Rehabilitacja w świetnym stylu. Stalówka pokonała Widzew 3:0

W meczu 4. kolejki II ligi do Boguchwały przyjechał Widzew Łódź, aktualny lider rozgrywek. Obydwie drużyny po ostatnich meczach czuły spory niedosyt. Nasi zawodnicy w szczególności chcieli się zrehabilitować kibicom za ostatnie porażki z Elaną Toruń i Legionovią Legionowo.

Od początku spotkania, licznie zgromadzona publiczność oglądała bardzo dobre widowisko. Początek meczu należał do Widzewa, goście atakowali i pierwszą groźną sytuację stworzyli w 17. minucie. Mateusz Michalski otrzymał podanie, lecz nie wygrał pojedynku z Dorianem Frątczakiem.

Stal od tego momentu przycisnęła i zaczęła stwarzać sobie sytuacje bramkowe, lecz bramkarz Widzewa, Patryk Wolański był górą. W końcówce drużyna gości jeszcze miała kilka dogodnych sytuacji, lecz ponownie nasz golkiper był górą.

Po przerwie goście zaczęli śmielej atakować. W 51. minucie Mateusz Michalski chciał zaskoczyć Doriana Frątczaka, lecz tym razem ponownie nasz golkiper był na posterunku. Widzew atakował, a Stal strzelała. Goście wraz z upływającym czasem coraz bardziej się otwierali, co świetnie wykorzystali zawodnicy Stali. W 62. Minucie, po idealnej wrzutce w pole karne Robert Dadok pięknym strzałem pokonał bramkarza Widzewa.

Goście postawili wszystko na jedną kartę i to ich zgubiło, bowiem 9 minut później ponownie Robert Dadok, po świetnej akcji pokonał Patryka Wolańskiego. Ta bramka dobiła gości. Bezlitosna Stal idąc za ciosem, 3 minuty później podwyższyła na 3:0, a autorem kolejnego pięknego trafienia był Michał Trąbka. Od tego momentu Stal kontrolowała przebieg spotkania i wynik meczu nie uległ zmianie.

Stal Stalowa Wola - Widzew Łódź 3:0 (0:0)

[p]Bramki: Robert Dadok (62, 71), Michał Trąbka (74)

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak - Adam Waszkiewicz, Kacper Czajkowski, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka - Tomasz Żyliński, Robert Dadok (86. Sebastian Łętocha), Przemysław Stelmach (88. Szymon Jopek), Michał Trąbka, Adrian Dziubiński (85. Piotr Mroziński) - Michał Kitliński (76. Andrzej Trubeha).

Widzew Łódź: Patryk Wolański - Sebastian Kamiński, Damian Paszliński, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel (73. Michael Ameyaw), Konrad Gutowski, Maciej Kazimierowicz, Simonas Paulius (66. Kacper Falon), Marek Zuziak (57. Daniel Świderski) - Robert Demjan (68. Daniel Mąka), Mateusz Michalski.

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).