziów
Minister Zbigniew Ziobro powołał na wiceprezesa Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej córkę posła i wiceministra w rządzie PiS. Anna Szwed-Szczygieł objęła stanowisko, mimo negatywnej opinii sędziów.
Córka Stanisława Szweda – wieloletniego posła PiS i wiceministra resortu rodziny w rządzie Beaty Szydło - w 2016 roku została wysunięta na kandydatkę prezesa Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Zgodnie z obowiązującą dotychczas ustawą, minister Ziobro musiał najpierw zasięgnąć opinii sędziów orzekających w tym okręgu.
W październiku ubiegłego roku Szwed-Szczygieł została przedstawiona zgromadzeniu sędziów, jednak zdecydowana większość z nich nie poparła jej kandydatury. Jak podaje portal Oko.press, przeciwko głosowało aż 47 osób, 8 wstrzymało się od głosu, a za było jedynie 11.
Minister mógł wówczas powołać Szwed-Szczygieł tylko za zgodą Krajowej Rady Sądownictwa, jednak nie wystąpił o opinię do KRS. Powołał innego sędziego, który zyskał akceptację i w marcu został prezesem Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Nowy prezes sądu, złożył wniosek o powołanie córki prezesa PiS na stanowisko wiceprezesa. Sędziowie w Bielsku-Białej i prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach ponownie wystawili kobiecie negatywną opinię. Mimo to, Zbigniew Ziobro postanowił powołać Annę Szwed-Szczygieł na stanowisko wiceprezesa

~cyt

Wicepremier Szydło przewozi mamę kilkaset kilometrów na badania. Korzysta z kolumny SOP
Chodzi o podróż wicepremier Szydło i jej mamy Wiktorii na badania oddalone od domu o kilkaset kilometrów. W wyprawie pomagała Beacie Szydło kolumna Służby Ochrony Państwa.

~cyt

Samorządowcy PiS zarobili krocie w spółkach skarbu państwa
Na 164 radnych PiS z sejmików wojewódzkich aż 77 znalazło pracę w instytucjach kontrolowanych przez rząd po 2015 roku. A to nie wszyscy, bo kolejni pracują w jednostkach podległych samorządom.
Przed 2015 rokiem tych 77 radnych zarobiło łącznie 8,2 mln zł (nie licząc diet radnych), co daje przeciętnie miesięcznie 8,9 tys. zł. W 2017 roku zarobili już 20,3 mln zł, czyli prawie 22 tys. zł średnio na miesiąc. Ich zarobki urosły zatem w ciągu dwóch lat o 146,4 proc., podczas gdy przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wzrosło w tym czasie o 9,5 proc. Średnio każdy z nich zyskał w tym czasie 350 tys. zł.

~cyt

Państwo podzieliło się z księżmi rekordowo dużą kwotą
NIK w raporcie podsumowującym wykorzystanie środków z budżetu państwa wskazała, że w 2017 r. na rzecz Funduszu Kościelnego przekazano najwyższą kwotę w historii. 159 mln zł

~cyt

Idzie fala podwyżek. Więcej zapłacimy za gaz, prąd i paliwo
Rachunki za prąd, gaz i paliwo do samochodów mogą w przyszłym roku skoczyć nawet o 200-300 zł rocznie. Wzrost cen energii dla odbiorców indywidualnych to z jednej strony efekt sytuacji na światowych rynkach, ale z drugiej - polityki rządu.
Już 10 sierpnia o ponad 5 proc. proc. zdrożeje gaz. Ceny gazu zostały podwyższone o 5,9 proc. w stosunku do obowiązującej taryfy Niemal pewne są podwyżki cen prądu od przyszłego roku. rachunki za prąd.
Podwyżek nie uda się uniknąć także na stacjach paliw. Rząd wprowadził już opłatę emisyjną, czyli dodatkowy podatek, który razem z VAT wyniesie 10 gr na litrze.

~wasz kapitan

opozycjo pamietajcie jestescie tylko petami haha smiech2

~Bubba

Opozycja kwiczy i kłamstwa wypisuje, co za lemingi...
Kiedy kandydata pokażecie na prezydenta Stalowej Woli? Kiedy skończy się to ujadanie i hejt płatny?

~Ajgo

Nie wiem co tu się opozycja tak siłuje i pierdzi pod nosem. Temat tego ronda i wiaduktu pod torami na strefe był juz za Roma`na Slezaka. Tylko wtedy jak zwykle się nic nie dało zrobić. Teraz sie dało to co źle ? Prosze jezdzić przez przejazd kolejowy jak sie nie podoba.

~edek

Do hejtera ktory zrobil wylicenia dlugu pana prezydenta L.N. Lemingu takie bajki to mozesz dzieciom opowiadac bo tylko idioci w twoje brednie moga uwierzyc. Gdyby to byla prawda co wypociles to juz dawno naszym miastem rzadzil by komisarz. Bo dlugi tez mozna zaciagac do pewnego poziomu wzgledem dochodow.

~jkl

Owszem zadłużenie miasta wzrasta, ale wzrosły też przychody, może w łatwy sposób, bo zwiększono podatki od nieruchomości dla firm. Za poprzedniego prezydenta te podatki były niskie, co można rozumieć dwojako: 1. promocja miasta jako miejsca do inwestowania 2. pozwolenie jednak na wyzysk przez te firmy kosztem miasta.

~jan

Nigdy tak duzo nikt dla mieszkancow nie zrobil jak obecny prezydent i my to wszystko widzimy i wszyscy zaglosujemy na pana prezydenta L.N.

~Meandry

Opozycja, nieopozycja, sropozycja... I tak nic z tym nie zrobicie, możemy co najwyżej głosować i protestować.Cieszyć się że cokolwiek budują, jest gdzie wyjść z dziećmi a nie tylko darcie japy