W stalowowolskim szpitalu powstaje Izba Przyjęć

Image

Na początku sierpnia br. rozpoczęte zostały prace budowlane przy adaptacji i rozbudowie II Izby Przyjęć Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Jak mówi dyrektor szpitala Edward Surmacz Izba Przyjęć została w 2014 r. nieodpowiedzialnie zamknięta. Obecne adaptacje modernizacyjne i rozbudowa pozwolą na godne warunki przyjmowania pacjentów do stalowowolskiego szpitala. W ramach prowadzonych prac planowana jest budowa łącznika, a tym samym wygospodarowanie pomieszczenia na poczekalnię dla pacjentów.

Koszt prac budowlanych przekroczy 600 tys. zł, z tego 500 tys. zł stanowi dofinansowanie Miasta Stalowa Wola. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na grudzień br. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w styczniu 2019 r. po wyposażeniu pomieszczeń w sprzęt medyczny i odpowiednie meble.

W szpitalu toczą się także prace budowlane związane z powstaniem Bloku Operacyjnego i Centralną Sterylizatornią. Równolegle adaptowane są pomieszczenia dla „Promorte” (do przechowywania zwłok) oraz Magazyn Odpadów Medycznych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~hmm

Jaki nadzór (starostwo), taki podmiot nadzorowany czyli szpital. Moim zdaniem istnienie dwóch szpitali w tak bliskim sąsiedztwie to pomyłka i strata pieniędzy. Osobiście uważam, że powinny być bardziej rozbudowane ośrodki kliniczne, gdzie mamy doświadczonych lekarzy, oraz prężnie działająca sieć pogotowia lotniczego. Dzięki temu pacjęci mogliby szybciej trafić do takich klinik. Byłoby to tańsze niż utrzymywanie pseudo szpitali, gdzie nie ma fachowego personelu a ludzie nie chcą się tu leczyć.

~Ela

Prócz lądowiska, hitem był tomograf - uroczyste otwarcie dwa (!) razy. Raz dyrektor Leśniewski, który ten sprzęt sprowdził, później Pan Surmacz - otwierał, kupiony za Leśniewskiego sprzęt, wstęga i te sprawy. Kolejny to żałosna historia z rezonansem magnetycznym. To miasto ma 70 tys mieszkańców, zasługuje na przyzwoity szpital.

~Ela

Prócz lądowiska, hitem był tomograf - uroczyste otwarcie dwa (!) razy. Raz dyrektor Leśniewski, który ten sprzęt sprowdził, później Pan Surmacz - otwierał, kupiony za Leśniewskiego sprzęt, wstęga i te sprawy. Kolejny to żałosna historia z rezonansem magnetycznym. To miasto ma 70 tys mieszkańców, zasługuje na przyzwoity szpital.

~olala

To lądowisko(tak twierdzą źródła ze starostwa) ma takie parametry, że tylko JEDEN pilot w Polsce ma UPRAWNIENIA żeby na nim lądować

~olala

To lądowisko(tak twierdzą źródła ze starostwa) ma takie parametry, że tylko JEDEN pilot w Polsce ma UPRAWNIENIA żeby na nim lądować

~malkontent

Kochani, przecież to, że do tej pory nie lądował żaden śmigłowiec (dla niekumatych- helikopter) to dobrze bo nie było tragedii wymagającej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To nie jest zasługa ani wina szpitala.

kabi

tam już nie ma lekarzy posiadający jakąś wiedzę jedynie konowały z głębokimi kieszeniami a pierwszy, który powinien stracić tam pracę jest jego dyrektor, szczęście że do Niska jest niedaleko

scarlet2000

Uciekać jak najdalej z tego szpitala.

piket

a gdzie starostwo??? nie mówię, ze miasto nie powinno dokładać ale to powiat powinien dbać o to w głównej mierze jako, że szpital jest powiatowy.

wald55

Nadszedł czas i odpowiedni moment,by suweren podjął właściwą decyzję,nie dajmy się ludzie omamić pięknymi słowami,gestami,obiecankami,gdy koś trafi do tego szpitala,radzę szybko uciekać jak najdalej,tylko nie tu.Nie ma kto leczyć,ubiegają się o podwyżki,a opieka pacjenta pod zdechłym azorkiem.

~pestka

Jak łatwo wydawać nie swoją kasę. Bierność dyrekcji, zero inicjatywy, funkcje kierownicze pełnią z reguły miernoty z nadania. I jeszcze to nieszczęsne lądowisko - ile to miesięcy nie używane? III liga. Jeszcze rezonans - na którym kasę trzepie prywatna firma, bo zorganizowanie działalności nowej pracowni przekracza możliwości zarządzających.

~olala

Miesiąc temu trafiłam do tego szpitala z zatrzymaniem moczu. Najpierw oczywiście odesłano mnie na opiekę nocną. Potem w USG znaleziono płyn w jamie brzusznej, którego USG po 10 godzinach na onkologi w Rzeszowie nie potwierdziło. Założono mi gówniany cewnik, który po dobie został całkowicie wymieniony bo przeciekał - zalał mi wycieraczkę w samochodzie i 2 x łóżko. Byłam konsultowana ginekologicznie - na SOR 3 x dano mi do zrozumienia, że powinnam uciekać ze szpitala jeśli zechcą zostawić mnie na ginekologii. Na onkologi przez tydzień ratowali moje nerki, nie mogli zrobić mi TK bo miałam fatalne wyniki - leczyłam przez tydzień nerki na onkologii a podobno w szpitalu w Stalowej Woli jest nefrologia..... Tylko i wyłacznie dlatego, że jestem zdrowa i nie mam wznowienia, a było to jedynie powikłanie nie pójdę ze szpitalem w STw na noże. Uciekajcie stamtąd . Nie wystarczą wyremontowane mury i lądowisko jeśli brak LUDZI KTÓRZY LECZĄ

~set

Ten szpital trzeba zamknąć a nie rozbudowywać. Wybudowano lądowisko dla śmigłowców i żaden tam nie lądował. Cały personel powinien przejść szkolenie jak być przyjaznym dla pacjentów

~Gąsior

Czas oczekieania pacjenta 8h na krzeselku.

~hmmm

tylko kto tam bedzie pracował???

~wow

a będzie tam mediator żeby wynegocjować dobre ceny?

~miś

no patrzcie czyżby lekarze zrezygnowali z połowy wynagrodzenia? przecież nie ma kasy na podwyżki dla pielęgniarek , czas na nowy spór, kasa jest tylko nie dla wszystkich , mam nadzieję że będzie informacja publiczna o przetargu