Sierż. szt. Krzysztof Parma – Wicemistrzem Górskich Mistrzostw Polski

Zakończyły się Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji. To jedna z klasyfikacji w ramach Tour de Pologne Amatorów. Jej trasa biegła wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Drugie miejsce w tej imprezie zajął sierż. szt. Krzysztof Parma - policjant ze stalowowolskiej komendy.

Wyścigi amatorów, towarzyszące największej imprezie kolarskiej w Polsce, organizowane są od 2010 roku. W Bukowinie Tatrzańskiej do rywalizacji na dystansie 58 km stanęło kilka tysięcy zawodniczek i zawodników, a wśród nich policjantki i policjanci. Obok klasyfikacji generalnej, rozegrane zostały także Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji.

58-kilometrowa trasa biegła krętymi drogami, z wieloma trudnymi podjazdami, w tym słynną Ścianą Bukowina. Spośród panów, jako pierwszy do mety dotarł sierż. szt. Adrian Stempniak z OPP w Poznaniu, zaś drugi był sierż. szt. Krzysztof Parma z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Ciekawostką jest, że panowie „zamienili się miejscami”, bowiem rok wcześniej to Krzysztof Parma triumfował, a Adrian Stempniak był drugi. Jako trzeci linię mety przekroczył sierż. szt. Radosław Wasilewski z KMP w Zamościu.