Odpowie za usiłowanie rozboju
Opublikowano: 6  Sierpnia  2018

37-letni mieszkaniec Stalowej Woli odpowie za usiłowanie rozboju. Mężczyzna chciał ukraść torbę podróżną 38-letniej kobiecie, jednak nie udało mu się to z uwagi na postawę pokrzywdzonej i pomoc mężczyzny, który zatrzymał napastnika. 37-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę stalowowolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Hutniczej jakiś mężczyzna napadł na kobietę. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce i zastali tam 38-letnią mieszkankę naszego miasta, jej narzeczonego oraz leżącego na ziemi mężczyznę.

Z relacji kobiety funkcjonariusze ustalili, że w trakcie oczekiwania na przyjazd jej narzeczonego, podszedł do niej pijany mężczyzna i chciał zabrać jej torbę podróżną. Gdy kobieta zwróciła mu uwagę została przez niego napadnięta. Napastnik uderzył ją w twarz, szarpał i kopał. W trakcie szamotaniny na miejscu zdarzenia przyjechał jej narzeczony, który obezwładnił napastnika i zadzwonił na Policję.

Funkcjonariusze wylegitymowali agresywnego mężczyznę, był nim 37-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, trafił do policyjnego aresztu. Policjanci w tej sprawie przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i zebrali materiał dowody, który pozwolił na przedstawienie 37-letniemu mężczyźnie zarzutu.

W piątek, 37-latek został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec 37-latka policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~meksyk
Na takie śmiecie musimy wszyscy płacić podatki . Do wiezienia i niech zapracuję na kromkę chleba jak chce żyć w naszym społeczeństwie.
Dodano: 8  Sierpnia  2018  10:13:14
pl2
Do ~dojna zmiana+:
Jakby miał 500+ to nie musiał by kraść;). Zresztą prawie 100% osadzonych w wiezieniu głosowało na PO, ciekawe dlaczego?
Dodano: 7  Sierpnia  2018  11:58:55
~dojna zmiana+
To nie elektorat po tylko 500+
Dodano: 7  Sierpnia  2018  11:01:47
~Janek
za usiłowanie rozboju czy rozbój skoro pobił kobietę?
Dodano: 7  Sierpnia  2018  10:05:04
~antykod
ja bym mu nelsona zrobil elektorat po sie swietnie bawi widze buahhhhha
Dodano: 6  Sierpnia  2018  13:10:13
~wacek
obezwładnił a powinien mu jeszcze mocno dokopać zanim policja przyjechała. w obronie własnej oczywiście.
Dodano: 6  Sierpnia  2018  13:05:14
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe