Podpisano porozumienie. Obyło się bez mediatora

Image

W piątek do stalowowolskiego szpitala miał przyjechać mediator. Miał pośredniczyć w negocjacjach między pielęgniarkami a dyrekcją szpitala. Konflikt udało się rozwiązać bez niego.

Od 9 lipca 2018 roku trwał pewnego rodzaju „cichy spór” między dyrekcją a pielęgniarkami i położnymi, które domagały się między innymi podwyżki płac. Szpital pracował na pół gwizdka, wstrzymano przyjęcia pacjentów, niektóre oddziały wygaszano, bo pielęgniarki przebywały na zwolnieniach lekarskich (największa absencja miała miejsce 13 lipca, kiedy to na zwolnieniach przebywało 114 pielęgniarek). Podjęte rozmowy i negocjacje nie przynosiły rozwiązań. W końcu zdecydowano się na zaproszenie do szpitala negocjatora. Miał on się stawić w szpitalu dzisiaj, 9 lipca, ale okazało się to niepotrzebne.

- 8.08.2018 r. prowadzone były rokowania (ostatniej szansy) przed wznowieniem mediacji pomiędzy SP ZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli – reprezentowany przez Edwarda Surmacz a Zakładową Organizacją Związkową OZZPiP przy Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. W godzinach popołudniowych zostało podpisane porozumienie. Z dniem zawarcia niniejszego porozumienia strony odstępują od sporu zbiorowego. W rokowaniach w roli obserwatora uczestniczył Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny- informuje Edward Surmacz, dyrektor szpitala.

Ustalono kompromis płacowy. Pielęgniarki i położne zatrudniona na podstawie umowy o pracę otrzymają ze środków własnych szpitala 200 zł brutto podwyżki do wynagrodzenia zasadniczego (z wyrównaniem od lipca br.). Kolejne podwyżka, o 100 zł brutto, ma nastąpić z dniem 1 lipca 2019 r. i o 200 zł brutto od 1 lipca 2020 r. Kwota nie niższa niż 1100 zł brutto ma być włączona do pensji zasadniczej od 1 sierpnia 2018 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Szpital stw

Moim zdaniem zostawić najlepsze pielęgniarki dla nich podwyższki przecież i tak wiele prac za nich wykonują salowe sprzątaczki lekarze lub przyjąć pielęgniarki pozytywnie nastawione anie leniwe brak życia stare zazdrosne znerwiciwane wiem co muwie bo te statsze potrafią uprzykrzyć życoe

~Trala lala

One i tak mają za,dobrze w pracy tyle luzu sama byłam światkiem oglądanie głupot kawka na przerwie po przerwie ciastko rodzina przy chorym musi pracować przemęczone aby podeszły ploty chihi z koleżaneczkami i jeszcze było by dobrze jak by nie były co po niekture takie hamskie nie muwie o wszystkich ale zdarzają się przypadki żę panie specjalnie dowalają słowami aby był cięższy pobyt w szpitalu drogie panie szpital to nie kącik towarzyski z koleżaneczkami ktura jakiego ma faceta i ktura wyszła za mąż takie rzeczy to po pracy tylko powinniście zamiast wykonywać swoje obowiązki wspierać pacjętów w końću macie studia

~kojak

do jazda. france to masz w domu u siebie od reszty precz, zajmij się mamusią tatusiem, nie wiem kogo tam masz a od reszty wara, nie dla ciebie elitarna zmiana

~set

Szpital w Stalowej to jeden wielki burdel trzeba zamknąć ten przybytek rozpusty.

~nescafe

do Ggggg no i co z tego, że są?

~Ggggg

Ale rezydenci są po studiach

art2deco

Rezydenci dostali lepiej. A to tylko za nauke.

jazda

Założyć kamery na oddziałach wprost obok komputera i kontrola w komputerach. Skończy się oglądanie filmów na youtube i przegadanie stron z ubraniami, czy innych rezeczy. Niech sie wezmą za uczciwą pracę, a nie co chwilę im źle. Te france co były na chorobowym dokładna kontrola zus i lekarza co wystawiał chorobowe.

~Partyzant

Do WOT niech się zgłoszą Polecam

Andrzej_2.0

A to ciekawe, na konkurencyjnym piszą, że to nie prawda. SM rozsiewa fake newsy? Inaczej mówiąc kłamią?

~wyrwwe

z internetu a boty atakujace jakiego z ugandy jak to wytumaczysz

~z internetu

To jest już pewne – Prawo i Sprawiedliwość korzystało z usług internetowych trolli w latach 2015-2017. To wyniki badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Oxfordzki w ramach uznanego projektu Computational Propaganda Project. Naukowcy przebadali 48 krajów, w tym właśnie Polskę.

- Ten raport analizuje, jak rządowe wojska cybernetyczne wykorzystują propagandę cyfrową do kształtowania opinii publicznej – piszą twórcy raportu.

Według tych badań Prawo i Sprawiedliwość wykorzystywało fałszywe konta w mediach społecznościowych do rozpowszechniania prorządowej lub propartyjnej propagandy, atakowania opozycji oraz odwracania uwagi od ważnych kwestii. W przeciwieństwie do wielu krajów, w Polsce rządzący nie korzystali z usług zautomatyzowanych kont internetowych, a po prostu z internautów, którzy tworzyli tzw. fake konta i za ich pomocą prowadzili propagandę.

- Jestem na największych grupach zrzeszających przeciwników PiS – tłumaczy nam Sławek, jeden z pro-pisowskich trolli. - Nie piszę tam, że PO jest złe. Rozpowszechniam „fake newsy”, totalnie dyskredytujące PiS. Oni to „łykają”, przesyłają dalej, a potem udowadnia się, że to był fake news i w ten sposób pokazuję, że to opozycja próbuje siać propagandę.

~he,he

wpuścić takie ze fraka czy biedronki do szpitala to by was pacjęci kochani wymasowały w solance, no i po co narzekać ? fraczek biedroneczka , klimka jest , i jeszcze szczypta ziemi gratis a co po co przepłacać

~HE,HE

takie gówniane podwyżki to se se możecie wdu..e wsadzić. kasjerki w biedrące i fraku więcej zarabiająi żadnej opdwiedzialności , chyba że za zgnitą zieleń czy marchewke i tak smród nie do ogarnięcia szkoda że wędlina się ślizga po 2 ch dniach

~nescafe

Czyli to co zaproponował dyrektor plus 1100 zł z porozumienia ogólnopolskiego z ministrem zdrowia.

Jacek

Brawo wy. Pisacze dla Pisu zaczną jazgot za 3 2 1..