Jak pływać to… po Stalowej Woli

Image

Kilkanaście minut intensywnego deszczu wystarczy, by miasto zamienić się mogło w sieć rwących strumyków.

Deszcz zaczął padać około godz. 15:30, w piątek. Z minuty na minutę było już tylko gorzej. Grzmiało, lało, i znów grzmiało i lało. Czasem wyszło słonko…

Kolejny raz popłynęliśmy na falach pogody. I tak jak zwykle, te same miejsca, strażacy, pompowanie i wyjazd do kolejnego zgłoszenia. Jedni czekali na przyjazd pomp, inni patrzyli jak woda pojawia się ponownie. Ot, taka syzyfowa praca. A ci, którzy odważyli się przejechać samochodem ulicą do błotnika w wodzie, a nie ma mają wersji wyposażonej w osprzęt amfibii, przeważnie kończyli pchając pojazd na skrawek suchego miejsca.

Ot, taki mamy klimat. Tablice rejestracyjne oczywiście jak zwykle do odbioru w komendzie Policji. I tak do następnego deszczu!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Polak

Wyga masz coś do kibiców zobacz lepiej jak stalówka rozgromiła wielki Widzew chwała pilkarzom

~wyga

nadbereżny doprowadziłeś z pis do tego, że w mieście już nie ma prawie normalnych ludzi zostali kibole, patole na zasiłkach i pis oraz emeryci

~jaki?

Nie mogę zrozumieć naszego gospodarza czyli Pana Prezydenta LN, gdy zechce sadzić drzewko w trzy osoby sprasza dziennikarzy i coś tam im plecie, nawija makaron za uszy...i jest konferencja! On uwielbia stać przed mikrofonami, takie cudowne są to urządzenia, które przyciągają go niczym magnes. Gdy miasto tonie w nadmiarze wody prezydent milczy jak kamień przydrożny. Kiedyś po ulewie zrobił konferencję obok "Sezamu" i oznajmił, że już znalazł sposób na odprowadzenie wody deszczowej. Miał ją w/g tamtej relacji odprowadzić za siedzibę bratniego leśnika sadzącego teraz z nim i podleśnikiem jedno drzewko! Nici z tego wyszły. Pytam dlaczego pan nie zorganizował dotychczas żadnej konferencji w sprawie zmiany charakteru ulic na wodne szlaki?

~rolo

Były ostrzeżenia - po co było złomem pchać się na okresowe jeziora i rzeki jak amfibii nie masz . Trzeba było poczekać i fala powodziowa by ustąpiła - ale Janusze w paseratii bedą próbowali .... a póżniej płacz . Czekam do zimy jak pół mertra śniegu spadnie - też się trafia Janusze polskich dróg . . Takie roszczeniowe społeczeństwo ...

~King

Weź się uspokuj jazda, przynosisz wstyd ludzkości jak szczurzy napletek w rosole

~King

Weź się uspokuj jazda, przynosisz wstyd ludzkości jak szczurzy napletek w rosole

~dzizas

~123: a co mnie jakiś Radom obchodzi? Ja mieszkam w Stalowej Woli, a nie w Radomiu

~pigeon

Na żadnym zdjęciu nie widzę pana prezydenta...

~Polak

Dokaldnie Widzew ma budżet większy od klubów ekstraklasy gra demjan król strzelców ekstraklasy brawo stał tylko mistrzostwo

jazda

~ulllu dla twojej wiadomości, to jak by nie problemy finansowe Widzewa, to nie zdegradowali by go z ekstraklasy.

~123

Zalane ulice w Stalowej to żaden wielki problem do mielenia po każdej ulewie. Owszem do rozpracowania, ale popatrzcie np. na Radom - tam dopiero robi się Wenecja po burzy. W stalowej przynajmniej da się przejechać, a w Radomiu w wielu miejscach nawet wysokim dostawczym busem się pływa ponad progi. Jeszcze u nas nie jest tak źle.

~kanalarz

Na kolektorze burzowym konferencja prasowa wypadła by co najmniej marnie. Uj z tym , że są to ciągi komunikacyjne. Jak nie pada to są. Jak pada to się siedzi w domu. Błonia, ścieżki, parki , grzybki. Prezio wie co potrzeba suwerenowi. Szkolenia w wa-wce swoje zrobiły.

~ktoś

Do Dddd - aleś ty k--- rw-a głupi. Ptak ci nasrał na pustyni, a ty w orgazmie, że deszcz pada.

~ulllu

Jak wielki Widzew skoro oni weszli dopiero z III ligi.

~Dddd

Mam news dnia dla hejterow stalówki stał wygrała 3:0 z wielkim Widzewem i jest w top 3w tabeli i co nie warto inwestować w klub już są efekty od przejęcia klubu przez miasto

~Były wyborca

A jakaś konferencja, lansik i sadzenie 1 drzewka dębowego przy okazji spływu ulicami miasta?

~Polak

Inwestowanie w błonie, parki itp.
Dobry gospodarz to powinien zrobić od podstaw nowe kolektory kanalizacyjne, bo stare nie mogą przyjąć w takim szybkim tempie wody, ale po takiej inwestycji nie bezie widoczne i przy czym będą robione zdjęcia.
Pijar i jeszcze raz pijar. Lud kupi, jak za Gierka.

~kola

Jakiś czas temu główny lokator z Placu Niebiańskiego Spokoju oznajmił dla mediów, że problem nawodnienia "Sezamu" został raz na zawsze rozwiązany bowiem wodę skieruje się w las za Nadleśnictwem. Łatwiej było to powiedzieć trudniej wykonać. Tak może gadać człowiek bez wiedzy potrzebnej przy takich inwestycjach. Myślę, że wyłożył się na decyzji środowiskowej skoro nic nie zrobił dotychczas. Zresztą to nie pierwsza jego inicjatywa funta kłaków warta! Kończ waść wstydu oszczędź!

~rolo

chodnik koło nadleśnictwa już jest całkowicie rozwalony przez samochody tamtędy jeżdzące . Może tam asfalt położyć, to by się łatwiej rozlewisko omijało umiech

~fora

Dumne miasto pływa, a dlaczego miałoby się mu (nie) powodzić? Pierwszy gondolier gdzie on jest? Pięknie wygląda to dumne miasto...

~Paweł

Na zdjęciach to park wodny?

~yolo

@melex
a kto wg ciebie jest rdzennym mieszkańcem stalowej woli?
tego miasta nie było jeszcze 100 lat temu. wiec każdy kogo dziadek tu z jakiejś wiochy przyjechał i tu spłodził mame i tate takim właśnie mieszkańcem jest.
podaj swoje drzewo genealogiczne skoro masz sie za lepszego od reszty.
a może jesteś z 'nadzwyczajnej kasty'? to by wiele wyjaśniało

~plum, plum

Nie mamy kajaków, rowerów (wodnych), pontonów, gondoli ani woderów... Jak żyć panie prezydencie Nadbrereżny?

~mami

Nic nie poradzisz jak dzieciak chciał tą zabawkę mieć za wszelką cenę, więc posłuszny elektorat mu ją kupił i kazał się zabawiać aż 4 lata! Rozkapryszony, miast ograniczyć się do tego co już ma zaczął bez zadnej kontroli dokupować kolejne zbyteczne lecz kosztowne zabawki bo taki miał dalej kaprys. Nikt mu nie przeszkadzał bo niby on dobrze wie czym lepiej się będzie bawił. Obiecał przy tym, że będzie robił inne rzeczy lecz po pewnym czasie zapomniał albo uznał, że na obiecane dobre uczynki jeszcze nie jest pora. Otaczał się coraz głębszym wykopem by mało kto mógł do jego miejsca zabawy dotrzeć. Tak powstała fosa oddzielająca go od tych co go tam pozostawili!

~Max

Do allo

wy w nisku nadal macie galicyjska mentalność jak podczas zaborów. Przecież macie swój portal w tym skansenie, więc po co tu wchodzisz?

~kuba

Wbij sobie do pustego łba pisdowski elektoracie, że konto miasta nie z gumy, a dodrukować nie wolno. Wychodzi na to ,że do podtopień należy się przyzwyczaić.

~ddd

ale zdjecia tylko kolo sezamu a gdzie reszta miasta

~Melex

@ lipa
Możesz ty wypieprzac z mojego miasta . Ty jako przyjezdny nie masz nic do gadania . Wiesniaki rodzice twoi albo ci najwyżej dziadkowie przybyli tutaj bo byli biedakami z wiochy i trzeba było takiej choloty na stalownie do pracy . Czas wracać do swoich korzeni Wiec wracaj na jakaś zapadła wiochę i zabierz tych frajerów z PiS którzy tak nieudolnie rządzą tym miastem

~mariola

Za co TY chwalisz POprzednią władzę zrobili coś w tym temacie? A co do wpisu Oli to niech nie neguje "atrakcji" na Błoniach bo też zapewne tam była skoro wie jak tam było.
Pieniądze to łatwo się wydaje jak się je za nic dostaje a jak nie ma miedzi to się na d... siedzi i nie dyskutuje na temat inwestycji zainicjowanych przez P.Prezydenta.
Źle Tobie to zmień miasto.

~Allo

Poszły dziadki ze wsi do tej Wielowsi i teraz wsiowe medrki w 2 pokoleniu filozofuja