Rowerem pomkniesz aż do Grębowa

Image

Miasto we współpracy z Nadleśnictwem Rozwadów połączyło leśne ścieżki rowerowe. Teraz wjeżdżając z drogi na Tarnobrzeg (za Nadleśnictwem) dojedziemy do Grębowa.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny i Nadleśniczy Jacek Pomykała zaprosili dziennikarzy na konferencję prasową. Tematem było otwarcie nowej ścieżki rowerowej. O dobudowanie około kilometra dróżki od dawna zabiegali miłośnicy rowerów. Ale to nie koniec współpracy miasta z nadleśnictwem. Szykują się kolejne inwestycje, z których będą korzystać mieszkańcy. A na razie rowerzyści nie będą już musieli poruszać się bardzo ruchliwą ulicą, drogą wojewódzką. Będą mogli bezpiecznie podróżować.

- To jest początek naszych wspólnych projektów. W najbliższym czasie będziemy prezentować kolejne projekty, które będą ukazywały piękno lasów, które są dookoła Stalowej Woli, to wykorzystanie wielkiego potencjału, który jest tutaj, w lasach państwowych. Przy współpracy Nadleśnictwa i Miasta Stalowa Wola będą powstawały ścieżki rowerowe, ekologiczne miejsca spotkań, miejsca do zabawy, ekologiczne place zabaw. Mamy również wiele projektów strategicznych, które prowadzimy wspólnie z Nadleśnictwem- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent jest zadowolony ze współpracy z Nadleśnictwem. Samo miasto leży na terenie leśnym, zalesione obszary zajmują więcej niż obszar zabudowany, bo 60%, stąd ta współpraca jest bardzo ważna.

- Dzięki takim wspólnym inicjatywom wiemy, że lasy są dla człowieka, nie lasy dla lasów, lecz dla człowieka. W ramach zrównoważonej gospodarki prowadzonej przez Lasy Państwowe jest miejsce także na takie inicjatywy, które służą człowiekowi dla jego rozwoju. Kolejne inwestycje, które będziemy prowadzić są również związane i z wypoczynkiem, i z gospodarką. Droga, po której musieli rowerzyści jeździć stanowiła wielkie niebezpieczeństwo. Jak tylko tutaj przyszedłem jako nadleśniczy, jak zobaczyłem ten problem, te samochody ciężarowe i jadących obok rowerzystów, to naprawdę pierwsze co, to na wniosek pana prezydenta i przy jego dużym wsparciu finansowym zrobiliśmy ten odcinek- mówi Nadleśniczy Jacek Pomykała.

Nadleśniczy zaapelował o szacunek dla tego miejsca, o zachowanie kultury i czystości. Ścieżka przeznaczona jest dla ruchu rowerowo- pieszego, a już na niej pojawili się motocykliści, którzy niszczą nawierzchnię. Z powodu upałów w lesie panuje zagrożenie pożarowe. Nie należy więc palić ognisk, papierosów, czy w ogóle używać ognia.

O ścieżkę rowerową (łącznik długości ok. 1 km) za Nadleśnictwem Rozwadów zabiegał radny Łukasz Durek, prosili Rowerzyści ze Stali i sami mieszkańcy.

- Ta ścieżka jest łącznikiem odseparowanym od drogi wojewódzkiej, która biegnie w stronę Grębowa, Jamnicy. Cała ścieżka ma długość około 5 km. Dochodzi do drogi asfaltowej. Po drodze napotykamy na różne tablice informacyjne, urokliwy staw, następnie po ok. 2 km mamy dużą wiatę, altanę, gdzie możemy odpocząć podczas drogi i po 2 km dojeżdżamy do następnej drogi asfaltowej. Skręcając z niej w lewo dojedziemy do Kotowej Woli i Turbi, skręcając w prawo mamy Agatówkę, Podchoinie. Z tej strony możemy wycieczkę poszerzyć o Park Charzewicki, Rozwadów. Możemy pojechać również przez Sochy i zrobić kółko, przez Piaski docierając do Stalowej Woli. Taka pętla ma około 20 km. Ścieżka ma nawierzchnię utwardzoną, „przyjazną” na wycieczki rodzinne- mówi Łukasz Durek.

Miasto do ścieżki "dopłaciło" 80 tys. zł. Po stronie Nadleśnictwa było m.in. dokonanie nasadzeń, projekty ekologiczne, informacyjne na trasie itp. Wkrótce Nadleśnictwo Rozwadów posadzi świerki wzdłuż drogi, co pozwoli wyciszyć i odizolować jeszcze bardziej leśną ścieżkę rowerową.

Po konferencji zasadzono wspólnie drzewo, dąb, który ma uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, być symbolem siły i mocy Polski.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~dąbek

W zupełności zgada na poniższą wypowiedź, a ja dodam, że najmniej liczną grupą społeczną są kibice miejscowej drużyny obijającej się w III lidze bo liczą ok. 400 osób a dostają stadion za ok 50 mln złotych. Panie prezydencie czy pan widzi na stadionie seniorów i kiedy? Czas na nową zmianę!

~sosna

Wszystkie działania prezydenta tej kadencji skierowane były do dzieci i młodzieży, kompletny zastój dla "seniorów"! Użyć można nawet określenia, ze nic nie zrobił dla tej grupy wiekowej. Przepraszam, jest jedna iskierka, to rada seniorów i tyle a może aż tyle? Ja rozumiem pana prezydenta, jest młodym człowiekiem więc wg tej zasady, że koszula bliższa jest dla ciała wspiera i inwestuje w najmłodszych. Tak przecież być nie powinno. On jednak będzie zaklinał rzeczywistość, że dla seniorów też dużo zrobił... no ale przecież tu nie idzie o licytację, czego jest więcej a czego mniej. Tu chodzi o tzw. równe traktowanie nas przez dysponenta naszych podatków. Co zrobić aby tą dysproporcją zniwelować? Jest bardzo prosta odpowiedź, jesienią trzeba wybrać prezydentem człowieka w wieku ok. 50 lat. W swej wypowiedzi celowo pominięte zostały zadania o wielomilionowych nakładach skierowane dla młodzieży by nie pognębiać pana prezydenta. To także w gestii seniorów jest by mieć właściwego mecenasa a nie tylko polityka wszystko obiecującego. Musicie wiedzieć, że da wam nikt więcej niż polityk może obiecać! Panu Nadbereżnemu mówimy dziękujemy, czas pana się wypełnił!

~Wyborca

~Hugo - ten miejski hejter od sadzenia drzewka wlasnie sadzil drzewko ..... dobrze, ze nie siedzac na rowerze i nie bawiac sie pedalami.

~kxerox

Ten w tunice bezrękawnej to nie ten sam co był w pierwszym szeregu podczas zagospodarowywania masztu patriotycznego w dniu 2 maja? Chyba to on otrzymał upominek od MM... Poza tym to wstyd by jedno drzewko aż trzech facetów sadziło, nie mogliście posadzić co najmniej po 3 sztuki? Panie prezydencie dlaczego pan sam siebie kopie po tyłku?

~Hugo

We trzech jedno drzewko? Gdzie jest ten miejski hejter od sadzenia drzewka, zamilkł?

~@z internetu

Reakcji Kaczyńskiego nie będzie zapewne.
Gdybym się miała zakładać, powiedzialabym, że co najwyżej robocop Mazurek określi to mianem steku bzdur.
A za kilka dni do domu starszej pani wpadnie komando śledczych.
Okaże się bowiem, że od czasu Powstania nie rozliczyła się z bandaży, chusty trójkątnej i rolki lepca. W ten oto podly i podstępny sposób naraziła państwo na olbrzymie straty. Dodatkowo oglada na co dzień TVN, a wnuczka biegała po szkole z białą różą.

~z internetu

Ciekawe słowa padły z ust Hanny Stadnik, która w Powstaniu Warszawskim służyła jako sanitariuszka. Tak mocnych słów chyba nikt się nie spodziewał...
"Ojciec braci Kaczyńskich był moim kolegą i jak Leszek został prezydentem Warszawy, myśmy mu gratulowali, a on, ojciec, powiedział: --
-Moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi”. Jeśli ojciec to mówi, to wie co mówi – powiedziała w trakcie programu telewizyjnego.
i dalej:
Leszek się zmienił. Ja znałam panią Marię, żonę Leszka. To naprawdę wspaniała kobieta i ona go wychowała po prostu, jak prawie każda żona męża
Czy doczekamy się reakcji na te słowa ze strony Kaczyńskiego?

~fajne

Powiedzcie temu z arbuzem w brzuchu żeby go wyjął!

~pigeon

No cóż,znalazł ścieżkę...dlaczego jej nie otworzyć,taka okazja...

~malkontent

bez względu na okoliczności; ścieżki są od nikąd do nikąd. Kończą się tuż przed skrzyżowaniami i zmuszają rowerzystów do wjeżdżania przed samochody na skrzyżowaniach. Ale cóż dziwnego; jeden propagator został prezydentem miasta a drugi obiecujący dokończenie kadencji w "radzie miejskiej". Obaj zmienili stołki na fotele. A 500+ klaszcze i poprze w kolejnej kadencji.

~ghj

Guzik było nas Sanem, trochę haszczy, Teraz jest porządek.

~obywatel

Panie Nadleśniczy po co Pan wpuścił do lasu tego szkodnika pospolitego? Zniszczył już piękną dziką przyrodę nad Sanem i zafundował mieszkańcom : kurz,brak odrobiny cienia, ścieżki z koleinami pokryte żwirkiem, który zmiata woda i wichura, rachityczne wyschnięte krzewy i kawałek trawnika w kolorze rudym. Resztka piękna została ( dzięki Bogu) wzdłuż Sanu.A gdzie są miejsca na piknik: wiaty, stoły, grille? A gdzie przyzwoite toalety żeby uryną nie śmierdziało? Gdzie woda bieżąca? Wielkie zadęcie i jeszcze większe NIC!!!!!!!

~Wyznawca

JAKIEGOŚ POSŁA?!?!?!
składam doniesienie o obrazę uczuć religijnych!!!

~pilarz

Pan Nadleśniczy to już chyba dawno nie był w lesie... może tak kilka dni pomachać dla sportu piłą, od razu figura by się poprawiła...

~Małe i smutne

Telewizja "suwerena" jakim ponoć jest naród nie raczyLa transmitować pogrzebu ostatniego żyjącego oficera Najjaśniejszej II RP, wojny obronnej w '39 oraz Powstania Warszawskiego gen. Scibora-Rylskiego. Zabrakło także najwyższych władz obecnego Państwa Polskiego. Gdzie ta deklarowana wrażliwość na polską historię i jej bohaterów? Tak się pisze nową historię w/g "widzimisie" jakiegoś posła.

~HGW

Hanna Gronkowiec Waltzz zapraszam was wszystkich do nas do Warszawy na rowery.

~Dennis

Tuz za skwerem zamachu smolenskiego przy latarni im matki naczelnika

wytacarz

W ktorym to miejscu trzeba zjechac z głównej drogi do lasu co by ta sciezka dojechac do Grębowa czy tam Jamnicy???????

~podatnicy

WE 2 drzewko sadza biora przykład z opozycji DOBRA ZMIANA wreszcie !!!!!!!!!!!!

~ukasz

Burek wziął się w końcu za uczciwą pracę z łopatą a nie misiewiczuje w ARiMR jako kierownik z nadania partyjnego.
A cóż on mądrego powiedział to nawet padały w jego rowerze uśmiałyby się. :-P

~Cccp

Tobie hejterze chyba już tluszcz oczy zasłania. Lucek jak patyk przy tym lesniczym. Zajmij się czymś innym, wyjdź z domu.

Niemiec

Fajnie że powstaje następna ścieżka dla rowerów. Można będzie bezpiecznie zrobić wypad z rodziną na rowerach. W tekście jest wątek o złych motocyklistach, którzy jeżdżą po trasach nie przewidzianych dla nich. Drogi również są nie przewidziane dla motocykli cross i quadów których pełno w okolicach. Jak się zastanowić to zbudowano dziesiątki kilometrów ścieżek rowerowych w okolicy, równie dużo jak nie więcej dróg dla samochodów. Te motocykle chyba już są skazane na ścieżki rowerowe i wyręby leśne umiech

~jasio

a mnie i tak najbardziej z tyj lipy bodoba ta laska z włosami do pasa

~jasio

takie 3 wyżarte byki to powinny dziennie sadzic 3000 tys drzewek a nie jedno

~Leś

Szanowna opozycjo wlaczcie sobie wasz TVN i zobaczcie jak duże miasta pływają. Przy takich opadach nie ma szans żeby z ulic nie robiły się rzeki. Mieliście tyle lat władzę i co zostawiliscie ?

~lipa

DZISIAJ ZNOWU MIASTO UDOWODNIŁO, ZE SIĘ MU "POWODZI"! Gdzie pan jest panie Nadbereżny? Bzdety w głowie a ludzi szlak trafia bo nie mogą ulicami przejechać, gdzie są rowery wodne, pontony, kajaki i buty wodery? Duperelami się pan zachłystuje a o przejezdność ulic wcale nie dba. Koniec z pana rządzeniem w mieście, jesienią odpłyniesz razem z tą wodą z ulic nikczemniku jeden!

~oloboga

Na końcu tej scieżki powinien powstać pomnik z żywicy oksydowej w skali 1 :1 Nadbereżnego i leśniczego Maruchy! Dokonali rzeczy niebywałej bowiem oznaczyli ścieżkę wydeptaną przez dziką zwierzynę i uznali ją za swoją. Ciągnie się dla tych łgarzy jak przystało nie do Grębowa a do granicy gminy Stalowa Wola z gminą Grębów czyli do Jamnicy. Stamtąd do Grębowa jest ok 3 - 4 km! Nie wiem czy zauważyliście, że ten tercet nieco egzotyczny jest też towarzystwem wzajemnej adoracji i postępuje wg zasady "ja panu a pan mnie". W dniu 2 maja br. na podniesieniu flagi na maszcie samowoli budowlanej, gość specjalny z Warszawy wręczył upominek wlaśnie temu leśnikowi! Widzieliście to dobrze, a to są wazeliniarze! Dzisiaj leśnik spłaca dług największemu lanserowi miasta!

~Ulewa

Tak panie prezydencie narobiles ścieżek rowerowych a stalowa pływa ... brawo ty ! A sory przeciez to wina Tuska

~olo

Epokowe dokonanie na miarę XXI wieku, wykonanie scieżki rowerowej i nasadzenie drzewka w trzy osoby to hit, że dziennikarzy trzeba było w to g... angażować? Ten co zasypuje łopatą dołek(z tej trójki) z zasadzonym drzewkiem to podleśniczy? Pan Nadbereżny byle g... owinie z sreberko i sprzeda jako czekoladkę! To nie brzuchowatość a zwis nad nieróbstwem! Widać im państwowo samorządowy wikt dobrze służy!

~Brzuchacz

No panie prezydencie prawie nie odstajesz juz swoim bebzolem od pana naczelnika lesnika...
Wszystko powinno rosnac wprost proporcjonalnie do wieku....
a u ciebie to juz bardzo zaawanoswana brzuchowatosc przy tych 25 cm w bicku