Otwarcie błoni z rozmachem

Image

Na ten projekt mieszkańcy Stalowej Woli czekali od kilkudziesięciu lat! Zdegradowane do tej pory błonia nadsańskie stały się w końcu reprezentacyjnym obszarem miasta, tworząc nową przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców. A już w najbliższy weekend 4 i 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się huczne otwarcie tych terenów. W programie między innymi koncert gwiazd polskiej muzyki w ramach trasy koncertowej TVP 2.

– Stalowa Wola zmienia się dla mieszkańców, stając się miastem piękniejszym i bardziej przyjaznym. Przykładem tego są błonia nadsańskie, które łączą funkcję rekreacyjną, wypoczynkową i sportową. Tworzymy wspólnie miasto, które nie ma kompleksów, a w związku z tym kreujemy reprezentacyjną przestrzeń dla odpoczynku naszych mieszkańców i gości. Brak zagospodarowania Błoni Nadsańskich to wielki grzech zaniedbania minionych lat, który dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu naprawiliśmy. Dziś teren nad Sanem w Stalowej Woli jest piękną wizytówką naszego miasta, na którym nie zabraknie atrakcji dla każdego. Pierwsze niespodzianki czekają na mieszkańców już podczas weekendu otwarcia błoni – mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Spływy z ulanowskimi Flisakami, trening z Natalią Gacką, spotkanie z youtuberem Poszukiwaczem, warsztaty z robienia sera i masła oraz konkurs dojenia krowy w lasowiackiej zagrodzie, w niedzielę bieg „Lasowiackie Dyrdy”, a wieczorem niezapomniane emocje podczas koncertu sławnych artystów. To tylko nieliczne atrakcje, które czekają na przybyłych 4 i 5 sierpnia na błonia nadsańskie.

Odnowione tereny nad brzegiem Sanu dają szereg możliwości na ciekawe zajęcia i zabawy. Spragnieni ruchu i aktywności będą mogli skorzystać z szerokiej oferty obiektów treningowych. Podczas rewitalizacji odtworzona bowiem została funkcja sportowa tego obszaru. Wybudowane zostały tam dwa w pełni wyposażone boiska do gry w piłkę nożną o naturalnej nawierzchni trawiastej oraz wysypane piaskiem boisko wielofunkcyjne. Podczas otwarcia nie może więc zabraknąć turnieju w piłkę siatkową czy meczu piłki nożnej.

Rewitalizując błonia przywrócona została mieszkańcom rzeka San. Miasto zagospodaruje jej potencjał już od samego dnia otwarcia tego terenu. 4 i 5 sierpnia chętni będą mogli od południa do wieczora uczestniczyć w spływie galarami z Flisakami. Dodatkową atrakcją będzie 20-metrowy pomost pływający.

Dodatkowo na stalowowolskich błoniach powstała siłownia plenerowa z pełnym wyposażeniem w urządzenia do ćwiczeń siłowych i aerobowych, workout park oraz ścieżka zdrowia zaopatrzona w elementy dla biegaczy i trenujących nordicwalking z wyznaczonymi trasami biegowymi o długości 1km, 2km oraz 3km. Ponad 3 – kilometrowa żwirowa trasa wokół terenu błoni spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Mniej spragnieni wysiłku fizycznego na co dzień będą mogli pospacerować ścieżką edukacyjną z elementami takimi jak: rama widokowa, hotel dla owadów oraz budki lęgowe lub pojeździć na rowerze asfaltowymi alejkami (2,5 km) przecinającymi zrewitalizowany obszar.

Podczas otwarcia błoni 4 sierpnia nie będzie jednak czasu na nudę i bierność. Miejskie jednostki przygotowały bowiem wiele atrakcji dla najmłodszych, jak i dla tych troszkę starszych. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej przybyli poćwiczą umysł za pomocą gier i animacji, Muzeum Regionalne nauczy jak robi się bańki mydlane i latawce, a Miejski Dom Kultury pokaże jak je puszczać na wietrze. Oprócz tego za sprawą pracowników MDK zainteresowani przeniosą się do lasowiackiej zagrody, gdzie poznają sposoby robienia sera i masła, czy też staną do konkurencji dojenia krowy, rozpoznawania ziół i domowego sprzętu. Miejski Zakład Komunalny zapewni edukacyjne zabawy z ekologią w tle, a MOSiR rozrusza publiczność przed kolejnymi atrakcjami.

Dla tych, którzy wolą bierny wypoczynek, w południowo-zachodniej części terenu, nad brzegiem Sanu stworzona została piaszczysta plaża, a w jej pobliżu wybudowany został drewniany taras wypoczynkowy. Na plaży 4 sierpnia można będzie spotkać się z znanym youtuberem Poszukiwaczem.

Podczas gdy dorośli będą korzystać z dobrodziejstw strefy wypoczynku, dzieci nie będą się nudzić. W ramach projektu zostały wybudowane dwa place zabaw dla naszych pociech – jeden dla dzieci młodszych ze strefami dla maluchów, drugi dla starszych latorośli z elementami jakich jeszcze w mieście nie było jak wielkie linarium czy tyrolka oraz miejsce z drewniane elementami zabawowymi bezpośrednio przy plaży.

Kolejny dzień przyniesie zainteresowanym także mnóstwo wrażeń. Od godziny 16.00 na workout parku zajęcia poprowadzi grupa GhettoWorkout, a od 17.00 ruszy bieg „Lasowiackie Dyrdy” po złote wiosło. Animacje dla dzieci zapewni firma Apis, która była wykonawcą błoni. Przez cały dzień można będzie również spływać po Sanie razem z ulanowskimi Flisakami. A po całym dniu wysiłku energii dostarczy zespół Plenerowej Patelni, który najpierw podczas prezentacji przygotuje zapiekankę z ryżu z prażonym polskim jabłkiem, goździkami, cynamonem, miodem i kakao z dodatkiem wiórek kokosa, a później wszystkich chętnych nią poczęstuje.

Prawdziwa petarda energetyczna czeka na wszystkich jednak wieczorem podczas koncertu polskich gwiazd w ramach muzycznej trasy telewizyjnej Dwójki. Na stalowowolskiej scenie już 5 sierpnia wystąpią: Bednarek, Grzegorz Hyży, Red Lips, Kasia Kowalska, zespół De Mino, Papa D., FEEL, Lanberry, Cleo, Monika Lewczuk, Agnieszka Adamczewska i Kalina Hlimi-Pawlukiewicz.

Wszystkie przygotowane atrakcje będą bezpłatne. Jednocześnie w sobotę 4 sierpnia na terenie błoni będzie prowadzona zbiórka charytatywna na rzeczAurelii i Rozalii Krawiec, które chorują na ciężką i rzadką chorobę metaboliczną - hiperglicynemięnieketotyczą oraz padaczkę lekooporną. Choroba uszkadza im mózg i uniemożliwia prawidłowy rozwój. Aby poprawić jakość życia i funkcjonowanie dziewczynek potrzebna jest specjalistyczna opieka medyczna, intensywna rehabilitacja oraz sprzęt, który wspomoże ich rozwój. Szczegóły dotyczące programu imprezy można znaleźć na stronie www.stalowawola.pl

Artykuł sponsorowany

Obrazek

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona