Aplikacje dla sportowców, czyli jak trenować ze smartfonem

Image

Próbujesz schudnąć bez skutku? Zaczynasz regularny trening i potrzebujesz notować najlepsze wyniki? Chcesz, by ktoś pomagał Ci i kontrolował Twoje sukcesy i porażki? Oto kilka aplikacji, które pomogą Ci odnieść wymarzony efekt.

Co na start

Po pierwsze musisz mieć dobre buty sportowe, dużo wody, świetną motywację i smartfona (polecamy szczególnie tego: Samsung Galaxy J3 2016). Z kilkoma aplikacjami na pewno uda Ci się osiągnąć to, co zamierzasz.

Endomondo

To jedna z najbardziej popularnych aplikacji, która powie Ci ile kilometrów przebiegłaś lub przejechałaś rowerem, w jakim zrobiłaś to czasie i ile kalorii spaliłaś w trakcie. W wersji graficznej pokaże Ci też jaką pokonałaś trasę. Obsługa jest banalnie prosta, a cała heca polega na tym, by regularnie móc pobijać swój własny rekord.

Nike+

Aplikacja bardzo podobna do Endomondo, która oprócz pokonanej trasy, spalonych kalorii i czasu, który poświęciłaś na trening da Ci też opcję posłuchania muzyki. Ma bowiem wbudowany odtwarzacz. Nie ma nic przyjemniejszego niż biec przed siebie przy dźwiękach ulubionego albumu.

Z 029

Workout Trainer

To aplikacja dla fanów fitness. Zawiera setki ćwiczeń pokazywanych krok po kroku przez profesjonalnych trenerów. Możesz dowolnie wybierać, które partie ciała chcesz ćwiczyć danego dnia i z całą pewnością – przy tak bogatej skarbnicy ćwiczeń – nie będziesz się nudzić.

7-minutowe ćwiczenia

To świetna opcja dla tych, którzy mają niewiele czasu na treningi, ale wciąż zależy im na trzymaniu formy i choćby minimalnej dawce dziennego ruchu. To gotowe zestawy składające się z 12 ćwiczeń po 30 sekund i z 10 sekundami przerwy.

HIIT

Aplikacja dotycząca coraz popularniejszych ćwiczeń interwałowych. To przeplatanie krótkich okresów bardzo intensywnego treningu z okresami dłuższymi, w których trening jest umiarkowany. Całość trwa do 20 minut i jest niezwykle efektywna. Udowodniono, że ćwiczenia interwałowe są trzykrotnie bardziej skuteczne od tradycyjnego aerobiku.

Z075

Fitsy

To aplikacja, która pozwoli Ci poznać i umówić się z wybranym trenerem na ćwiczenia. Serwis gromadzi miłośników sportu i trenerów personalnych. Trenerzy organizują spotkania, sportowcy zapisują się na nie za pomocą aplikacji. Znajdziesz tu praktycznie wszystkie dyscypliny sportu.

Calorie Counter

Obok samego treningu ważna jest również dieta jaką stosujesz. Z aplikacją Calorie Counter bardzo łatwo będzie Ci obliczyć dziennie zapotrzebowanie kaloryczne i ilość kalorii przyswojonych. Po zainstalowaniu aplikacji będziesz musiała wprowadzić kilka podstawowych informacji dotyczących Twoich wymiarów i tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.

My Fitness Pal

Aplikacja bije rekordy popularności i polecana jest szczególnie tym, którzy koncentrują się na zgubieniu zbędnych kilogramów. My Fitness Pal – podobnie jak aplikacja wspomniana wyżej – oblicza kalorie, daje dostęp do 3-milionowej bazy produktów żywnościowych. Poza tym daje też dostęp do ćwiczeń wzmacniających i kondycyjnych oraz śledzi Twoje postępy w gubieniu kilogramów.

Obrazek Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.