Męskie okulary przeciwsłoneczne - jaki styl będzie dla Ciebie odpowiedni?

Image

Okulary należą do grupy dodatków uniwersalnych. W zasadzie bez znaczenia jest pora roku, aktualnie obowiązująca moda czy okoliczności – dopełniają praktycznie każdą kreację. Sprawdzamy jaki wybór okularów mają na tę chwilę sklepy wysyłkowe.

U mężczyzn są symbolem pewności siebie, w zależności od fasonu mogą dodać elegancji, przełamać styl sportową nutą lub zaznaczyć upodobanie faceta do klasycznego typu maczo. Futerał na okulary to niezbędnik, zwłaszcza latem. Nie sposób przecenić ich roli, gdy prowadzimy samochód lub wygrzewamy się na słonecznej plaży w trakcie urlopu. Sprawdźmy jaki wybór okularów mają na tę chwilę sklepy wysyłkowe.

Najprostszym rozróżnieniem typów okularów jest styl sportowy i klasyczny. Okulary sportowe mają bardziej opływowy kształt, lepiej dostosowują się do krzywizny twarzy, a ich szkiełka wykonane są w formie łezki. Dzięki temu patrząc pod każdym kątem, nawet w trakcie wysiłku fizycznego, obraz stale jest przysłonięty filtrem przeciwsłonecznym.

Oprawki, zazwyczaj wykonane z elastycznego tworzywa gwarantują, że podczas aktywności okulary pozostaną na nosie, jednocześnie nie będą uciskać skroni i będzie je można bez trudu ściągnąć. Ten bardzo funkcjonalny model ma też swoje walory estetyczne – ciekawie współgra z letnim t-shirtem, koszulką typu polo oraz sportowym obuwiem. My osobiście polecamy okulary sportowe firmy Lozano. Doskonale nadają się do jazdy rowerem, biegania i sportów wodnych.

Obrazek

Okulary klasyczne swoją formą zdecydowanie bardziej przypominają amerykańskie. Szerokie lub wąskie, prostokątne lub okrągłe – wybór należy wyłącznie do nas. Kształt oprawek należy dobrać indywidualnie, w zależności od owalu twarzy. Funkcjonalność wydaje się być tutaj drugorzędna – okulary muszą pasować do stylu. Dobrze komponują się ze skórzaną kurtką, obuwiem męskim typu botki oraz paskiem do spodni z szeroką klamrą. Jednak zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem tej grupy są pilotki. Pierwotnie noszone przez pilotów dwópłatowców szybko przeniknęły do mody użytkowej i przez swój uniwersalny styl pasują do każdej kreacji, od casual po garnitur.

Warto zaznaczyć, że bez względu na styl jaki wybierzesz, liczy się użyteczność. Producenci tacy jak Lozano, Draco, Vinci czy PolarZone oferują swoje okulary w wersji polaryzacyjnej. Są one wykonane z polikarbonu, co nadaje im lekkość i niezwykłą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Soczewka polaryzacyjna natomiast to fantastyczne zabezpieczenie oka przed promieniowaniem ultrafioletowym. Jest ona wykonana w technologii wielowarstwowej, przez co redukuje zniekształcenia oraz odblaski, niebezpieczne w trakcie prowadzenia pojazdów lub uprawiania ekstremalnych sportów.

Obrazek

Fot. W sklepie internetowym Gentle-Man czekają na ciebie setki modeli okularów!

W sklepach wysyłkowych cena sportowych okularów nie przekracza zazwyczaj 20 PLN. Warto zaopatrzyć się w dwie pary, zwłaszcza w przypadku wyjazdu w miejsca, gdzie nie mamy dostępu do sklepów (góry, wyprawy morskie itp.). Cena okularów klasycznych, lenonków lub [b]awiatorów[b], to już znacznie większe spektrum, znajdziemy tu zarówno proste wzory za około 15 PLN jak i modele ekskluzywne, których zakup może wiązać się z wydatkiem nawet kilkuset złotych.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.