W którym miejscu Twojego domu znajdą zastosowanie lampy podłogowe?
Opublikowano: 27  Lipca  2018

Lampy podłogowe są wyjątkowo cenione zarówno przez architektów wnętrz jak i przez samych gospodarzy. Dzieje się tak już od wielu lat, głównie dlatego, że to bodaj najbardziej wszechstronna grupa produktowa jeśli idzie o oświetlenie. Mamy tutaj przecież możliwość dowolnego przenoszenia lampy podłogowej, a także doświetlenia niewielkich i nieustawnych pomieszczeń. Jest to zatem gratka zarówno dla posiadaczy domów jednorodzinnych, mieszkań, a także wszystkich, którzy stoją przed wyborem zakupu lampy podłogowej do swojego biura czy salonu.

Lampa podłogowa ma przewagę nad lampami stojącymi

To, co sprawi, że chętniej sięgniesz po lampę podłogową, bez względu na to w jakim pomieszczeniu planujesz oświetlenie, to właśnie fakt, że nie wymaga ona żadnej podstawy w postaci mebli. Lampy podłogowe są wolno stojące, nie musisz więc dokupować do nich stolika czy półeczki. Dają też zdecydowanie więcej światła niż klasyczne lampy stojące – biurkowe, stołowe, nocne itp. Oznacza to oszczędność miejsca, co bywa nieocenionym atutem, gdy nasze pomieszczenie ma mały metraż i jest już dostatecznie zagracone przez inne meble.

Nowoczesne lampy stojące posiadają jeszcze tę zaletę, że są bardziej funkcjonalne. Lampa biurkowa czy stołowa daje światło punktowe w jednym kierunku, podczas gdy wiele modeli lamp wolno stojących posiada kilka źródeł światła, pozwalających na skierowanie go w kilka punktów pomieszczenia. Ciekawym dodatkiem w wielu modelach lamp stojących jest możliwość regulowania intensywności naświetlenia. Taki produkt jest więc wielofunkcyjny w pomieszczeniach o wielu zastosowaniach, a więc w pokojach, w których odpoczywamy i pracujemy w zależności od potrzeb.

Obrazek

Lampa podłogowa jest doskonałym narzędziem aranżacyjnym

Zakup lampy podłogowej jest o tyle ciekawy, że może on znacząco odmienić wizerunek naszego wnętrza. Lampa podłogowa może oczywiście zostać ustawiona w kącie pokoju i zupełnie nie rzucać się w oczy. Jednak gdy chcemy ożywić wnętrze, to możemy to zrobić właśnie z jej udziałem. Wystarczy zakupić oryginalny klosz, czy lampę podłogową ze zdobioną nóżką. A producenci wprost prześcigają się w tworzeniu nowych modeli. Znajdziemy na rynku lampy podłogowe imitujące stojącego flaminga, palmę czy latarnię rodem z filmów noir. Nie brakuje w ofercie także bardziej minimalistycznych lub awangardowych kloszy – zaopatrując się u renomowanych producentów i dostawców oświetlenia będziemy mogli dobrać coś idealnie pod nasze gusta.

Obrazek

Lampa podłogowa oświetleniem dodatkowym (kierunkowym)

Eksperci zgodnie twierdzą, że nie szanujemy swojego wzroku. Projektując wnętrza takie jak salon czy sypialnia, skupiamy się wyłącznie na świetle głównym, czyli lampie wiszącej. W dużym pomieszczeniu jest to zdecydowanie za mało, by komfortowo pracować, czytać czy uczyć się. Zakup lampy podłogowej sprawi, że zyskujemy drugie, intensywniejsze źródło światła, które uruchamiamy tylko w razie potrzeby. Pozwoli to zawsze na pracę w dobrych dla naszych oczu warunkach. Wśród dzieci nadmierne wytężanie wzroku w okresie wzrostu jest rzeczą, która pogorszy ich wzrok na lata. Zakup lampy podłogowej może wyeliminować to ryzyko.

Zobacz również propozycje i inspiracje lamp podłogowych: https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/13-lampy-podlogowe

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe