Praktyczne zastosowania wyciągarki samochodowej.

Image

Wyciągarka samochodowa to nieodzowny element wyposażenia samochodów terenowych. W jakich sytuacjach przydaje się ich kierowcom? Do czego może służyć i kiedy jest niezbędna? Czy można się bez niej obejść? Wreszcie: którą wybrać, by nie żałować?

Wyciągarka na niepogodę

Istnieje wiele sytuacji, w których wyciągarka okazuje się prawdziwym wybawieniem. Jedną z najczęstszych są trudne warunki na drodze, spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Jeśli zdarzy się, że czyjeś auto utknie w głębokiej pułapce, zakopiesz się w błocie lub grząskim terenie, mając wyciągarkę bez trudu wydostaniesz się z opresji. Nie mając jej, najprawdopodobniej byłbyś zmuszony, by wezwać pomoc, jednocześnie narażając się na koszty.

Dla miłośników mocnych wrażeń

Wyciągarka samochodowa to także niezbędny element wyposażenia pojazdów prawdziwych miłośników off-roadu, dla których jazda po trudnym terenie to prawdziwa, niezapomniana przygoda. Ponieważ w czasie rajdów szczególnie narażeni są na ugrzęźnięcie, powinni mieć w swoich autach wyciągarkę, która szybko wybawi ich z tarapatów i pozwoli kontynuować jazdę.

Nietypowe zastosowania

Wyciągarka samochodowa, choć służy najczęściej do wyciągania samochodu z niestabilnego podłoża, może mieć także inne zastosowania. Przede wszystkim może służyć jako sprzęt do przesuwania ciężkich, masywnych przedmiotów, np. kłód. Dzięki niej prace porządkowe w terenie pójdą ci zdecydowanie sprawniej!

Jak wybrać wyciągarkę samochodową?

Do najważniejszych parametrów wyciągarki należy jej moc – zwykle wystarcza ona na poziomie 5-10 km. Istotny jest także uciąg, który powinien wynosić 1,5 raza więcej niż maksymalna masa pojazdu. Kupując wyciągarkę na uwadze powinniśmy mieć także jej rodzaj oraz sposób montażu. W sklepach znajdziemy wyciągarki hydrauliczne, mechaniczne, ręczne i wyciągarki elektryczne. Więcej przydatnych informacji, które ułatwią ci zakup, znajdziesz na w artykule „Poznaj najważniejsze informacje o wyciągarkach samochodowych!”.

Jak wybrać idealną wyciągarkę?

Na to pytanie nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Nim dokonasz zakupu, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby i możliwości. Zastanów się również, w jakich sytuacjach zmierzasz z wyciągarki korzystać i które z jej parametrów mają dla ciebie największe znaczenie. Na ich podstawie z pewnością wybierzesz najlepsze urządzenie dla siebie!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
adrjan

KM zamiast km.