Kto dokona metamorfozy muzeum?

Image

Nie było chętnych do remontu i rozbudowy muzeum COP. Jeden przetarg został więc unieważniony, ogłoszono kolejny.

Muzeum Regionalne od jakiegoś czasu poszukuje wykonawcy, który zajmie się modernizacją i rozbudową budynku wystawowego COP mieszczącego się w budynku ZSP nr 1 przy ul. Hutniczej. Inwestycja ta ma być realizowana w ramach projektu pn. „Rewaloryzacja modernistycznych warsztatów szkolnych w Stalowej Woli na potrzeby Muzeum COP. Z chwilą upływu terminu składania ofert (27 lipca 2018 r.) nie pojawiła się żadna propozycja. Tym samym przetarg trzeba było ogłosić ponownie. Tym razem na firmy budowlane muzeum zaczeka do 13 sierpnia br.

Przypominamy, że w zabytkowym budynku modernistycznych warsztatów szkolnych zostanie utworzone nowoczesne Muzeum COP. Łącznie udostępniona powierzchnia użytkowa obejmie: poziom- 1: 1602,95 m2, poziom 0: 2827,34 m2, poziom +1: 276,95 m2. W wyniku realizacji projektu powstanie 35,1% nowej powierzchni użytkowej do prowadzenia działalności kulturalnej dostępnej dla zwiedzających- pomieszczenia na parterze, antresoli oraz w piwnicy, które obecnie nie są udostępniane odbiorcom. Obecnie budynek po byłych warsztatach szkolnych nie jest wykorzystywany do celów kulturalnych z powodu złego stanu technicznego. Realizacja projektu umożliwi powstanie zupełnie nowej powierzchni. Oprócz zabytków techniki i istniejących eksponatów ważną rolę na wystawie odegrają tzw. eksponaty multimedialne i interaktywne, przeznaczone do dotykania i wykorzystania do ich poznania innych zmysłów. Zostaną stworzone także warunki do prezentacji równolegle 3 wystaw czasowych, a przy tym organizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych na dużą skalę. Główne wejście do obiektu znajdować się będzie od strony południowo– wschodniej, od ulicy Kwiatkowskiego. Wejście zaprowadzi na poziom parteru, do strefy umownie nazwanej usługową, gdzie mieścić się ma: informacja turystyczna, regionie, pomieszczenie ochrony, księgarnia, szatnia muzeum z foyer, mała sala kinowo- projekcyjna, kawiarnia wraz z zapleczem i pomieszczeniami pomocniczymi, toaletami dla klientów, toaleta ogólnodostępna (dla zwiedzających). Przestrzeń hali przeznaczona wykorzystywana będzie jako główna przestrzeń wystawowa dla ekspozycji stałych, z odtworzeniem istniejącej wystawy. Przestrzeń hali podzielona będzie na dwie części ciągiem komunikacyjnym z ladą recepcyjno- informacyjną, z wydzieleniem od przestrzeni wystawowych panelami ze szkła samonośnego mocowanymi w posadzce. Dodatkowo w niższych częściach hali zlokalizowane mają być trzy pomieszczenia dla ekspozycji czasowych. Na poziomie parteru, w części północno- zachodniej zlokalizowane będą również: pomieszczenie biurowe administracji oddziału muzeum, zaplecze socjalne pracowników wraz z toaletami, pomieszczenie magazynowe, toalety ogólnodostępne. Poziom -1 to: sale edukacyjne z zapleczem, sala ekspozycyjna, czytelnia komputerowa, pomieszczenie digitalizacji, węzeł sanitarny, pomieszczenia techniczne: wentylatornia, pomieszczenie rozdzielni i multimediów, pomieszczenia magazynowe.Dzięki realizacji tej inwestycji zostanie zwiększona efektywność energetyczna budynku poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych za pomocą termoizolacyjnych płyt, remont i przebudowa instalacji c.o. Zostaną zastosowane energooszczędne rozwiązania w postaci odzysku ciepła z systemu klimatyzacji zapewniającego podgrzewanie ciepłej wody użytkowej w okresie letnim, oświetlenie LED oraz sterowanie oświetleniem przez czujki ruchu i obecności, a także w postaci rekuperatora odzysku ciepła w systemie wentylacji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
art2deco

Najwyższy czas profesjonalnie zająć się muzeum o historii naszego miasta. COP to my. Organizować wycieczki szkolne, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy. Zapraszać ludzi z innych miast COP-u.

~Maryla

Małe sprostowanie: muzeum COP nie istnieje już od kilku lat. Jak coś się pisze to może warto byłoby sprawdzić o czym, nie wprowadzać w błąd czytelników. Najpierw zoriętujcie się w sytuacji ignoranci.

~echo

Szkoda kasy na to psełdomuzeum.O co tam chodzi... "Ni to pies ni wydra"

~jasio

kangur ja tam aidzialem z 13 łosob na ras ale mogli to być pracownicy tego muzeum albo duchy za kare zmuszone do straszenia w pustych scianach

~jasio

a na błoniach bedom mogly se pobujać na huśtawkach szt. 3

~jasio

i maupy z łuni bedom przyjezdzac se nas oglondac

~jasio

jeszcze ze 2 lata i calo stalowa będzie muzeum

kruger

chciałbym się dowiedzieć ilu odwiedzających miało muzeum copu w 2017? i ilu było w pierwszym półroczu 2018. Ktoś coś?

~Olo

ile tam kasy utopili na te kolejne przebudowy przebudów? gospodarka socjalistyczna

~uht

Przydała by się jej taka kamienica umiech

~HGW

Najlepszej metamorfozy dokonała by Hanna Gronkowiec Waltz ona zrobiła by najlepszą modernizację.